KU Motion Krista 550x90px

Marcialongan loppunousun aikoja

Marcialongassa otettiin myös aikoja kuuluisasta loppunoususta Cavaleseen. Seuraavassa parhaat nousuajat sekä miehissä että naisissa.

Marcialongassa otettiin myös aikoja kuuluisasta loppunoususta Cavaleseen. Seuraavassa parhaat nousuajat sekä miehissä että naisissa.

Pitkän ja raastavan loppunousun miesten kärkikolmikko on sama kuin itse kilpailun, eli Auklandin veljesten vahvuus juuri loppunousussa ratkaisi kilpailun heidän edukseen. Petter Northug oli nousun 20. Suomen Mats Jakobson löytyy sijalta 26.

Marcialonga – nousuajat viimeisessä noussussa maaliin Cavaleseen

Val di Fiemme/Cavalese, Italia - 29. tammikuuta 2012

Miehet
1. AUKLAND Jorgen 1975 OSLO NORVEGIA 9.05,5
2. AUKLAND Anders 1972 LOMMEDALEN NORVEGIA 9.06,6
3. REZAC Stanislav 1973 CZE-JABLONEC NAD NISOU REPUBBLICA CECA 9.11,2
4. HOEGBERG Anders 1976 SWE SVEZIA 9.27,2
5. AHRLIN Jerry 1978 VALADALEN SVEZIA 9.29,2
6. CARRARA Bruno 1977 SELVA DI VAL GARDENA C.S. 9.42,7
7. BRINK Joergen 1974 SOLLEFTEA SVEZIA 9.43,8
8. NOVAK Petr 1982 CZE-KARLOVY VARY REPUBBLICA CECA 9.46,5
9. KOUKAL Martin 1978 CZE-LIBEREC REPUBBLICA CECA 9.49,6
10. CALLESEN Christoffer 1988 HEGGEDAL NORVEGIA 9.53,4
11. POST Arne 1983 OSLO NORVEGIA 10.00,3
12. FREDRIKSSON Mathias 1973 OSTERSUND SVEZIA 10.00,6
13. JOHNSSON Jimmie 1985 FALUN SVEZIA 10.01,1
14. KOSTNER Florian 1979 ITA C.S. CARABINIERI SEZ. SCI 10.01,9
15. MORANDINI Nicola 1984 CASTELLO DI FIEMME G.S. FIAMME GIALLE 10.12,2
16. DAMMEN Kjetil Hagtvedt 1983 OSLO NORVEGIA 10.13,0
16. SINNES Svein Tore 1979 OSLO NORVEGIA 10.13,0
18. LAUGALAND Audun 1981 HJELMELAND NORVEGIA 10.15,6
19. DEBERTOLIS Bruno 1978 TRANSACQUA G.S. HARTMANN 10.17,2
20. NORTHUG Petter Jr. 1986 MERAKER NORVEGIA 10.20,7
21. PAREDI Simone 1982 SORMANO C.S. ESERCITO 10.31,5
22. SJOEHOLM Anton 1987 VALADALEN SVEZIA 10.33,1
23. SUTTER Martin 1980 AUT-MELLAU AUSTRIA 10.39,4
24. JOENSSON Markus 1981 ULRICEHAMN SVEZIA 10.48,7
25. ROSVALL Martin 1978 UMEA SVEZIA 10.49,5
26. JAKOBSSON Mats 1980 FIN-JEPPO FINLANDIA 10.51,6
27. HATLEN Knut Anders 1980 TRONDHEIM NORVEGIA 10.55,5
28. AASEN Tommy 1981 ROMEDAL NORVEGIA 10.58,3
29. SVAHN Per-Olov 1967 BOXHOLM SVEZIA 10.58,7
30. TVEITEN Ivar 1974 KONGSBERG NORVEGIA 11.00,8

>> Miesten kaikki ajat

Naiset
1. SANTNER Stephanie 1981 DOBBIACO G.S. FIAMME GIALLE 12.18,1
2. CONFORTOLA Antonella 1975 ZIANO DI FIEMME C.S. 12.23,1
3. NYSTROEM Susanne 1982 MORA SVEZIA 12.48,3
4. DE MARTIN PINTER Veronica 1985 PADOLA G.S. HARTMANN 13.10,1
5. SVENDSEN Sara 1980 TROMSO NORVEGIA 13.36,8
6. HANSSON Jenny 1980 VALADALEN SVEZIA 13.43,4
7. FRANSSON Kicki 1970 NALDEN SVEZIA 13.47,1
8. GULLIKSEN Kine 1988 OSLO NORVEGIA 13.58,0
9. MYKLEBUST Marianne 1967 HAMAR NORVEGIA 14.02,6
10. BORUTOVA Kamila 1975 CZE-CANMORE 14.11,4
11. KVELI Laila 1987 OSTERSUND NORVEGIA 14.15,2
12. GUIN Mari Riseth 1986 NOR NORVEGIA 14.18,7
13. LINTZEN Nina 1978 SANDVIKEN SVEZIA 14.27,6
14. RUUD Astrid Kristin 1969 HAKADAL NORVEGIA 14.27,9
15. SKARI Hege 1971 LILLEHAMMER NORVEGIA 14.28,4
16. JOHANNESSEN Berit 1951 HOSLE NORVEGIA 14.30,7
17. ENGEN Therese 1980 OSLO NORVEGIA 14.40,3
18. KRISTOFFERSEN Ann-Kristin-Tveras 1969 SANDEFJORD NORVEGIA 14.55,0
19. MENEAN Luigina 1965 PALUZZA POLISP. TIMAU CLEULIS 15.13,3
20. HATLEN Elisabeth 1983 STRANDA NORVEGIA 15.14,0
21. STEINBACH-OLSSON Meta 1967 KARLSKRONA SVEZIA 15.17,1
22. HOLMGREN Anna 1985 SODERTALJE SVEZIA 15.19,1
23. NEUMANNOVA Katerina 1973 CZE-PRAHA REPUBBLICA CECA 15.22,1
24. LILLEBY Hanne 1972 GJOVIK NORVEGIA 15.23,1
25. FRIKSTAD Tove 1969 KRISTIANSAND NORVEGIA 15.23,4
26. GENUIN Magda 1979 FALCADE C.S. ESERCITO 15.25,6
27. LUND Siri Agate Sjetne 1979 RASTA NORVEGIA 15.34,1
28. LILJEBERG Ulrika Irene 1986 UPPSALA SVEZIA 15.35,1
29. HALS Helene M. 1961 OSLO NORVEGIA 15.40,1
30. GARIBALDI Lavinia 1987 PALUZZA POLISP. TIMAU CLEULIS 15.42,2

>> Naisten kaikki ajat

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy

Kuuntele uusin Latu Podcast

ulvang banneri