Kööpenhaminan maratonin 2015 suomalaistulokset

Nykredit Copenhagen Marathon 24.5.2015 - suomailaisten tulokset

Nimi Seura Aika Sija
Marko Vaittinen   2:36:17 13
Henri Karjula University of Jyväskylä 2:49:42 66
Ville Siljamo FCHH 2:53:07 96
Tuomo Pesonen Polyteknikkojen Raittiusseura 2:58:04 169
Jaakko Vuorinen   2:58:08 172
Sebastian Knight Pacman/Polyteknikkojen Raittiuss 2:59:28 237
Teuvo Mattila Akaa Runner Team 3:01:27 276
Urpo Naumanen Tampereen Maratonklubi 3:02:04 285
Mikko Puolitaival Rauman palomiesurheilijat 3:03:00 299
Teemu Arima Udenlandske Universiteter 3:06:12 370
Markku Pehkonen   3:07:09 396
Riku-Pekka Piippo   3:07:30 408
Ulla Huopaniemi Leppävaaran Sisu 3:07:58 18
Mika Rautiainen Hippoksen Maratonkerho 3:09:32 481
Jukka Kiuru Helsinki 3:10:24 524
Mats Tuomela Finland 3:10:55 541
Robert Nyback Solf ik 3:10:55 542
Tuomo Saloranta Hippoksen Maratonkerho 3:12:52 593
Antti Toiviainen SF 3:13:24 614
Anton Panschin   3:16:39 732
Pertti Ylönen   3:17:51 776
Saku Sairanen   3:19:06 842
Kristian Markus Leino AU - Århus universitet 3:19:56 903
Sampsa Savolainen FCHH 3:20:12 920
Sami Vauhkonen   3:22:26 1008
Arto Lahdenmäki Lakeuden sportti ry 3:23:19 1057
Hannu-Pekka Ikäheimo Fk Torni 3:23:57 1092
Mari Kanerva   3:24:22 77
Heikki Karppinen Durat 3:25:34 1188
Pekka Kanerva   3:27:53 1358
Juha Veittiaho Lakeuden sportti ry 3:28:58 1459
Lauri Finer Udenlandske Universiteter 3:29:08 1471
Päivi Naumanen Tampereen Maratonklubi 3:29:08 119
Jesse Koivisto HUS Urheiluseura 3:30:50 1622
Jarmo Koskinen Turku 3:30:53 1630
Jan Tammela Helsinki 3:30:54 1631
Iiro Koskinen Turku 3:31:54 1680
Tuomas Oksanen Espoon Hiihtoseura 3:32:02 1687
Kalle-Valtteri Ikola Durat 3:32:25 1701
Marika Nordlund Kemira Marathon 3:32:38 151
Samppa Nykänen   3:33:22 1756
Antti Pitkänen   3:33:26 1759
Jani Mattila   3:33:27 1761
Tommi Saarikivi Outrun 2006 3:33:30 1767
Jon Brazier   3:34:36 1840
Markus Hast   3:35:34 1921
Kylie Smith Research Centre of Applied and Preventive Cardiova 3:35:37 188
Jukka Sund Tientukko 3:37:43 2079
Thomas Nygård Vasa polisidrottare 3:38:19 2133
Paula Luokola Downtown 69 3:38:30 224
Timo Lahti Vinttikoirat 3:39:04 2206
Sara Vanninen   3:39:14 242
Hannes Oksanen Espoon Hiihtoseura 3:39:26 2242
Hannes Vieth   3:40:40 2353
Esko Hätälä   3:41:08 2395
Sanna Tiilikainen   3:43:17 303
Niklas Mattsson Atmospiiri 3:44:48 2668
Juha Koponen   3:45:24 2697
Roope Jokitalo   3:45:53 2747
Ere Toivonen TeamToivonen 3:46:36 2804
Peter Karlsson Vaasan Poliisiurheilijat 3:46:51 2822
Anne-Mari Vintola Akaa Runner Team 3:47:28 375
Anna-Riitta Vuorenmaa Helsinki Core Trainers 3:47:28 376
Ville Rapeli Helsinki Core Trainers 3:47:29 2876
Jere Lehtosaari   3:50:52 3171
Pauli Tolvanen Lapko running club 3:50:53 3174
Terhi Heino   3:51:53 476
Juuso Kukkonen   3:52:13 3276
Ville Pehkonen   3:52:31 3294
Tony Rönnqvist Wunderteam 3:52:34 3299
Niko Syrjänen   3:53:32 3376
Antti Hannu Juhani Lehmusvirta 3:53:32 3377
Timo Kaukola Lakeuden Sportti 3:54:34 3477
Markus Honkanen   3:54:49 3512
Lasse Garoff   3:54:49 3513
Adam Grogan   3:56:29 3675
Joakim Enegren Enegren PR 3:56:54 3717
Pasi Ahola Lakeuden Sportti 3:57:10 3748
Risto Kalliainen Akaa Runner Team 3:57:21 3769
Anssi Wckman Vinttikoirat 3:57:44 3806
Mikko Turunen   3:57:49 3817
Janne Antikainen   3:58:01 3832
Tanja Vauhkonen MeTa Team Järvenpää 3:59:19 678
Tommi Tirkkonen   3:59:22 3977
Niko Kangas Lapko Running Club 3:59:38 3999
Timo Malvela Udenlandske Universiteter 3:59:59 4029
Raphael Van Eemeren   4:00:09 4044
Anna Vainikainen   4:00:26 722
Roi Ruuskanen Y-2546219-9 4:00:30 4066
Jari Augustin Creanord Oy 4:00:32 4069
Juha Iskala Intrum Justitia 4:00:32 4071
Sakari Hirvonen   4:00:33 4072
Päivi Hänninen Sportvisium Oy 4:00:47 737
Jaana Vaulamo Sport Eagles 4:01:04 746
Tuomas Marjanen Ratsumiehet 4:03:09 4249
Jari Jokela   4:04:41 4333
Teppo Tähti Vinttikoirat 4:05:48 4398
Mari Sipola   4:06:37 875
Niko Wass   4:07:25 4505
Kirsti Skurnik   4:07:53 917
Neera Jokitalo   4:07:54 918
Jouko Helttunen Tossuttajat 4:08:20 4571
Henri Kortesoja   4:08:43 4599
Tuomas Puotiniemi   4:08:50 4610
Ville Tolvanen   4:08:52 4615
Risto Rasimus OULA 4:09:24 4647
Antti Anonen   4:09:34 4662
Alisa Koskinen Turku 4:09:37 972
Anne Maria Ojala   4:09:42 979
Tommi Suominen   4:10:30 4713
Kai Karrenberg   4:11:49 4782
Jukka Parkkola   4:12:25 4820
Reijo Prokkola Siltasaaren Spurtti 4:12:54 4850
Matti Laukka   4:12:59 4859
Marc Hinnenberg   4:13:05 4864
Petteri Vaarnanen   4:13:09 4872
Silja Salminen   4:14:03 1097
Jyrki Antero Lindström Intrum Justitia 4:14:04 4915
Salla Miettinen   4:14:17 1102
Sami Sulkko   4:14:21 4930
Teemu Palokangas Sörtsy 4:14:29 4939
Mia Bengts   4:14:48 1117
Atte Oksanen RC Madrunners 4:14:49 4955
Jari Suontausta   4:15:54 5007
Timo Huhtanen Atmospiiri 4:16:03 5020
Mari Aaltonen   4:16:31 1175
Anja Helin Häjyt Finland 4:16:53 1186
Antti Tajasvuo   4:17:33 5113
Seija Saari   4:17:33 1210
Säde Siljamo   4:18:58 1250
Pekka Holopainen Geosport 4:19:19 5223
Milla Savolainen   4:19:43 1286
Janne Miettinen   4:19:44 5250
Pami Pihlström   4:20:53 5319
Pasi Yrttiaho Tossuttajat 4:21:21 5356
Juha Luoto   4:21:39 5373
Henna-Riikka Rossi APK 4:23:20 1389
Tomi Pelander   4:23:47 5467
Susanna Pelander   4:23:48 1405
Reijo Tuomi   4:23:50 5468
Janne Peljo Mikon Huijaamat 4:24:08 5486
Nora Mattsson Atmospiiri 4:24:22 1417
Hannu Ketola Coyotes 4:25:44 5567
Terhi Jaakonsaari   4:26:08 1471
Mikko Töykkälä   4:26:11 5584
Mia Toivonen TeamToivonen 4:26:39 1487
Seppo Mustonen   4:26:44 5607
Ari Ruotsalainen Lakeuden Sportti 4:27:43 5654
Jukka Laurila HJK 4:28:05 5671
Hanna Laalo   4:28:20 1528
Anna-Maija Virtanen Klaukkala 4:28:28 1531
Kati Ojala   4:28:34 1537
Riikka Vanha-Aho   4:28:37 1538
Annastiina Palmroth-Holst Nelsonbay Runners 4:29:04 1551
Jan Holst Nelsonbay Runners 4:29:05 5726
Anne Marketta Piirainen   4:29:10 1557
Juho Jasu Leskelä Durat 4:30:41 5796
Tuomas Hyytinen   4:31:00 5806
Ansa Lahdenmäki Lakeuden sportti ry 4:31:34 1613
Urpo Matilainen   4:32:13 5861
Jari Olli Team RAJU 4:32:28 5872
Hannu Välimäki HJK 4:33:07 5895
Kujanpää Kirsi Nummela 4:34:48 1661
Kujanpää Mika Nummela 4:34:48 5953
Stefan Björkman   4:35:24 5968
Margit Kängsep   4:36:14 1690
Mikko Niemelä Aapelus 4:37:23 6031
Riitta Roth Lakeuden sportti ry 4:37:35 1715
Timo Ojanen   4:37:48 6044
Minna Kurjenmäki   4:38:42 1738
Mauri Rajanto   4:38:50 6074
Mika Heinonen Akaa Runner Team 4:39:17 6093
Teija Komulainen LahtiSport 35+ 4:40:25 1776
Maria Saresvuo Espoon Kunto 4:42:16 1815
Pasi Eskelinen A Tempo Oy 4:43:03 6203
Anni Anonen   4:46:16 1864
Sami Salmela   4:46:37 6278
Henri Poikolainen Liedon Parma 4:47:16 6294
Hanna Heinonen   4:47:34 1879
Lauri Solin Sörtsy 4:49:13 6332
Kai Vanha-Aho   4:49:22 6339
Klaus Klemets   4:49:47 6353
Otso Solhagen   4:49:48 6354
Katja Kalliovaara   4:51:13 1940
Liisa Posti Intrum Justitia Oy 4:52:00 1955
Saara Mattila Suomenkadun maratonklubi 4:52:16 1964
Kari Loikkanen Vinttikoirat 4:56:17 6498
Kristiina Suontausta   4:56:28 2028
Timo Viero   4:57:04 6516
Lea Sirola   4:57:29 2046
Liisa Riisiö   5:00:07 2076
Kare Westerlund   5:01:36 6579
Marko Virtanen Klaukkala 5:06:13 6627
Juha Heino   5:21:42 6747
Alice Ala-Louvesniemi Lakeuden sportti ry 5:37:48 2293
Juha Pehkonen   5:42:17 6835

ulvang banneri