Ruotsin, Norjan ja Tanskan joukkueet PM-maastojuoksuihin

19-vuotiaiden poikien PM-maastokisa 2015. Kuva: Hasse Sjögren DECA Text&Bild

19-vuotiaiden poikien PM-maastokisa 2015. Kuva: Hasse Sjögren DECA Text&Bild

Maastojuoksun Pohjoismaiden mestaruuksista kilpaillaan lauantaina 12.11. Norjassa Kristiansandissa.

Suomen joukkueen löydät täältä.

Vastustajia saapuu Islannista, Tanskasta, Norjasta ja Ruotsista. Tällaisilla kokoonpanoilla matkaavat paikalle Ruotsi ja Norja:

Ruotsi

Miehet
David Nilsson 87 Högby IF
Olle Walleräng 85 Spårvägens FK
Andreas Åhwall 89 Hässelby SK
John Foitzik 91 Spårvägens FK
Staffan Ek 91 Huddinge AIS
Gabriel Steffensen 96 Sävedalens AIK

Naiset
Charlotta Fougberg 85 Ullevi FK
Ronja Fjellner 89 Örgryte IS
Sara Holmgren 90 Sävedalens AIK
Louise Wiker 79 Hässelby SK
Frida Kristiansson 92 Örgryte IS

Pojat 19-v.
Suldan Hassan 98 Ullevi FK
Simon Sundström 98 IFK Lidingö
Oliver Löfqvist 98 Spårvägens FK
Abdikhalaq Nooh 99 Ullevi FK
Mohamed Mohamoud 97 Ullevi FK

Tytöt 19-v.
Frida Karlsson 99 Sollefteå GIF
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK
Maja Majbäck 98 Jukkasjärvi IF
Mika Söderström 99 IFK Lidingö

Norja

Miehet
Vegard Ølstad Ren-Eng
Marius Vedvik Gular
Bjørnar Lillefosse Gular
Hans Kristian Fløystad IK Tjalve
Ørjan Grønnevig Stavanger FIK
Sigurd Ruud Skjeseth Orion
Eirik Gramstad SK Vidar
Tom Erling Kårbø Stord

Naiset
Maria Wågan Namdal Løpeklubb
Anne Nevin Strindheim IL

Pojat 19-v.
Stian Øvergaard Aarvik Gneist
Birk Nagell Skogland Haugesund triathlonklubb
Simen Halle Haugen Runar

Tytöt 19-v.
Stine Wangberg Varteig IL
Christine Næss Asker SK
Mariann Roe Skarphedin

Tanska

Miehet
Ole Hesselbjerg Sparta
Peter Glans OA/OGF
Mikkel Dahl-Jensen AGF
Simon Jørn Hansen Blovstrød Løverne
Andreas Lommer OA/OGF
Peter Gerner Ejersbo OA/OGF
Thijs Nijhuis Viborg AM

Naiset
Sissel Møller Skive AM
Lea Reime Blovstrød Løverne
Simone Glad AGF
Anna Emilie Møller Blovstrød L.

Pojat 19-v.
Andreas Lindgreen Sparta
Kristian Holm Jensen Aarhus 1900
Alexander Seidler Nielsen Hvidovre AM
Joachim W. Rosbo Bagsværd AC
Thor Bendix Madsen Sparta
Mubaarik Ibrahim OA/OGF

Tytöt 19-v.
Anna Emilie Møller Blovstrød
Anna Mark Helwigh Sparta
Helene H. Gottlieb Holte Atletik
Louise Rode Blovstrød L.
Sif Bendix Madsen Sparta
Sophie Søefeldt Sparta
Louise Høj Jensen AGF


Premiumsport.fi

inov 8 alapanoraama