Suunnistuksen SM-sprintti 2014 - miehet

Suunnistuksen SM-sprintti 20.9. H21-sarjan A-finaalin tulokset.

  Nimi Seura Maa Aika Ero
1 Frederic Tranchand (U) Paimion Rasti FRA 17:46  
2 Jan Prochazka (U) Kalevan Rasti FIN 17:56 10
3 Jesse Laukkarinen Rajamäen Rykmentti FIN 18:07 21
4 Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät FIN 18:08 22
5 Otto Simosas OK Orient FIN 18:15 29
6 Gleb Tikhonov (U) Turun Metsänkävijät RUS 18:18 32
7 Antti Parjanne Lynx FIN 18:19 33
8 Joni Hirvikallio Koovee FIN 18:22 36
9 Fredric Portin Paimion Rasti FIN 18:25 39
10 Pavel Kubat (U) Vaajakosken Terä CZE 18:26 40
  Tue Lassen (U) Vaajakosken Terä DEN 18:26 40
12 Kenny Kivikas (U) Koovee EST 18:27 41
13 Vili Niemi Rajamäen Rykmentti FIN 18:31 45
14 Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat-37 FIN 18:34 48
15 Mikko Patana Hiidenkiertäjät FIN 18:39 53
16 Stepan Kodeda (U) MS Parma FIN 18:43 57
17 Edgars Bertuks (U) Turun Metsänkävijät LAT 18:45 59
18 Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat FIN 18:47 1:01
19 Andreas Hall Hiidenkiertäjät FIN 18:51 1:05
20 Timo Sild (U) Hiidenkiertäjät EST 18:53 1:07
21 Sergey Gorokhov(U) Ikaalisten Nouseva-Voima RUS 18:59 1:13
22 Tero Föhr Vehkalahden Veikot FIN 19:04 1:18
23 Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot FIN 19:08 1:22
24 Hannu-Pekka Pukema Rajamäen Rykmentti FIN 19:11 1:25
25 Ari-Pekka Lassila Koovee FIN 19:12 1:26
26 Andrei Hramov (U) Hiisirasti RUS 19:13 1:27
27 Topi Penttinen OK Orient FIN 19:15 1:29
28 Sander Vaher (U) Rajamäen Rykmentti EST 19:23 1:37
29 Lasse Suonpää Paimion Rasti FIN 19:25 1:39
  Simo-Pekka Fincke Kalevan Rasti FIN 19:25 1:39
31 Will Critchley (U) Vaajakosken Terä FIN 19:31 1:45
32 Matti Kivelä Hiidenkiertäjät FIN 19:32 1:46
33 Lauri Nenonen SK Vuoksi FIN 19:34 1:48
34 Andris Jubelis (U) Lapuan Virkiä FIN 19:38 1:52
35 Santeri Sainio Kangasala SK FIN 19:40 1:54
36 Kristo Heinmann (U) Kangasala SK EST 19:44 1:58
37 Henrik Väisänen Hiisirasti FIN 19:45 1:59
38 Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat FIN 19:46 2:00
39 Markku Elo Angelniemen Ankkuri FIN 20:09 2:23
40 Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri FIN 20:14 2:28
41 Samu Heiska Lapuan Virkiä FIN 20:21 2:35
42 Lauri Tammemäe (U) Helsingin Suunnistajat FIN 20:31 2:45
43 Sampo Rahko SK Pohjantähti FIN 20:36 2:50
44 Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä FIN 20:37 2:51
45 Sami Hämäläinen MS Parma FIN 20:42 2:56
  Roman Efimov (U) Hiisirasti RUS hylätty  
  Artem Popov (U) Espoon Suunta RUS hylätty  
  Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri FIN hylätty  
  Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö FIN hylätty  
  Antti Anttonen Vaajakosken Terä FIN hylätty  
  Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima FIN hylätty  
  Petteri Huikko Vaajakosken Terä FIN ei läht.  

 

inov 8 alapanoraama