motion banneri

Kuusi suomalaisnaista sprintin jatkoeriin

Mona-Lisa Malvalehto oli karsinnan nopein suomaölsinainen. kuva: Hemmersbach/NordicFocus

Mona-Lisa Malvalehto oli karsinnan nopein suomaölsinainen. kuva: Hemmersbach/NordicFocus

Kuusi suomalaisnaista eteni sprintin jatkoeriin, kun maailmancupin toinen viikonloppu käynnistyi Rukalla. Kilpailu jatkuu iltapäivällä.

Suomalaisista finaaliin etenivät Mona-Lisa Malvalehto, Anne Kyllönen, Krista Lähteenmäki, Aino-Kaisa Saarinen, Kerttu Niskanen ja Riikka Sarasoja-Lilja.

Tulokset, sprintin karsinta, Ruka

Sija Nimi Aika
 1 KOWALCZYK Justyna   3:10.40
 2 MALVALEHTO Mona-Lisa   3:11.16
 3 KYLLOENEN Anne   3:11.84
 4 BJOERGEN Marit   3:12.85
 5 VISNAR Katja   3:12.87
 6 LAHTEENMAKI Krista   3:12.95
 7 SHAPOVALOVA Evgenia   3:13.41
 8 SAARINEN Aino- Kaisa   3:14.31
 9 DOTSENKO Anastasia   3:14.44
 10 SMUTNA Katerina   3:15.67
 11 WENG Heidi   3:15.68
 12 PROCHAZKOVA Alena   3:15.91
 13 SARGENT Ida   3:16.48
 14 FESSEL Nicole   3:16.65
 15 KOLB Hanna   3:16.79
 16 RANDALL Kikkan   3:16.81
 17 BRUN-LIE Celine   3:16.93
 18 GAIAZOVA Daria   3:17.22
 19 MEDVEDEVA Polina   3:17.36
 20 JONES Perianne   3:17.59
 21 OESTBERG Ingvild Flugstad   3:18.15
 22 JACOBSEN Astrid Uhrenholdt   3:18.25
 23 JOHAUG Therese   3:18.29
 24 TCHEKALEVA Yulia   3:18.30
 25 FABJAN Vesna   3:18.48
 26 NISKANEN Kerttu   3:18.90
 27 PAJALA Magdalena   3:19.07
 28 KOROSTELEVA Natalia   3:19.13
 29 HERRMANN Denise   3:19.87
 30 SARASOJA-LILJA Riikka   3:19.90
 31 IVANOVA Julia   3:20.00
 32 GRUNDVALL Maria   3:20.31
 33 DIGGINS Jessica   3:20.44
 34 SKOFTERUD Vibeke W   3:21.13
 35 VRABCOVA - NYVLTOVA Eva   3:21.21
 36 BLECKUR Sofia   3:21.56
 37 CRAWFORD Chandra   3:22.30
 38 MARSHALL Alysson   3:22.41
 39 PORMEISTER Piret   3:22.43
 40 BROOKS Holly   3:22.52
 41 SOEMSKAR Linn   3:22.68
 42 ISHIDA Masako   3:22.73
 43 ROPONEN Riitta-Liisa   3:22.87
 44 JEAN Aurore   3:23.24
 45 TRACHSEL Doris   3:23.30
 46 BOEHLER Stefanie   3:23.53
 47 AEHTAEVAE Ann-Mary   3:24.26
 48 ZELLER Katrin   3:24.37
 49 KHAZOVA Irina   3:24.70
 50 JEZERSEK Barbara   3:24.87
 51 AHERVO Laura   3:25.14
 52 LOCATELLI Manon   3:25.25
 53 HAGEN Martine Ek   3:26.10
 54 STEIRA Kristin Stoermer   3:26.25
 55 LINDBORG Sara   3:26.37
 56 SLONOVA Anastasia   3:26.49
 56 KAMINSKAYA Valiantsina   3:26.49
 58 OJASTE Triin   3:26.64
 59 DE MARTIN TOPRANIN Virginia   3:27.16
 60 CEBASEK Alenka   3:27.17
 61 MAN Dandan   3:27.38
 62 TARVONEN Silja   3:27.39
 63 MATROSSOVA Marina   3:27.47
 64 HAKALA Maija   3:28.04
 65 GRAEFNINGS Maria   3:29.85
 66 IKSANOVA Alija   3:29.97
 67 MANNIMA Tatjana   3:30.52
 68 STEPHEN Elizabeth   3:30.68
 69 KOLOMINA Yelena   3:30.78
 70 SHEVCHENKO Valentina   3:31.12
 71 JASKOWIEC Sylwia   3:31.52
 72 HUGUE Coraline   3:31.98
 73 ANTYPENKO Tetyana   3:32.84
 74 GUSCHINA Mariya   3:33.04
 75 RUDAKOVA Ekaterina   3:33.30
 76 KASHIWABARA Michiko   3:33.40
 77 KUBINSKA Kornelia   3:33.78
 78 FAIVRE PICON Anouk   3:34.02
 79 CAVALLAR Veronica   3:34.64
 80 OSSIPOVA Tatyana   3:35.38
 81 LI Xin   3:35.63
 82 LANCHAKOVA Viktoriya   3:35.91
 83 MACIUSZEK Paulina   3:36.94
 84 ANTSYBOR Maryna   3:37.35
 85 LI Hongxue   3:37.68
 86 SIEGEL Monique   3:37.96
 87 SANNIKOVA Alena   3:38.67
 88 MALCHEVA Teodora   3:39.80
 89 PITKAENEN Marjaana   3:41.08
 90 PILLER Marina   3:43.31
 91 AGREITER Debora   3:45.31
 92 GRIGOROVA-BURGOVA Antoniya   3:45.87
 93 ARDISAUSKAITE Ingrida   3:48.41
 94 ORGUE Laura   3:49.49
 95 KOBAYASHI Yuki   3:49.82
 96 GRYGORENKO Kateryna   3:49.84
 97 HAN Da-Som   4:05.77
Did not start
KRISTOFFERSEN Marthe 

Motion Nora boxi

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Premiumsport.fi

ulvang banneri