oakley nortti panoraama

Kestävyysjuoksun kauden kotimaiset tilastot

Keskikesän vilkaisu kauden kotimaisiin tilastoihin kestävyysjuoksujen osalta (tilanne 7.7.2011).

Keskikesän vilkaisu kauden kotimaisiin tilastoihin kestävyysjuoksujen osalta (tilanne 7.7.2011).

Miehet 800 m
1.  1.49,09   Tommy Granlund  IKFalken 
2.  1.50,58   Mikko Lahtio  HKV 
3.  1.51,09   Miro Laurila  KarhU 
4.  1.51,12   Niclas Sandells  IKFalken 
5.  1.52,14   Rami Oravakangas  PyhäjPo 
6.  1.52,17   Jonas Hamm  LahdA 
7.  1.52,34   Tommi Sundell  PorinYU 
8.  1.52,81   Jari Räsänen  PolvijU 
9.  1.52,91   Christoffer Envall  IKFalken 
10.  1.52,96   Mikael Bergdahl  IKFalken 

Naiset 800 m
1.  2.04,09   Karin Storbacka  IKFalken 
2.  2.07,40   Suvi Selvenius  HKV 
3.  2.07,64   Johanna Lehtinen  JoensKa 
4.  2.08,81   Heidi Pappila  RaisKu 
5.  2.08,90   Heidi Eriksson  IFNykn 
6.  2.10,34   Zenitha Eriksson  IFNykn 
7.  2.10,87   Katja Erävistö  HKV 
8.  2.11,02   Venla Paunonen  TuUL 
9.  2.11,03   Heidi Marttinen  HeinI 
10.  2.11,26   Kaisa Tyni  HamPo 

Miehet 1500 m
1.  3.42,14   Niclas Sandells  IKFalken 
2.  3.43,14   Jonas Hamm  LahdA 
3.  3.44,78   Mikael Bergdahl  IKFalken 
4.  3.44,84   Jukka Keskisalo  JoensKa 
5.  3.45,08   Riku Marttinen  HeinI 
6.  3.46,44   Janne Ukonmaanaho  YlikNM 
7.  3.48,36   Aki Nummela  HKV 
8.  3.48,68   Tommi Sundell  PorinYU 
9.  3.50,29   Henri Manninen  JyväskKU 
10.  3.51,55   Matti Räsänen  JoensKa 

Naiset 1500 m
1.  4.14,87   Heidi Eriksson  IFNykn 
2.  4.16,13   Johanna Lehtinen  JoensKa 
3.  4.22,37   Karin Storbacka  IKFalken 
4.  4.23,73   Suvi Selvenius  HKV 
5.  4.28,63   Kristiina Mäki  LahdA 
6.  4.29,13   Kaisa Tyni  HamPo 
7.  4.30,46   Meri Rantanen  NummKip 
8.  4.31,54   Katja Erävistö  HKV 
9.  4.31,71   Oona Kettunen  KarhKa 
10.  4.37,27   Viivi Rantanen  NummKip 

Miehet 3000 m
1.  8.02,60   Mikael Bergdahl  IKFalken 
2.  8.02,63   Niclas Sandells  IKFalken 
3.  8.09,85   Matti Räsänen  JoensKa 
4.  8.11,52   Jonas Hamm  LahdA 
5.  8.15,27   Janne Ukonmaanaho  YlikNM 
6.  8.18,28   Henri Manninen  JyväskKU 
7.  8.21,18   Joonas Harjamäki  SeinäjsU 
8.  8.23,96   Jaakko Nieminen  JyväskKU 
9.  8.25,57   Rami Tuokko  NaantLöy 
10.  8.25,64   Jarkko Hamberg  SjundeåIF 

Naiset 3000 m
1.  9.10,59   Johanna Lehtinen  JoensKa 
2.  9.13,12   Heidi Eriksson  IFNykn 
3.  9.27,43   Meri Rantanen  NummKip
4.  9.38,57   Minna-Maria Kangas  OulPy 
5.  9.39,97   Elina Lindgren  OulPy 
6.  9.41,79   Kaisa Tyni  HamPo 
7.  9.42,19   Nina Chydenius  ViipU 
8.  9.45,64   Eeva Sajanti  SeinäjsU 
9.  9.47,38   Janica Mäkelä  ForssSa 
10.  9.48,30   Oona Kettunen  KarhKa 

Miehet 5000 m
1.  13.44,46   Matti Räsänen  JoensKa 
2.  14.09,72   Joonas Harjamäki  SeinäjsU 
3.  14.10,00   Henri Manninen  JyväskKU 
4.  14.36,67   Jarkko Hamberg  SjundeåIF 
5.  14.41,05   Jaakko Nieminen  JyväskKU 
6.  14.44,32   Oskari Pennanen  JuuanJä 
7.  15.17,85   Tommi Hytönen  KU-58 
8.  15.37,40   Miika Takala  JyväskKU 
9.  15.41,64   Petteri Muukkonen  SjundeåIF 
10.  15.44,34   Hannu-Pekka Pukema  RovanRR 

Naiset 5000 m
1.  16.34,97   Elina Lindgren  OulPy 
2.  16.43,71   Meri Rantanen  NummKip 
3.  16.46,90   Janica Mäkelä  ForssSa 
4.  17.06,48   Mira Tuominen  ValkHa 
5.  17.23,22   Elisa Karhu  TuUL 
6.  17.36,72   Nina Chydenius  ViipU 
7.  17.58,81   Viivi Rantanen  NummKip 
8.  18.18,14   Johanna Kahlroth  IFÅland-J
9.  19.15,12   Suvi Miettinen  JäppU 
10.  19.20,56   Minna Kainlauri  LappUM 

Miehet 10 000 m
1.  28.25,29   Matti Räsänen  JoensKa 
2.  29.32,20   Jussi Utriainen  LahdA 
3.  30.13,79   Jaakko Nieminen  JyväskKU 
4.  30.24,03   Petteri Muukkonen  SjundeåIF 
5.  30.30,11   Jarkko Hamberg  SjundeåIF 
6.  30.57,67   Arttu Vattulainen  JoensKa 
7.  31.02,31   Oskari Pennanen  JuuanJä 
8.  31.42,01   Miika Takala  JyväskKU 
9.  31.44,95   Mikko Virta  TurWei 
10.  31.48,41   Ville Heikkilä  LammSä 

Naiset 10 000 m
1.  35.06,64   Elina Lindgren  OulPy
2.  35.45,79   Nina Chydenius  ViipU 
3.  36.04,47   Johanna Kykyri  KälvTa
4.  36.36,95   Katarina Skräddar  IFLänken 
5.  36.43,29   Elisa Karhu  TuUL 
6.  36.52,61   Pauliina Kanervo  OulPy 
7.  37.05,71   Sanni Klemelä  ForssSa 
8.  37.53,84   Kristiina Mäki  LahdA 
9.  37.54,41   Johanna Kahlroth  IFÅland-J 
10.  37.58,58   Lotta Suikki  JuvU 

Miehet 3000 m esteet
1.  8.29,47   Jukka Keskisalo  JoensKa 
2.  8.32,03   Janne Ukonmaanaho  YlikNM 
3.  8.45,29   Joonas Harjamäki  SeinäjsU 
4.  9.06,51   Rami Tuokko  NaantLöy 
5.  9.18,01   Teppo Syrjälä  TeivoSt 
6.  9.26,62   Jimmy Finnholm  IKFalken 
7.  9.27,40   Mikko Virta  TurWei 
8.  9.42,54   Hannu Granberg  LahdA 
9.  9.43,45   Niko Krohns  OulNMKY 
10.  9.48,33   Eetu Lindfors  KarhKa 

Naiset 3000 m esteet
1.  10.16,54   Janica Mäkelä  ForssSa 
2.  10.18,75   Minna-Maria Kangas  OulPy 
3.  10.24,65   Sandra Eriksson  IFNykn 
4.  10.24,83   Eeva Sajanti  SeinäjsU 
5.  10.35,90   Mira Tuominen  ValkHa 
6.  10.47,64   Viivi Rantanen  NummKip 
7.  10.50,31   Camilla Richardsson  VasaIS 
8.  10.51,62   Tiia Taipale  TuUL 
9.  10.54,05   Pihla Hokkanen  SavonlRie 
10.  10.54,15   Sofie Lövdahl  VasaIS 

Miehet puolimaraton
1.  1.02.50SE Jussi Utriainen  LahdA 
2.  1.06.22   Obed Kipkurui  SjundeåIF 
3.  1.06.36   Henri Manninen  JyväskKU 
4.  1.06.41   Petteri Muukkonen  SjundeåIF 
5.  1.07.00   Mårten Boström  SjundeåIF 
6.  1.09.37   Wille Keihänen  HIFK 
7.  1.10.42   Jaakko Kero  TuUL 
8.  1.11.10   Oskari Pennanen  JuuanJä 
9.  1.11.36   Antti Parjanne  SjundeåIF 
10.  1.11.40   Lauri Lipiäinen  SjundeåIF 

Naiset puolimaraton
1.  1.16.11   Leena Puotiniemi  IFLänken 
2.  1.17.33   Elina Lindgren  OulPy 
3.  1.18.15   Johanna Kykyri  KälvTa 
4.  1.20.07   Mira Tuominen  ValkHa 
5.  1.21.07   Johanna Kahlroth  IFÅland-J 
6.  1.21.40   Minna Kainlauri  LappUM 
7.  1.22.51   Anne Jääskeläinen  LapinlVe 
8.  1.23.22   Stina Haikka  ForssSa 
9.  1.23.55   Pauliina Utriainen  LahdA 
10.  1.24.17   Katja Järvelä  JyväskKU 

Miehet maraton
1.  2.19.01   Obed Kipkurui  SjundeåIF 
2.  2.21.19   Janne Holmén  IFÅland-J 
3.  2.21.45   Mårten Boström  SjundeåIF 
4.  2.28.04   Marko Vaittinen  ForssSa 
5.  2.32.44   Lauri Friari  MikkKV 
6.  2.34.18   Marko Heiskanen  SjundeåIF 
7.  2.35.36   Joni Saarikoski  YlistKV 
8.  2.35.59   Teppo Ronkainen  OulNMKY 
9.  2.36.44   Petri Juuti  KU-58 
10.  2.37.57   Matti Teittinen  (Espoo) 

Naiset maraton
1.  2.41.21   Leena Puotiniemi  IFLänken 
2.  2.46.27   Johanna Kykyri  KälvTa 
3.  2.46.44   Laura Markovaara  KU-58 
4.  2.49.13   Jutta Meriläinen 
5.  2.55.13   Sari Juuti  KU-58 
6.  2.57.05   Stina Haikka  ForssSa 
7.  2.58.53   Minna Kainlauri  LappUM 
8.  3.02.48   Kukka-Maaria Mustonen 
9.  3.06.58   Tiina Puranen  KeskiUYU 
10.  3.07.24   Pia Ross  RauhalRR




Premiumsport.fi

JÄMI147

inov 8 alapanoraama