Italian ympäriajon 2015 kokonaistilaistilanne 6/21 etapin jälkeen

Italian ympäriajon kokonaiskilpailun tilanne kuuden etapin jälkeen.

1 CONTADOR VELASCO Alberto ESP TCS 20:25:36 0:00
2 ARU Fabio ITA AST 20:25:38 0:02
3 PORTE Richie AUS SKY 20:25:56 0:20
4 KREUZIGER Roman CZE TCS 20:25:58 0:22
5 CATALDO Dario ITA AST 20:26:04 0:28
6 CHAVES RUBIO Johan Esteban COL OGE 20:26:13 0:37
7 VISCONTI Giovanni ITA MOV 20:26:32 0:56
8 LANDA MEANA Mikel ESP AST 20:26:37 1:01
9 FORMOLO Davide ITA TCG 20:26:51 1:15
10 AMADOR Andrey CRC MOV 20:26:54 1:18
11 CARUSO Damiano ITA BMC 20:26:58 1:22    
12 URAN URAN Rigoberto COL EQS 20:26:58 1:22  
13 TROFIMOV Yury RUS KAT 20:27:00 1:24    
14 KONIG Leopold CZE SKY 20:27:00 1:24    
15 MOINARD Amael FRA BMC 20:27:22 1:46    
16 ATAPUMA HURTADO Darwin COL BMC 20:27:25 1:49  
17 CUNEGO Damiano ITA NIP 20:27:48 2:12    
18 CLARKE Simon AUS OGE 20:27:57 2:21    
19 VAN DEN BROECK Jurgen BEL LTS 20:28:03 2:27  
20 GENIEZ Alexandre FRA FDJ 20:28:09 2:33    
21 MONFORT Maxime BEL LTS 20:28:12 2:36    
22 SIUTSOU Kanstantsin BLR SKY 20:28:18 2:42    
23 MONSALVE Jonathan VEN STH 20:28:38 3:02    
24 ROSA Diego ITA AST 20:29:07 3:31      
25 ROGERS Michael AUS TCS 20:30:20 4:44    
26 TIRALONGO Paolo ITA AST 20:30:22 4:46    
27 IZAGUIRRE Jon ESP MOV 20:30:25 4:49    
28 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 20:30:46 5:10    
29 NIEVE ITURALDE Mikel ESP SKY 20:31:37 6:01    
30 HESJEDAL Ryder CAN TCG 20:31:47 6:11    
31 KRUIJSWIJK Steven NED TLJ 20:35:30 9:54    
32 KANGERT Tanel EST AST 20:35:33 9:57    
33 ZEITS Andrey KAZ AST 20:38:06 12:30    
34 ANTON Igor ESP MOV 20:40:28 14:52    
35 REICHENBACH Sébastien SUI IAM 20:40:40 15:04  
36 BETANCUR GOMEZ Carlos A. COL ALM 20:40:42 15:06  
37 PIRAZZI Stefano ITA BAR 20:41:05 15:29    
38 BONGIORNO Francesco Manuel ITA BAR 20:41:21 15:45  
39 CARDOSO Andre Fernando S POR TCG 20:41:37 16:01  
40 POLANC Jan SLO LAM 20:42:54 17:18    
41 CLEMENT Stef NED IAM 20:43:54 18:18    
42 GRMAY Tsgabu Gebremary ETH LAM 20:44:00 18:24  
43 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 20:44:36 19:00    
44 FELLINE Fabio ITA TFR 20:45:39 20:03    
45 SANCHEZ GIL Luis Leon ESP AST 20:46:40 21:04  
46 ULISSI Diego ITA LAM 20:47:19 21:43    
47 INTXAUSTI Benat ESP MOV 20:48:04 22:28    
48 HERRADA LOPEZ Jesus ESP MOV 20:48:09 22:33  
49 PELLIZOTTI Franco ITA AND 20:48:21 22:45    
50 BOUET Maxime FRA EQS 20:48:30 22:54    
51 GILBERT Philippe BEL BMC 20:49:06 23:30    
52 ELISSONDE Kenny FRA FDJ 20:49:29 23:53    
53 KOCHETKOV Pavel RUS KAT 20:49:45 24:09    
54 GAVAZZI Francesco ITA STH 20:49:54 24:18    
55 BASSO Ivan ITA TCS 20:49:58 24:22      
56 STORTONI Simone ITA AND 20:50:47 25:11    
57 LAGUTIN Sergey RUS KAT 20:50:59 25:23    
58 ZAKARIN Ilnur RUS KAT 20:51:02 25:26    
59 DILLIER Silvan SUI BMC 20:51:23 25:47    
60 FINETTO Mauro ITA STH 20:52:12 26:36    
61 ZARDINI Edoardo ITA BAR 20:52:56 27:20    
62 SZMYD Sylvester POL CCC 20:53:06 27:30    
63 MOUREY Francis FRA FDJ 20:53:38 28:02    
64 GERRANS Simon AUS OGE 20:53:59 28:23    
65 DE LA CRUZ MELGAREJO David ESP EQS 20:54:13 28:37  
66 SAMOILAU Branislau BLR CCC 20:55:20 29:44    
67 FERNANDEZ Ruben ESP MOV 20:56:37 31:01    
68 HENAO GOMEZ Sebastian COL SKY 20:56:39 31:03  
69 BOOKWALTER Brent USA BMC 20:57:03 31:27    
70 KEIZER Martijn NED TLJ 20:57:06 31:30    
71 BATTAGLIN Enrico ITA BAR 20:57:15 31:39    
72 HANSEN Adam AUS LTS 20:58:34 32:58    
73 BROWN Nathan USA TCG 20:59:08 33:32    
74 CHEVRIER Clement FRA IAM 20:59:17 33:41    
75 PUCCIO Salvatore ITA SKY 21:01:19 35:43    
76 ZILIOLI Gianfranco ITA AND 21:01:40 36:04    
77 BOARO Manuele ITA TCS 21:02:07 36:31    
78 PATERSKI Maciej POL CCC 21:02:12 36:36    
79 DUPONT Hubert FRA ALM 21:02:24 36:48    
80 PAOLINI Luca ITA KAT 21:02:37 37:01    
81 CHAVANEL Sylvain FRA IAM 21:02:47 37:11    
82 SLAGTER Tom Jelte NED TCG 21:02:59 37:23    
83 MATTHEWS Michael AUS OGE 21:03:00 37:24    
84 BOLE Grega SLO CCC 21:03:55 38:19    
85 VILLELLA Davide ITA TCG 21:04:30 38:54    
86 DANIELSON Thomas USA TCG 21:05:50 40:14    
87 MORI Manuele ITA LAM 21:06:14 40:38    
88 COLBRELLI Sonny ITA BAR 21:06:26 40:50    
89 ARMEE Sander BEL LTS 21:07:32 41:56    
90 FAVILLI Elia ITA STH 21:07:47 42:11      
91 SABATINI Fabio ITA EQS 21:07:53 42:17    
92 ROVNY Ivan RUS TCS 21:08:37 43:01    
93 PAULINHO MOREIRA Sergio M. POR TCS 21:08:37 43:01  
94 VANDEWALLE Kristof BEL TFR 21:10:24 44:48    
95 WEENING Pieter NED OGE 21:11:11 45:35    
96 GRETSCH Patrick GER ALM 21:11:33 45:57    
97 BEPPU Fumiyuki JPN TFR 21:11:36 46:00    
98 BARBIN Enrico ITA BAR 21:11:48 46:12    
99 KÜNG Stefan SUI BMC 21:11:54 46:18    
100 HAGA Chad USA TGA 21:12:41 47:05    
101 BISOLTI Alessandro ITA NIP 21:12:47 47:11    
102 DOMONT Axel FRA ALM 21:13:29 47:53    
103 KIRYIENKA Vasil BLR SKY 21:13:42 48:06    
104 BURGHARDT Marcus GER BMC 21:13:51 48:15  
105 BELLETTI Manuel ITA STH 21:13:52 48:16    
106 TOSATTO Matteo ITA TCS 21:14:11 48:35    
107 QUINTANA Dayer COL MOV 21:16:19 50:43    
108 PETACCHI Alessandro ITA STH 21:16:26 50:50  
109 DE NEGRI Pier Paolo ITA NIP 21:16:31 50:55    
110 NOCENTINI Rinaldo ITA ALM 21:16:55 51:19    
111 LUDVIGSSON Tobias SWE TGA 21:17:04 51:28  
112 HAUSSLER Heinrich AUS IAM 21:17:19 51:43    
113 VIVIANI Elia ITA SKY 21:17:33 51:57    
114 COURTEILLE Arnaud FRA FDJ 21:18:32 52:56    
115 CHIRICO Luca ITA BAR 21:18:50 53:14    
116 NIZZOLO Giacomo ITA TFR 21:19:01 53:25    
117 COLLI Daniele ITA NIP 21:19:29 53:53    
118 APPOLLONIO Davide ITA AND 21:19:35 53:59  
119 BERLATO Giacomo ITA NIP 21:19:36 54:00    
120 ACEVEDO COLLE Javier Alexis COL TCG 21:19:38 54:02  
121 FISCHER Murilo Antonio BRA FDJ 21:20:07 54:31  
122 GESCHKE Simon GER TGA 21:20:17 54:41    
123 BOONEN Tom BEL EQS 21:20:47 55:11    
124 HOFLAND Moreno NED TLJ 21:20:58 55:22    
125 HOULE Hugo CAN ALM 21:21:05 55:29    
126 ROUX Anthony FRA FDJ 21:21:20 55:44    
127 OWSIAN Lukasz POL CCC 21:21:23 55:47    
128 MIHAYLOV Nikolay BUL CCC 21:21:37 56:01    
129 GREIPEL Andre' GER LTS 21:21:58 56:22    
130 VAN DER LIJKE Nick NED TLJ 21:22:37 57:01    
131 TJALLINGII Maarten NED TLJ 21:22:38 57:02    
132 BEWLEY Sam NZL OGE 21:22:43 57:07    
133 PINEAU Cédric FRA FDJ 21:22:45 57:09    
134 DURBRIDGE Luke AUS OGE 21:22:50 57:14    
135 LANCASTER Brett AUS OGE 21:23:14 57:38    
136 ALAFACI Eugenio ITA TFR 21:23:20 57:44    
137 BELKOV Maxim RUS KAT 21:23:31 57:55    
138 LOBATO Juan ESP MOV 21:23:36 58:00    
139 RICHEZE Axel Maximiliano ARG LAM 21:23:37 58:01  
140 TVETCOV Serghei ROU AND 21:24:08 58:32    
141 FAIRLY Caleb USA TGA 21:24:09 58:33    
142 RUTKIEWICZ Marek POL CCC 21:24:20 58:44    
143 FRAPPORTI Marco ITA AND 21:24:40 59:04    
144 JUUL JENSEN Christopher DEN TCS 21:24:46 59:10  
145 BUSATO Matteo ITA STH 21:25:06 59:30    
146 VAKOC Petr CZE EQS 21:25:13 59:37    
147 PORSEV Aleksandr RUS KAT 21:25:49 1:13    
148 MARANGONI Alan ITA TCG 21:25:55 1:19    
149 MARYCZ Jaroslaw POL CCC 21:26:22 1:46    
150 BERARD Julien FRA ALM 21:26:37 1:01:01    
151 BAK Lars Ytting DEN LTS 21:26:42 1:01:06    
152 MALACARNE Davide ITA AST 21:26:53 1:01:17  
153 HENDERSON Gregory NZL LTS 21:27:12 1:01:36  
154 RUFFONI Nicola ITA BAR 21:27:14 1:01:38    
155 MATYSIAK Bartlomiej POL CCC 21:27:22 1:01:46  
156 MEZGEC Luka SLO TGA 21:27:26 1:01:50    
157 BROECKX Stig BEL LTS 21:27:27 1:01:51    
158 SILVESTRE Fabio POR TFR 21:27:33 1:01:57    
159 FERRARI Roberto ITA LAM 21:27:45 1:02:09    
160 VAN POPPEL Boy NED TFR 21:27:52 1:02:16    
161 ARNDT Nikias GER TGA 21:28:05 1:02:29    
162 EISEL Bernhard AUT SKY 21:28:05 1:02:29    
163 XU Gang CHN LAM 21:28:09 1:02:33    
164 ZABEL Rick GER BMC 21:28:11 1:02:35    
165 REZA Kévin FRA FDJ 21:28:49 1:03:13    
166 MODOLO Sacha ITA LAM 21:30:19 1:04:43    
167 FLENS Rick NED TLJ 21:30:41 1:05:05    
168 STACCHIOTTI Riccardo ITA NIP 21:30:49 1:05:13  
169 VERVAEKE Louis BEL LTS 21:30:52 1:05:16    
170 KEISSE Iljo BEL EQS 21:32:05 1:06:29    
171 GATTO Oscar ITA AND 21:32:13 1:06:37    
172 STAMSNIJDER Tom NED TGA 21:32:22 1:06:46  
173 PINEAU Jérome FRA IAM 21:32:26 1:06:50    
174 DE BACKER Bert BEL TGA 21:32:30 1:06:54    
175 WATSON Calvin AUS TFR 21:32:56 1:07:20    
176 LINDEMAN Bert Jan NED TLJ 21:33:08 1:07:32  
177 CHERNETSKI Sergey RUS KAT 21:33:23 1:07:47  
178 BANDIERA Marco ITA AND 21:34:14 1:08:38    
179 MALAGUTI Alessandro ITA NIP 21:35:06 1:09:30  
180 JI Cheng CHN TGA 21:35:09 1:09:33    
181 ZHUPA Eugert ALB STH 21:36:24 1:10:48    
182 GROSU Eduard Michael ROU NIP 21:38:22 1:12:46  
183 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 21:38:23 1:12:47    
184 BOEM Nicola ITA BAR 21:38:34 1:12:58    
185 HEPBURN Michael AUS OGE 21:40:34 1:14:58  
186 KLUGE Roger GER IAM 21:41:14 1:15:38    
187 SARAMOTINS Aleksejs LAT IAM 21:50:39 1:25:03  
188 COLEDAN Marco ITA TFR 21:51:13 1:25:37    
189 PELUCCHI Matteo ITA IAM 21:52:53 1:27:17    
190 ISHIBASHI Manabu JPN NIP 21:55:59 1:30:23  

ulvang banneri