oakley nortti panoraama

Jämsän kestävyysjuoksukarnevaalien 1. kilpailupäivä

Porin Yleisurheilun Tommi Sundell ja HKV:n Katja Erävistö voittivat Jämsän kestävyysjuoksukarnevaalien 1500 metrin kilpailut. Sundellin voittoaika oli 3.49,49 ja Erävistön 4.31,54.

Porin Yleisurheilun Tommi Sundell ja HKV:n Katja Erävistö voittivat Jämsän kestävyysjuoksukarnevaalien 1500 metrin kilpailut. Sundellin voittoaika oli 3.49,49 ja Erävistön 4.31,54. Lauantaina kestokarnevaaleilla ovat vuorossa 800 m, 3000 m, 10 000 m ja 3000 m esteiden kilpailut.

Miehet 1500 m 6. erä

1. Tommi Sundell Porin Yleisurheilu 3.49,49   
2. Matti Räsänen Joensuun Kataja 3.51,55   
3. Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 3.53,98   
4. Ilari Piipponen Karhulan Katajaiset 3.55,68   
5. Kalle Keskipoikela Lapin Lukko 3.56,42   
6. Jari Räsänen Polvijärven Urheilijat 3.56,45   
7. Henri Vanha Oulun NMKY:n Urheilijat 4.00,22   
8. Mikko Pellinen Kristiinan Urheilijat 4.00,49   
9. Hannu Granberg Lahden Ahkera 4.01,63   
10. Antti Taini Seinäjoen Seudun Urheilijat 4.03,02   
11. Pyry Sipilä Sjundeå IF 4.03,04   
12. Arttu Vattulainen Joensuun Kataja 4.04,05   
13. Janne Määttä Tampereen Pyrintö 4.06,08   
 Willy Rotich Turun Urheiluliitto DNF

Miehet 1500 m 5. erä
1. Teppo Syrjälä Teivo Stayers 3.56,90   
2. Ville Borgmästars IK Falken 3.57,37   
3. Lauri Holappa Oulun Pyrintö 3.58,34   
4. Niko Krohns Oulun NMKY:n Urheilijat 4.00,15   
5. Olli Pulkkanen Kuopion NMKY 4.00,25   
6. Miika Takala Jyväskylän Kenttäurheilijat 4.02,05   
7. Matti Taini Seinäjoen Seudun Urheilijat 4.02,70   
8. Eetu Lindfors Karhulan Katajaiset 4.05,07   
9. Joonas Rinne Saarijärven Pullistus 4.05,34   
10. Janne Hautala Kristiinan Urheilijat 4.06,47  
...

Miehet 1500 m 4. erä
1. Juho Jumisko Lapin Lukko 4.03,94   
2. Pekka Klemola Kuortaneen Kunto 4.04,53   
3. Mike Lanki Vehkalahden Veikot 4.05,81   
4. Ossi Peltoniemi Oulun NMKY:n Urheilijat 4.06,11   
5. Juuso Hakala Porin Yleisurheilu 4.06,79 
...

Naiset 1500 m 3. erä
1. Katja Erävistö Helsingin Kisa-Veikot 4.31,54   
2. Oona Kettunen Karhulan Katajaiset 4.31,71   
3. Viivi Rantanen Nummen Kipinä 4.37,27   
4. Ilona Välimäki Uudenkaupungin Kenttäkarhut 4.40,01   
5. Jaana Honkanen Joensuun Kataja 4.40,49   
6. Pihla Hokkanen Savonlinnan Riento 4.41,24   
7. Saara Nikander Länsi-Uudenmaan Urheilijat 4.41,62   
8. Minttu Hukka Karhulan Katajaiset 4.46,23   
9. Anna-Mari Knuuti Forssan Salama 4.50,49   
10. Venla Majapuro Ilmajoen Kisailijat 4.55,02   
11. Ester Schulman Porvoon Urheilijat 5.00,49   
 Meri Rantanen Nummen Kipinä DNF

>>Tulokset

Jämsän kestävyysjuoksukarnevaalit



Premiumsport.fi

JÄMI147

inov 8 alapanoraama