Tour de Ski 5.etappi: miehet 25 km V takaa-ajo

Tour de Ski Toblach 8.1.2015 tulokset miehet takaa-ajo 25 km V (jälkimmäinen aika etapin osuusaika):

1 NORTHUG Petter Jr.  NOR   53:56.9    53:56.9
2 HALFVARSSON Calle  SWE   53:58.9  +2.0  53:45.3
3 SUNDBY Martin Johnsrud  NOR   53:59.1  +2.2  53:57.6
4 BELOV Evgeniy  RUS   53:59.3  +2.4  53:52.9
5 DYRHAUG Niklas  NOR   55:42.8  +1:45.9  54:26.8
6 HARVEY Alex  CAN   55:42.9  +1:46.0  54:35.1
7 COLOGNA Dario  SUI   55:43.3  +1:46.4  54:48.5
8 POLTORANIN Alexey  KAZ   55:46.0  +1:49.1  55:19.5
9 RICHARDSSON Daniel  SWE   55:47.9  +1:51.0  54:10.4
10 VYLEGZHANIN Maxim  RUS   56:05.2  +2:08.3  54:17.4
11 MUSGRAVE Andrew  GBR   56:05.7  +2:08.8  53:29.3
12 CLARA Roland  ITA   56:07.1  +2:10.2  53:44.6
13 JESPERSEN Chris Andre  NOR   56:08.4  +2:11.5  54:05.5
14 MANIFICAT Maurice  FRA   56:10.8  +2:13.9  53:36.6
15 HELLNER Marcus  SWE   56:33.2  +2:36.3  54:28.5
16 NISKANEN Iivo  FIN   56:33.7  +2:36.8  55:02.6
17 CHERNOUSOV Ilia  RUS   56:49.7  +2:52.8  54:51.3
18 ROENNING Eldar  NOR   57:24.5  +3:27.6  55:52.9
19 LIVERS Toni  SUI   57:41.3  +3:44.4  54:55.7
20 NOECKLER Dietmar  ITA   57:41.5  +3:44.6  55:27.3
21 TRITSCHER Bernhard  AUT   57:41.6  +3:44.7  54:59.5
22 SVEEN Simen Andreas  NOR   57:42.9  +3:46.0  55:01.8
23 DOBLER Jonas  GER   58:07.4  +4:10.5  54:56.5
24 PERL Curdin  SUI   58:07.7  +4:10.8  54:11.5
25 KERSHAW Devon  CAN   58:07.9  +4:11.0  54:55.1
26 JAKS Martin  CZE   58:08.2  +4:11.3  55:07.9
27 BAUMANN Jonas  SUI   58:08.2  +4:11.3  54:27.4
28 VOLZHENTSEV Stanislav  RUS   58:08.7  +4:11.8  54:12.6
29 TURYSHEV Sergey  RUS   58:09.2  +4:12.3  54:38.7
30 BESSMERTNYKH Alexander  RUS   58:10.0  +4:13.1  56:11.3
31 BABIKOV Ivan  CAN   58:10.8  +4:13.9  54:39.2
32 TSCHARNKE Tim  GER   58:13.9  +4:17.0  54:07.0
33 SKOBELEV Vladislav  RUS   58:16.8  +4:19.9  55:07.9
34 LARKOV Andrey  RUS   58:56.8  +4:59.9  54:11.5
35 DE FABIANI Francesco  ITA   58:59.4  +5:02.5  56:35.3
36 JOHANSSON Martin  SWE   59:00.1  +5:03.2  54:12.3
37 JAPAROV Dmitriy  RUS   59:02.3  +5:05.4  55:55.6
38 SVANEBO Anders  SWE   59:06.0  +5:09.1  54:19.4
39 BING Thomas  GER   59:25.1  +5:28.2  54:59.5
40 BOEGL Lucas  GER   59:38.1  +5:41.2  56:02.9
41 TSINZOV Veselin  BUL   1:00:05.9  +6:09.0  55:52.1
42 KUEHNE Andy  GER   1:00:08.8  +6:11.9  55:50.9
43 ANDERSSON Simon  SWE   1:00:09.7  +6:12.8  56:15.5
44 HOFER David  ITA   1:00:38.7  +6:41.8  55:23.7
45 NOTZ Florian  GER   1:00:44.9  +6:48.0  54:33.3
46 KRECZMER Maciej  POL   1:01:52.9  +7:56.0  57:13.0
47 DI CENTA Giorgio  ITA   1:02:00.3  +8:03.4  57:20.0
48 WICK Thomas  GER   1:02:25.4  +8:28.5  58:24.0
49 HAUKE Max  AUT   1:03:03.6  +9:06.7  56:10.4
50 PELLEGRIN Mattia  ITA   1:03:09.4  +9:12.5  58:23.7
51 FURGER Roman  SUI   1:03:09.6  +9:12.7  55:36.7
52 HYVARINEN Perttu  FIN   1:03:30.6  +9:33.7  57:12.9
53 BAJCICAK Martin  SVK   1:04:05.6  +10:08.7  57:20.1
54 TAMMJARV Karel  EST   1:04:08.9  +10:12.0  55:54.5
Did not finish        
  REHEMAA Aivar  EST       

inov 8 alapanoraama