AM-pitkien tuloskatsaus

Kuluneen viikonlopun aikana ratkottiin suunnistuksen alumestaruudet eri puolilla Suomea. Hevoskuuri julkaisee pääsarjojen kärkitulokset kultakin alueelta.

Kuluneen viikonlopun aikana ratkottiin suunnistuksen alumestaruudet eri puolilla Suomea. Hevoskuuri julkaisee pääsarjojen kärkitulokset kultakin alueelta.

Lauantain pitkien matkojen tuloksia:


Etelä-Pohjanmaa, Rasti-Kurikka

H21 : 11,8 km

(Lähti: 16, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)

1. Pajula Harri IkNV 1.22.05

2. Petri Saari LapVi 1.23.09 +1.04

3. Juha Luoma LapVi 1.23.39 +1.34

4. Arto Fränti YKV 1.24.12 +2.07

D21 : 6,5 km

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Hanna Sivén ÄhtU 1.04.12

2. Laura Rinkineva RaJu 1.06.02 +1.50

3. Sanna Palomäki LapVi 1.06.31 +2.19

FSO, IF Femman

H21 : 11.7 km

(Lähti: 35, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)

1. Topi Penttinen Orient 1.18.54

2. Victor Mansner SV 1.20.21 +1.27

3. Esa Huttunen Orient 1.22.19 +3.25

D21 : 7.1 km

(Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Yvonne Gunell PIF 57.21

2. Mia Smeds NOK 1.03.38 +6.17

3. Elina Varinen Brahe 1.09.19 +11.58

Häme, Epilän Esa

H21 : 9,4 km

(Lähti: 21, Keskeytti: 2, Hylätty: 1)

1. Leo Laakkonen Tampereen Pyrintö 1.03.33

2. Jouni Mähönen Tampereen Pyrintö 1.09.23 +5.50

3. Jere Ahonen Kangasala SK 1.11.00 +7.27

D21 : 6,2 km

(Lähti: 10, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1. Heidi Haapasalo Tampereen Pyrintö 52.24

2. Liisa Pulli Tampereen Pyrintö 59.50 +7.26

3. Heini Papinsaari Kangasala SK 1.01.47 +9.23

Kaakko

H21

(Lähti: 20, Keskeytti: 3, Hylätty: 0)

1. Aapo Laiho Vehkalahden Veikot 1.15.30

2. Jukka Tani Kouvolan Suunnistajat 1.17.44 +2.14

3. Jaani Lantela Vehkalahden Veikot 1.18.58 +3.28

D21

(Lähti: 14, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1. Henna-Riikka Haikonen Anttolan Urheilijat 1.06.29

2. Natalja Chepaeva Lappeen Riento 1.13.15 +6.46

3. Eveliina Pusa Lappeen Riento 1.16.41 +10.12

Kainuu, Kajaanin Kuohu

H21 10.9 km

1) Teemu Köngäs SoJy 1.11.12

2) Tero Kuosmanen RasHy 1.22.04

3) Pasi Jokelainen KaSu 1.29.12

D21 7.0 km

1) Anna Moilanen KaSu 1.08.02

2) Katariina Lukkarinen KaSu 1.14.47

Kilpailun ulkopuolella,

Marika Teini RaLu 51.46

Teija Rantala IisVi 57.52

Keski-Pohjanmaa, Nivalan Urheilijat

H21

: 9,4 km

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Sami Löfbacka Vetelin Urheilijat 58.29

2. Timo Hongell Kokkolan Suunnistajat 1.00.51 +2.22

3. Marko Kivelä Vetelin Urheilijat 1.05.03 +6.34

D21

: 7,4 km

(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Mia-Riitta Vikström Kokkolan Suunnistajat 1.08.39

2. Linda Junnikkala Kalajoen Junkkarit 1.11.45 +3.06

3. Marja Penttilä Kokkolan Suunnistajat 1.13.57 +5.18

Keski-Suomi, Keuruun Kisailijat

H21

(Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Jonne Lakanen VaajTe 1.12.31

2. Jouni Kahelin VaajTe 1.14.42 +2.11

3. Lauri Oikarinen S-JKL 1.16.25 +3.54

D21

(Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1. Saana Sivill S-JKL 1.22.46

2. Minna Truhponen JRV 1.29.37 +6.51

3. Salla Lähteenmäki RastiE4 1.52.27 +29.41

Lappi, Lapin Sudet ja Lapin Veikot

H21A 8,50 km

Lähti : 7 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1. Kurkela Mikko OH 52.44

2. Niskanen Teemu OH 53.03 +19

3. Pantsar Taneli PelPo 54.52 +2.08

D21A 6,60 km

Lähti : 1 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1. Rantala Maria AngA 52.15

Pohjois-Pohjanmaa, Ylikiimingin Nuijamiehet

H21A

: 9,74 km

(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Jouni Kujala Pohjant 1.03.02

2. Heikka Lauri HS 1.08.08 +5.06

3. Kyösti Määttä KEV 1.09.22 +6.20

D21A

: 6,55 km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Maria Vesala PeRa 1.01.26

2. Minna Marttinen VaKa 1.04.36 +3.10

3. Marika Pakanen Iisu 1.10.36 +9.10

Päijät-Häme, Nastolan Terä

H21 : 8,1 km

(Lähti: 16, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1. Jarno Parkkinen RR 53.25

2. Pekka Huusari LS-37 57.56 +4.31

3. Jani Hämäläinen LS-37 58.20 +4.55

4. Petri Kiiskinen RasPi 58.34 +5.09

5. Aleksi Anttolainen LS-37 59.02 +5.37

D21 : 5,5 km

(Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1. Marttiina Joensuu Pohjant 43.21

2. Sanna Andelin LaTa 50.01 +6.40

3. Tytti Kirvesmies LS-37 56.40 +13.19

4. Leena Kuusipohja LS-37 1.09.51 +26.30

Satakunta, Suunta-Sepot

H21 : 10.2 km

(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)

1. Johannes Pohjala Hiisi 1.10.42

2. Ville Repo Hiisi 1.16.30 +5.48

3. Maxim Sychev Hiisi 1.19.17 +8.35

D21 : 7.5 km

(Lähti: 10, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

1. Anni Heikkonen RasKa 1.07.51

2. Mira Kaskinen UlvUra 1.13.08 +5.17

3. Jenni Mettälä Hiisi 1.27.44 +19.53

Savo-Karjala, Kalevan Rasti

H21 11.5 km

1. Pasi Kiiskinen RasPi 1.28.07

2. Pasi Oravainen SiiRa 1.33.32 +5.25

3. Mika Rautanen TuuSe 1.35.51 +7.44

D21 6.9 km

1.Mari Väisänen KR 1.00.01

2. Tuuli Kettunen SäynSa 1.27.29 + 27.28

Uusimaa, Mesikämmenet ja Rasti-Jyry

H21 : 11,0 km

(Lähti: 40, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1. Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat 1.05.58

2. Antti Parjanne Lynx 1.07.16 +1.18

3. Aleksi Leskinen Lynx 1.07.24 +1.26

D21 : 7,9 km

(Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. Sofia Haajanen Pohjant(U) 57.07

2. Aino Leskinen Lynx 58.31 +1.24

3. Anu Åkerman Helsingin Suunnistajat 1.02.15 +5.08

4. Anne-Mari Leskinen Lynx 1.04.24 +7.17

Varsinais-Suomi, Paimion Rasti

H21 : 11,6 km

(Lähti: 24, Keskeytti: 5, Hylätty: 0)

1. Jussi Suna TuMe 1.13.00

2. Markus Lindeqvist PR 1.13.08 +8

3. Teemu Väre PR 1.16.13 +3.13

D21 : 7,8 km

(Lähti: 10, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1. Inga Dambe PR 59.19

2. Katri Lindeqvist PR 1.03.34 +4.15

3. Heini Saarimäki AngA 1.07.31 +8.12



KRV2019 Kestavyysurheilu Marraskuu 2018 550 x 350

Premiumsport.fi

ulvang banneri