AM-viestien tuloskatsaus

Sunnuntaina juostiin AM-viestit. Ohessa tulokset kolmen parhaan joukkueen osalta.

Sunnuntaina juostiin AM-viestit. Ohessa tulokset kolmen parhaan joukkueen osalta.

Etelä-Pohjanmaa, Alahärmän Kisa

H21 (6,8 + 6,8 + 6,8 km)

Lähti : 10 Keskeytti : 1 Hylätty : 0

1 LapVi 1 2.18.15

1. osuus Teemu Rantala 51.39 3

2. osuus Juha Luoma 44.44 1.36.23 2

3. osuus Petri Saari 41.51 2.18.15 1

2 KauWi 1 2.18.54

1. osuus Antti Hakala 47.48 1

2. osuus Samu Heiska 45.49 1.33.37 1

3. osuus Sami Valkama 45.17 2.18.54 2

3 Rasku 1 2.26.16

1. osuus Jukka-Pekka Katajisto 53.12 4

2. osuus Ville Uitto 46.35 1.39.47 3

3. osuus Esko Ylikangas 46.29 2.26.16 3

D21 (4,8 + 4,8 + 4,8 km)

Lähti : 8 Keskeytti : 0 Hylätty : 1

1 Rasku 1 2.35.58

1. osuus Outi Ala-Kasari 44.48 1

2. osuus Satu Heittola 54.47 1.39.36 2

3. osuus Kati Fränti 56.21 2.35.58 1

2 LapVi 1 2.50.45

1. osuus Sanna Palomäki 47.56 3

2. osuus Essi Varjonen 44.33 1.32.29 1

3. osuus Paula Korpi 1.18.15 2.50.45 2

3 KauKa 1 3.00.55

1. osuus Kaisa Mäkitalo 53.22 4

2. osuus Minna Rotola-Pukkila 57.07 1.50.30 4

3. osuus Sanna Heittola 1.10.24 3.00.55 3

FSO, IF Femman

H21 (7.0 km)

Lähti : 20 Keskeytti : 0 Hylätty : 1

1 OK77 1 FIN 2.27.43

1. osuus Mikael Donner 48.35 1

2. osuus Jan Donner 49.46 1.38.22 1

3. osuus Vesa Kankaanpää 49.21 2.27.43 1

2 OK Orient 1 FIN 2.28.01

1. osuus Esa Huttunen 53.15 4

2. osuus Lars-Johan Ahlqvist 49.00 1.42.16 3

3. osuus Topi Penttinen 45.45 2.28.01 2

3 Pargas IF 1 FIN 2.28.05

1. osuus Robin Fröberg 51.20 2

2. osuus Sören Nymalm 49.34 1.40.55 2

3. osuus Tobias Henriksson 47.10 2.28.05 3

D21 (4.7 km)

Lähti : 16 Keskeytti : 1 Hylätty : 1

1 Pargas IF 1 FIN 2.11.57

1. osuus Ingela Mattsson 43.40 1

2. osuus Frida Lönnberg 49.05 1.32.46 2

3. osuus Yvonne Gunell 39.11 2.11.57 1

2 OK77 1 FIN 2.16.06

1. osuus Minna Ruokolainen 48.59 9

2. osuus Ina Westerlund 46.36 1.35.35 4

3. osuus Raisa Sell 40.31 2.16.06 2

3 IF Sibbo-Vargarna 1 FIN 2.16.37

1. osuus Mari Seppänen 47.44 6

2. osuus Sabrina Meriheinä 46.22 1.34.06 3

3. osuus Tatiana Rozova 42.30 2.16.37 3

Häme, Epilän Esa

H21 (6,8 + 6,8 + 6,8 km)

Lähti : 6 Keskeytti : 0 Hylätty : 1

1 Koovee 1 FIN 2.36.25

1. osuus Kari Kallio 46.23 1

2. osuus Lauri Linnainmaa 1.01.20 1.47.43 2

3. osuus Tero Mamia 48.41 2.36.25 1

2 Kangasala SK 1 FIN 2.39.04

1. osuus Lauri Sorsa 54.27 5

2. osuus Rasmus Alen 58.41 1.53.08 4

3. osuus Petteri Laitinen 45.55 2.39.04 2

3 Tampereen Pyrintö 1 FIN 2.44.53

1. osuus Elias Kuukka 49.15 2

2. osuus Jarkko Laine 49.15 1.38.30 1

3. osuus Manu Humppi 1.06.22 2.44.53 3

D21 (5,6 + 5,6 + 5,6 km)

Lähti : 4 Keskeytti : 1 Hylätty : 1

1 Kangasala SK 1 FIN 3.04.52

1. osuus Niina Papinsaari 1.15.49 4

2. osuus Satu Mäkitammi 55.31 2.11.21 2

3. osuus Heini Papinsaari 53.30 3.04.52 1

2 Valkeakosken Haka 1 FIN 3.30.27

1. osuus Tiia Tallila 1.01.33 3

2. osuus Päivi Mikkolainen 1.10.41 2.12.15 3

3. osuus Minna-Mari Olli 1.18.12 3.30.27 2

Kaakko, Navi

H21

Lähti : 9 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1 SK Vuoksi 1 FIN 2.30.17

1. osuus Lukas Scharnagl 51.21 4

2. osuus Lauri Nenonen 47.16 1.38.37 1

3. osuus Tuomas Kotro 51.40 2.30.17 1

2 Anttolan Urheilijat 2 FIN 2.30.25

1. osuus Olli-Jussi Korpinen 49.11 2

2. osuus Eero Jäppinen 51.53 1.41.04 2

3. osuus Risto Haikonen 49.20 2.30.25 2

3 Anttolan Urheilijat 1 FIN 2.36.01

1. osuus Juha Hyyryläinen 45.24 1

2. osuus Teemu Tuhkalainen 56.08 1.41.32 3

3. osuus Kalle Manninen 54.29 2.36.01 3

D21

Lähti : 5 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1 Anttolan Urheilijat 1 FIN 2.31.44

1. osuus Laura Pajunen 45.38 1

2. osuus Henna-Riikka Haikonen 42.32 1.28.10 1

3. osuus Kati Korhonen 1.03.34 2.31.44 1

2 Lappeen Riento 1 FIN 2.32.38

1. osuus Natalja Schepaeva 46.07 2

2. osuus Eveliina Pusa 55.44 1.41.52 2

3. osuus Johanna Tuosa 50.46 2.32.38 2

3 Vehkalahden Veikot 1 FIN 2.32.50

1. osuus Sanna Kauppila 47.27 3

2. osuus Kaisa Kauppila 57.06 1.44.33 3

3. osuus Sari Nurmela 48.16 2.32.50 3

Keski-Pohjanmaa, Nivalan Urheilijat

H21 (5,9 + 6,0 + 5,9 km)

Lähti : 6 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1 Kokkolan Suunnistajat 1 2.04.39

1. osuus Saarela Ville 40.15 1

2. osuus Hongell Timo 42.08 1.22.23 2

3. osuus Viitasaari Tommi 42.15 2.04.39 1

2 Vetelin Urheilijat 1 2.10.54

1. osuus Kivelä Marko 41.40 2

2. osuus Kainu Markus 39.05 1.20.46 1

3. osuus Finnilä Sami 50.08 2.10.54 2

3 Ylivieskan Kuula 2.15.36

1. osuus Kukkola Mikko 42.31 4

2. osuus Nivala Jarmo 50.13 1.32.45 4

3. osuus Isokoski Teppo 42.50 2.15.36 3

D21 (4,8 + 4,7 + 4,8 km)

Lähti : 4 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1 RasTiimi 1 2.12.49

1. osuus Autio Henna 42.42 1

2. osuus Koskela Tiina 46.34 1.29.16 1

3. osuus Mattila Riitta 43.33 2.12.49 1

2 Kalajoen Junkkarit 2.43.53

1. osuus Junnikkala Linda 46.44 3

2. osuus Tilvis Aija 48.47 1.35.32 2

3. osuus Kurikkala Sirkku 1.08.20 2.43.53 2

3 Kokkolan Suunnistajat 2.49.00

1. osuus Orjala Elina 47.01 4

2. osuus Pulkkinen Heidi 1.10.00 1.57.01 4

3. osuus Sarkkinen-Vuorinen Sanna 51.58 2.49.00 3

Keski-Suomi, Keuruun Kisailijat

H21 (6.9 + 6.9 + 6.9 km)

Lähti : 8 Keskeytti : 1 Hylätty : 0

1 S-JKL 1 39 2.15.28

1. osuus Viholainen Eeli 45.03 2

2. osuus Pohjola Lauri 48.56 1.33.59 2

3. osuus Oikarinen Lauri 41.29 2.15.28 1

2 Jämsän Retki-Veikot 1 39 2.15.38

1. osuus Jani Sompi 45.01 1

2. osuus Henrik Karelo 46.41 1.31.42 1

3. osuus Samuel Heinonen 43.55 2.15.38 2

3 VaajTerä 1 39 2.23.11

1. osuus Liuha Jari 51.04 7

2. osuus Kettunen Heikki 45.23 1.36.27 3

3. osuus Sivill Timo 46.43 2.23.11 3

D21 (3.9 + 3.9 + 3.9 km)

Lähti : 6 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1 S-JKL 1 39 2.24.39

1. osuus Sivill Saana 44.38 2

2. osuus Lepo Tanja 52.01 1.36.39 1

3. osuus Oikarinen Sirkka 48.00 2.24.39 1

2 Kalske 1 39 2.35.42

1. osuus Oona Valkonen 41.47 1

2. osuus Tiina Laitinen 56.46 1.38.34 2

3. osuus Outi Valkonen 57.08 2.35.42 2

3 Jämsän Retki-Veikot 1 39 2.46.06

1. osuus Nina Mäki 49.11 3

2. osuus Minna Truhponen 53.34 1.42.45 3

3. osuus Kirsi Salonen 1.03.20 2.46.06 3

Lappi, Lapin Sudet ja Lapin Veikot

Maakuntaviesti

1. Rovaniemi 1 Rovaniemi 1 2.27.43

1 Rantala Juha 24.36 ( 1.) 24.36 ( 1.)

1 Rahkola Mika 50.47 ( 1.) 26.11 ( 1.)

1 Bergman Marjo 1.11.15 ( 2.) 20.28 ( 3.)

1 Kotala Ilkka 1.30.49 ( 1.) 19.34 ( 2.)

1 Kurkela Mikko 1.58.33 ( 2.) 27.44 ( 2.)

1 Niskanen Teemu 2.27.43 ( 2.) 29.10 ( 4.)

2. Pello 1 Pello 1 2.37.32 9.49

2 Pantsar Jere 31.12 (12.) 31.12 (12.)

2 Vuopio Heikki 1.00.57 (10.) 29.45 (10.)

2 Vuopio Aino 1.22.41 ( 7.) 21.44 ( 4.)

2 Joona Krista 1.40.58 ( 3.) 18.17 ( 1.)

2 Uusitalo Jyri 2.12.19 ( 4.) 31.21 ( 5.)

2 Pantsar Taneli 2.37.32 ( 3.) 25.13 ( 1.)

3. Rovaniemi 2 Rovaniemi 2 2.41.48 14.05

4 Rahkola Mikko 27.00 ( 7.) 27.00 ( 7.)

4 Bergman Markku 54.41 ( 3.) 27.41 ( 4.)

4 Oikarinen Suvi 1.14.39 ( 3.) 19.58 ( 2.)

4 Oikarinen Tuomas 1.37.54 ( 2.) 23.15 ( 6.)

4 Ojanaho Olli 2.06.36 ( 3.) 28.42 ( 3.)

4 Kämä Janne 2.41.48 ( 4.) 35.12 ( 9.)

Pohjois-Pohjanmaa, Ylikiimingin Nuijamiehet

H21 (6,7 + 6,7 + 6,7 km)

1. SK Pohjantähti (Kujala Jouni, Rahko Sampo, Haapasalo Harri) 2.12.59

2. Vaalan Karhu (Jonne Seppänen, Mika Seppänen, Juho Kämäräinen) 2.27.58

3. Kuusamon Erä-Veikot (Aikio Santeri, Tauriainen Teemu, Heikkinen Ollimatti) 2.44.46

D21 (5,4 + 5,4 + 5,4 km)

1. SK Pohjantähti (Näsi Juliaana, Näsi Aurora, Sassi-Päkkilä Liisa) 2.19.35

2. Ylikiimingin Nuijamiehet (Laitinen Maria, Turtinen Satu, Leskelä Katri) 2.31.35

3. Laitasaaren Veto (Lotvonen Essi, Rahko Jenni, Lotvonen Milla) 2.47.18

Päijät-Häme, Nastolan Terä

H21 (6,0 + 6,0 + 6,0 km)

Lähti : 6 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1 LS-37 1 2.16.34

1. osuus Pauli Huusari 47.53 1

2. osuus Timo Huusari 46.28 1.34.22 2

3. osuus Pekka Huusari 42.11 2.16.34 1

2 LS-37 2 2.18.33

1. osuus Kristian Leppänen 48.02 2

2. osuus Tomi Hyttinen 46.22 1.34.25 3

3. osuus Jani Hämäläinen 44.08 2.18.33 2

3 AR 2.18.38

1. osuus Oskar Breilin 49.20 3

2. osuus Niko Lehtinen 44.15 1.33.35 1

3. osuus Seppo Järvinen 45.03 2.18.38 3

D21 (4,5 + 4,5 + 4,5 km)

Lähti : 4 Keskeytti : 1 Hylätty : 0

1 RaVa 2.26.51

1. osuus Päivi Orava 42.26 1

2. osuus Elina Peltola 53.33 1.36.00 1

3. osuus Maarit Dahlman-Tervala 50.50 2.26.51 1

2 LS-37 1 2.35.34

1. osuus Virpi Remahl 1.01.58 3

2. osuus Kirsi Koivuniemi 42.55 1.44.54 2

3. osuus Anu Tahvanainen 50.39 2.35.34 2

3 HU-46 4.12.37

1. osuus Jonna Salokangas 1.14.09 4

2. osuus Paula Jaskari 1.45.20 2.59.29 4

3. osuus Mervi Gröhn 1.13.08 4.12.37 3

Satakunta, Suunta-Sepot

H21

Lähti : 8 Keskeytti : 0 Hylätty : 1

1 Hiisirasti 1 FIN 2.35.01

1. osuus Henrik Väisänen 49.41 2

2. osuus Maxim Sychev 49.12 1.38.53 1

3. osuus Olli Väätäinen 56.07 2.35.01 1

2 Hiisirasti 2 FIN 2.38.06

1. osuus Johannes Pohjala 48.14 1

2. osuus Ville Sabel 51.32 1.39.46 2

3. osuus Janne Kempas 58.20 2.38.06 2

3 Kankaanpään Suunnistajat 1 FIN 2.57.33

1. osuus Elmeri Juura 55.05 3

2. osuus Antti Alppi 56.22 1.51.28 3

3. osuus Juha Huhtanen 1.06.04 2.57.33 3

D21

Lähti : 4 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1 Rastikarhut 2 FIN 2.16.44

1. osuus Elli Peltomäki 40.03 1

2. osuus Anu Imberg 50.36 1.30.39 1

3. osuus Laura Jakobsson 46.04 2.16.44 1

2 Lauttakylän Luja 1 FIN 2.21.15

1. osuus Johanna Keskitalo 51.46 4

2. osuus Kaisa Teerikoski 49.47 1.41.34 4

3. osuus Kati Yli-Sipilä 39.41 2.21.15 2

3 Hiisirasti 1 FIN 2.24.02

1. osuus Jenni Mettälä 44.15 2

2. osuus Jenni Sabel 54.56 1.39.11 3

3. osuus Sari Koskinen 44.51 2.24.02 3

Savo-Karjala, Kalevan Rasti

H21

1. KR 2.26.32 (Antti Nurmonen, Jorma Jormanainen, Jari Väisänen)

2. YSR 2.45.32 (Lari-Antti Rissanen, Kari Bovellan, Hannu Heiskanen)

D21

1. KR 2.26.56 (Mari Väisänen, Tarja Silvennoinen, Henna-Riikka Lonka)

Uusimaa, Mesikämmenet ja Rasti-Jyry

H21 (8,8 + 8,8 + 8,8 km)

Lähti : 9 Keskeytti : 1 Hylätty : 1

1 Lynx 1 FIN 2.41.41

1. osuus Aapo Leskinen 54.10 2

2. osuus Aleksi Leskinen 55.22 1.49.32 1

3. osuus Antti Parjanne 52.09 2.41.41 1

2 Lynx 2 FIN 2.49.54

1. osuus Janne Mänkärlä 54.06 1

2. osuus Tuomas Metsälä 58.56 1.53.02 2

3. osuus Ville Keskisaari 56.52 2.49.54 2

3 Helsingin Suunnistajat 1 FIN 2.58.09

1. osuus Jussi Ernamo 1.04.28 7

2. osuus Kari Salo 56.42 2.01.11 3

3. osuus Einari Heinaro 56.58 2.58.09 3

D21 (6,5 + 6,5 + 6,5 km)

Lähti : 7 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1 Helsingin Suunnistajat 1 FIN 2.34.13

1. osuus Heidi Liljeström 49.49 2

2. osuus Anu Åkerman 50.58 1.40.48 1

3. osuus Minna Ryyppö 53.24 2.34.13 1

2 Lynx 1 FIN 2.40.07

1. osuus Anna-Mari Leskinen 51.55 3

2. osuus Emma Juga 57.34 1.49.29 2

3. osuus Taru Ikäheimonen 50.37 2.40.07 2

3 Rajamäen Rykmentti 1 OIN 3.04.05

1. osuus Saara Nikkari 49.37 1

2. osuus Outi Nieminen 1.13.31 2.03.09 4

3. osuus Tiina Vilska 1.00.55 3.04.05 3

Varsinais-Suomi, Paimion Rasti

H21 (6,8 + 7,0 + 6,7 km)

Lähti : 9 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1 Angelniemen Ankkuri 1 FIN 2.05.02

1. osuus Tuomo Mäkelä 40.06 1

2. osuus Pekka Hyvönen 42.43 1 1.22.49 1

3. osuus Mikko Siren 42.12 3 2.05.02 1

2 Paimion Rasti 1 FIN 2.08.49

1. osuus Tommi Reponen 44.48 4

2. osuus Janne Nieminen 44.16 2 1.29.05 2

3. osuus Markus Lindeqvist 39.43 1 2.08.49 2

3 MS Parma 1 FIN 2.18.05

1. osuus Timo Ritasalo 49.54 6

2. osuus Pekka Klapila 47.27 4 1.37.21 5

3. osuus Samuli Salmenoja 40.43 2 2.18.05 3

D21 (5,2 + 5,2 + 5,2 km)

Lähti : 4 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1 MS Parma 1 FIN 1.57.21

1. osuus Sanna Heinonen 38.37 1

2. osuus Outi Sareila 42.05 1 1.20.43 1

3. osuus Laura Lammila 36.38 1 1.57.21 1

2 Paimion Rasti 1 FIN 2.02.53

1. osuus Katri Lindeqvist 42.14 3

2. osuus Satu Tahvonen 43.39 2 1.25.54 2

3. osuus Inga Dambe 36.58 2 2.02.53 2

3 Angelniemen Ankkuri 1 FIN 2.39.14

1. osuus Heini Saarimäki 39.42 2

2. osuus Inkeri Lindeman 53.01 4 1.32.43 3

3. osuus Joosefiina Kukkonen 1.06.31 4 2.39.14 3


KRV2019 Kestavyysurheilu Marraskuu 2018 550 x 350

Premiumsport.fi

ulvang banneri