Suunnistuksen ruotsinmestaruuspitkä, miehet

Suunnitstuksen ruotsinmestaruuskilpailu, pitkä matka, 16,0 km.

1 Fredrik Johansson IFK Lidingö SOK 1:25:28  
2 Albin Ridefelt OK Linné 1:26:33 +1:05
3 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 1:26:41 +1:13
4 Oskar Sjöberg OK Linné 1:26:45 +1:17
5 Filip Dahlgren IFK Lidingö SOK 1:27:07 +1:39
6 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 1:27:12 +1:44
7 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 1:28:09 +2:41
8 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 1:28:19 +2:51
9 Oleksandr Kratov OK Orion 1:28:53 +3:25
10 Artem Panchenko IFK Moras OK 1:29:29 +4:01
11 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 1:29:39 +4:11
12 Jerker Lysell Rehns BK 1:30:32 +5:04
13 Ivar Lundanes Södertälje-Nykvarn OF 1:30:38 +5:10
14 Joakim Svensk Stora Tuna OK 1:30:43 +5:15
15 Johan Högstrand Markbygdens OK 1:30:44 +5:16
16 Olle Boström Järla Orientering 1:31:25 +5:57
17 Rassmus Andersson OK Linné 1:31:43 +6:15
18 Lukas Peterson IFK Umeå 1:31:59 +6:31
19 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 1:32:24 +6:56
20 Marcus Millegård Sävedalens AIK 1:33:10 +7:42
21 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 1:33:21 +7:53
22 Erik Pettersson OK Denseln 1:33:33 +8:05
23 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 1:33:34 +8:06
24 Davis Dislers IK Hakarpspojkarna 1:33:48 +8:20
25 Julian Dent IFK Lidingö SOK 1:34:35 +9:07
26 Pavlo Ushkvarok OK Denseln 1:34:37 +9:09
27 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 1:35:13 +9:45
28 Jens Wängdahl Nyköpings OK 1:35:29 +10:01
29 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 1:35:46 +10:18
30 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 1:36:34 +11:06
31 Jan Troeng OK Linné 1:36:48 +11:20
32 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 1:36:51 +11:23
33 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 1:37:48 +12:20
34 Henrik Löfås OK Linné 1:39:41 +14:13
35 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 1:39:49 +14:21
36 Karl Walheim Ärla IF 1:40:24 +14:56
37 Jonas Engström OK Hällen 1:40:33 +15:05
38 Emil Svensk Stora Tuna OK 1:44:57 +19:29
39 Emil Andersson Ärla IF 1:55:08 +29:40
  Gustav Bergman OK Ravinen ei läht.  

inov 8 alapanoraama