motion banneri

Myös miehilta vahvaa hiihtoa sprinttikarsinnassa

Annsi Pentsinen oli nopein suomalaismies aamupäivän karsinnassa. Kuva: Hemmersbach/NordicFocus

Annsi Pentsinen oli nopein suomalaismies aamupäivän karsinnassa. Kuva: Hemmersbach/NordicFocus

Kuusi suomalaismiestä eteni iltapäivällä hiihdettäviin sprintin jatkoeriin maailmancupin jatkuessa tänään Rukalla.

Suomalaisista jatkoon etenivät Anssi Pentsinen, Toni Ketelä, Kalle Lassila, Antti Häkämies, Matias Strandvall ja Sami Jauhojärvi.

Tulokset, sprinttikarsinta, Ruka

Sija Nimi Maa Aika
 1 JOENSSON Emil  SWE   2:42.17
 2 GOLBERG Paal  NOR   2:42.67
 3 PENTSINEN Anssi  FIN   2:42.68
 4 KETELAE Toni  FIN   2:43.14
 5 KRIUKOV Nikita  RUS   2:43.62
 6 PETUKHOV Alexey  RUS   2:43.76
 7 BRANDSDAL Eirik  NOR   2:45.00
 8 DAHL John Kristian  NOR   2:45.22
 9 LASSILA Kalle  FIN   2:45.27
 10 NORTHUG Petter jr.  NOR   2:45.42
 11 HALFVARSSON Calle  SWE   2:45.67
 12 MORILOV Nikolay  RUS   2:45.70
 13 POLTORANIN Alexey  KAZ   2:45.88
 14 ROENNING Eldar  NOR   2:45.91
 15 HAEKAEMIES Antti  FIN   2:45.98
 16 WENZL Josef  GER   2:46.02
 17 ERIKSSON Jens  SWE   2:46.06
 18 STRANDVALL Matias  FIN   2:46.23
 19 JAPAROV Dmitriy  RUS   2:46.23
 20 SUN Qinghai  CHN   2:46.26
 21 NEWELL Andrew  USA   2:46.46
 22 KUMMEL Peeter  EST   2:46.68
 23 PETTERSEN Oeystein  NOR   2:46.70
 24 SELLIS Siim  EST   2:46.80
 25 RETIVYKH Gleb  RUS   2:46.86
 26 CHEBOTKO Nikolay  KAZ   2:47.52
 27 PETERSON Teodor  SWE   2:47.57
 28 JAUHOJAERVI Sami  FIN   2:47.72
 29 HAMILTON Simeon  USA   2:47.82
 30 SAAREPUU Anti  EST   2:47.86
 31 COLLIANDER Niklas  FIN   2:48.38
 32 HOFER David  ITA   2:48.70
 33 RICHARDSSON Daniel  SWE   2:49.01
 34 MIRANDA Cyril  FRA   2:49.04
 35 COLOGNA Dario  SUI   2:49.15
 36 MIYAZAWA Hiroyuki  JPN   2:49.31
 37 CHERNOUSOV Ilia  RUS   2:49.39
 38 LEGKOV Alexander  RUS   2:49.45
 39 VYLEGZHANIN Maxim  RUS   2:49.48
 40 TEICHMANN Axel  GER   2:49.70
 41 TAMMJARV Karel  EST   2:49.85
 42 SUNDBY Martin Johnsrud  NOR   2:49.86
 43 RAZYM Ales  CZE   2:49.95
 44 BELOV Evgeniy  RUS   2:50.24
 45 MANIFICAT Maurice  FRA   2:50.36
 46 HARVEY Alex  CAN   2:50.39
 47 TSCHARNKE Tim  GER   2:50.48
 48 DI CENTA Giorgio  ITA   2:50.51
 49 RANKEL Raido  EST   2:50.53
 50 PASINI Fabio  ITA   2:50.58
 51 NISKANEN Iivo  FIN   2:50.81
 52 PERL Curdin  SUI   2:50.84
 53 VALJAS Len  CAN   2:51.17
 54 HEIKKINEN Matti  FIN   2:51.32
 55 DOTZLER Hannes  GER   2:51.40
 56 NOECKLER Dietmar  ITA   2:51.66
 57 CHEREPANOV Sergey  KAZ   2:51.78
 58 ANGERER Tobias  GER   2:51.79
 58 VOLOTKA Denis  KAZ   2:51.79
 60 SEMENOV Michail  BLR   2:52.00
 61 TURYSHEV Sergey  RUS   2:52.01
 62 KERSHAW Devon  CAN   2:52.05
 63 FREEMAN Kris  USA   2:52.17
 64 KATZ Andreas  GER   2:52.61
 65 KRECZMER Maciej  POL   2:52.78
 66 VARIS Kari  FIN   2:52.89
 67 ROETHE Sjur  NOR   2:53.25
 68 STAREGA Maciej  POL   2:53.28
 69 DARRAGON Roddy  FRA   2:53.49
 70 HELLNER Marcus  SWE   2:53.52
 71 YOSHIDA Keishin  JPN   2:53.88
 72 JESPERSEN Chris Andre  NOR   2:54.09
 73 SIMULA Jussi  FIN   2:54.15
 74 ELLEFSON Sylvan  USA   2:54.53
 75 KOZISEK Dusan  CZE   2:54.62
 76 TRSAN Rok  SLO   2:55.03
 77 GAILLARD Jean Marc  FRA   2:55.17
 78 HORYNA Ondrej  CZE   2:55.55
 79 VORANAU Aliaksandr  BLR   2:55.58
 80 FILBRICH Jens  GER   2:55.59
 81 BAUMANN Jonas  SUI   2:56.11
 82 STAROSTIN Mark  KAZ   2:56.12
 83 TSINZOV Veselin  BUL   2:56.67
 84 NOUSIAINEN Ville  FIN   2:56.73
 85 BABIKOV Ivan  CAN   2:57.11
 86 LASUTKIN Alexander  BLR   2:57.40
 87 PEREKHODA Ruslan  UKR   2:57.42
 88 FURGER Roman  SUI   2:57.75
 89 CHECCHI Valerio  ITA   2:58.31
 90 AKHMADIYEV Yerdos  KAZ   2:58.34
 90 LIEPINS Arvis  LAT   2:58.34
 92 FISCHER Remo  SUI   2:58.44
 93 BAUER Lukas  CZE   2:58.60
 94 JOHANSSON Martin  SWE   2:59.22
 95 SOEDERGREN Anders  SWE   2:59.23
 96 HOFFMAN Noah  USA   2:59.65
 97 DOLIDOVICH Sergei  BLR   2:59.69
 98 SANDAU Kevin  CAN   2:59.73
 99 BILOSYUK Myroslav  UKR   2:59.86
 100 WIBAULT Mathias  FRA   3:00.20
 101 BING Thomas  GER   3:00.45
 102 SHTUN Vitaliy  UKR   3:00.79
 103 CLARA Roland  ITA   3:01.09
 104 ZHOU Hu  CHN   3:01.33
 105 LIVERS Toni  SUI   3:01.37
 106 MUEHLEMATTER Marco  SUI   3:01.49
 107 DUVILLARD Robin  FRA   3:01.82
 108 PERRILLAT BOITEUX Ivan  FRA   3:02.34
 109 MORIGGL Thomas  ITA   3:02.40
 110 ROJO Imanol  SPA   3:02.55
 111 DYRHAUG Niklas  NOR   3:02.79
 112 STROLIA Vytautas  LTU   3:03.36
 113 BAJCICAK Martin  SVK   3:03.63
 114 MAGAL Jiri  CZE   3:04.14
 115 MIKAYELYAN Sergey  ARM   3:04.47
 116 ELLIOTT Tad  USA   3:04.68
 117 VILARRUBLA Vicenc  SPA   3:04.99
 118 JEONG Jong-Won  KOR   3:21.43

Motion Nora boxi

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Premiumsport.fi

ulvang banneri