Inov-8 Trail Cup 5.5.2015

Inov-8 Trail Cupin Mikon Leipä -stagen osakilpailutulokset.

Kilpailijan nimen jälkeen on seura, aika ja osakilpailusta saadut pisteet.

Miehet 7km

1. Michal Hubacek KooVee 00:27:00.81 1000
2. Jere Ahonen Kangasala SK 00:27:11.93 993
3. Mikko Knuuttila KeparDI 00:27:15.42 991
4. Jarkko Liuha Kangasala SK 00:28:06.07 961
5. Tomi Närvä KeparDI 00:28:18.13 954
6. Pekka Itävuo Sajaniemen Sonnit 00:28:34.35 945
7. Jouko Liuha Pikkukova + kebab 00:29:18.44 921
8. Harri Räty Sandvik 00:29:18.71 921
9. Mikko Harju Pikkukova + kebab 00:29:20.45 920
10. Tero Ruokolainen 00:29:58.66 901
11. Ilkka Nurminen Hiiltomiehet 00:30:11.27 894
12. Jonne Pitkänen TP 00:30:15.80 892
13. Jarno Salmelin Sajaniemen Sonnit 00:30:33.56 883
14. Konsta Pitkänen 00:30:44.90 878
15. Janne Märkälä TP 00:30:45.20 878
16. Eerik Nurminen Hiiltomiehet 00:31:28.72 858
17. Petri Ikävalko 00:31:43.61 851
18. Ville Siukkola Sajaniemen Sonnit 00:31:47.98 849
19. Otto Niemelä Teivo Stayers 00:32:42.40 825
20. Eemi Konttila KooVee 00:33:05.18 816
21. Reima Pätsi TERD 00:33:07.62 815
22. Jussi Seppä 00:33:09.23 814
23. Jani Körhämö 00:33:27.80 807
24. Visa Joenperä Valkeakosken Haka 00:33:29.01 806
25. Sami Kämäräinen Mc Quigan 00:33:39.74 802
26. Mika Videnoja RC Eemeli 00:33:45.23 800
27. Mikko Kuitunen Vincit 00:34:13.59 789
28. Repa Viitanen MadRog 00:34:30.09 782
29. Matti Alarotu TeiskoTriathlon 00:34:57.88 772
30. Antti Lammi 00:34:58.34 772
31. Timo Kauppila 00:35:03.74 770
32. Ville Houttu Vincit 00:35:23.78 763
33. Risto Kataja TP 00:36:10.62 746
34. Olli-Pekka Ojala LJK 00:36:15.06 745
35. Tommi Salo 00:36:18.23 744
36. Olli Vartiala TERD 00:36:21.35 743
37. Vili Vartiala TERD 00:36:27.35 740
38. Janne Oikarinen 00:37:16.94 724
39. Aleksanteri Leeve 00:37:37.27 718
40. Konsta Mäntyvaara Teiskon Urheilijat 00:38:29.40 701
41. Pekka Mäntyvaara TeiskoTriathlon 00:38:29.79 701
42. Lauri Kahila TP 00:38:33.75 700
43. Marko Lehti LJK 00:38:56.35 693
44. Joonas Saaranen 00:39:41.33 680
45. Vesa Laurila 00:39:44.74 679
46. Vilho Mäntyvaara Teiskon Urheilijat 00:40:09.93 672
47. Antti Järvinen 00:41:49.86 645
48. Andrew Harrison 00:42:05.18 641
49. Pasi Säpyskä 00:42:14.13 639
50. Kari Papinsaari Fujitsu 00:42:26.51 636
51. Tomi Majuri Vincit 00:43:34.46 619
52. Jari Kymäläinen Sandvik 00:44:08.12 612
53. Mika Erola 00:48:03.49 562

 

Naiset 7km

1. Venla Niemi TP 00:31:50.95 1000
2. Lotta Karhola KeparDI 00:31:55.57 997
3. Saila Kinni Team Noname 00:32:06.72 991
4. Annmari Viljanmaa 00:33:31.85 949
5. Ulrika Uotila Koovee 00:33:47.43 942
6. Laura Palm Kangasala SK 00:34:58.72 910
7. Maria Laine TP 00:35:04.71 907
8. Hanna-Mari Siivonen Koovee 00:35:05.21 907
9. Henna Skog Koovee 00:35:31.43 896
10. Terhi Pollari Pikkukova + kebab 00:36:01.85 883
11. Emmi Lehkonen 00:36:31.66 871
12. Inka Koljonen Punkalaitumen Kunto 00:36:42.55 867
13. Sanja Säpyskä 00:37:11.08 856
14. Sari Saarijärvi TP 00:37:12.33 856
15. Milla Lohikainen Rastivarsat 00:38:40.05 823
16. Hilppa Tolonen Tremk 00:39:18.83 810
17. Reetta Lassila TP 00:39:33.65 805
18. Niina Taimisto Team Rahola 00:39:40.92 802
19. Salla Pitkänen Pyrintö NR 00:41:14.65 772
20. Emma Olander Ylöjärven Ryhti 00:41:28.51 767
21. Sonja Harjuntausta Tampereen Pyrintö Hiihto 00:41:54.74 759
22. Mari Vehviläinen Tampereen Välineurheilijat 00:42:18.74 752
23. Riikka Eerola Saarioinen 00:42:40.57 746
24. Anne Riikonen 00:43:13.57 736
25. Noora Toivonen 00:43:36.17 730
26. Laura Rantanen 00:43:39.77 729
27. Minna Haikonen 00:43:46.69 727
28. Teija Rauhala Hiidenkadun hurjat 00:44:40.16 712
29. Kairimo Tanja 00:44:57.53 708
30. Johanna Lindell 00:45:45.43 696
31. Mia Tavast 00:45:57.52 692
32. Jessika Stenman 00:48:18.63 659
33. Julia Alarotu Teiskon Urheilijat 00:52:35.74 605
34. Annakaisa Näsi 00:57:04.59 558
35. Kirsi Pitkänen Team Rahola 01:02:17.19 511

 

Muiden sarjojen tulokset ja lisätietoa löytyy tapahtumasivuilta.

ulvang banneri