CHXL 550x90px webbanneri

Tour de Skin kokonaistilanne - naiset

Justyna Kowalzcyk tuuleetta päivän selvää voittoaan. Kuva: Felgenauer/NordicFocus

Justyna Kowalzcyk tuuleetta päivän selvää voittoaan. Kuva: Felgenauer/NordicFocus

Justyna Kowalzcyk on onnistunut kasvattamaan Tour de skin kokonaiskilpailun johtonsa jo reiluun minuuttiin.

Tour de Skin kokonaistilanne, naiset

Sija Nimi Maa Kokonaisaika
1 KOWALCZYK Justyna POL 1:22:01.2
2 KALLA Charlotte SWE 1:23:04.8
3 JOHAUG Therese NOR 1:23:07.1
4 JACOBSEN Astrid Uhrenholdt NOR 1:23:27.3
5 STEIRA Kristin Stoermer NOR 1:23:30.9
6 KYLLOENEN Anne FIN 1:23:32.0
7 RANDALL Kikkan USA 1:23:39.7
8 HERRMANN Denise GER 1:23:39.7
9 LAHTEENMAKI Krista FIN 1:24:03.5
10 WENG Heidi NOR 1:24:25.6
11 WIKEN Emma SWE 1:24:29.8
12 ROPONEN Riitta-Liisa FIN 1:24:41.9
13 ZELLER Katrin GER 1:24:44.0
14 TCHEKALEVA Yulia RUS 1:24:50.8
15 NISKANEN Kerttu FIN 1:25:02.2
16 SMUTNA Katerina AUT 1:25:29.0
17 HAAG Anna SWE 1:25:37.6
18 SAARINEN Aino- Kaisa FIN 1:26:01.1
19 SHEVCHENKO Valentina UKR 1:26:04.9
20 STEPHEN Elizabeth USA 1:26:15.0
21 SARASOJA-LILJA Riikka FIN 1:26:26.2
22 JEAN Aurore FRA 1:26:43.8
23 IVANOVA Julia RUS 1:26:52.3
24 MEDVEDEVA Polina RUS 1:26:53.9
25 DE MARTIN TOPRANIN Virginia ITA 1:26:59.1
26 RINGWALD Sandra GER 1:27:11.2
27 DIGGINS Jessica USA 1:27:12.1
28 IKSANOVA Alija RUS 1:27:16.7
29 KUZIUKOVA Olga RUS 1:27:25.4
30 AGREITER Debora ITA 1:27:39.4
31 VRABCOVA - NYVLTOVA Eva CZE 1:27:49.4
32 DEBERTOLIS Ilaria ITA 1:27:52.2
33 DOTSENKO Anastasia RUS 1:27:58.2
34 BROOKS Holly USA 1:28:01.0
35 FAIVRE PICON Anouk FRA 1:28:13.7
36 BOEHLER Stefanie GER 1:28:17.6
37 HUGUE Coraline FRA 1:28:22.4
38 KUBINSKA Kornelia POL 1:28:37.9
39 KHAZOVA Irina RUS 1:28:42.4
40 CAVALLAR Veronica ITA 1:28:47.5
41 KOLOMINA Yelena KAZ 1:28:58.1
42 AHERVO Laura FIN 1:29:01.9
43 PILLER Marina ITA 1:29:12.4
44 ANTSYBOR Maryna UKR 1:29:34.5
45 MACIUSZEK Paulina POL 1:29:38.5
46 OEBERG Jennie SWE 1:29:40.4
47 OSSIPOVA Tatyana KAZ 1:29:51.4
48 LINDBORG Sara SWE 1:29:51.8
49 JEZERSEK Barbara SLO 1:29:53.4
50 MATROSSOVA Marina KAZ 1:30:18.2
51 ERIKSSON Mia SWE 1:30:21.0
52 SHAIDUROVA Larisa RUS 1:30:27.2
53 RUDAKOVA Ekaterina BLR 1:30:45.0
54 SANNIKOVA Alena BLR 1:31:10.7
55 MANNIMA Tatjana EST 1:31:47.4
56 YATSKAYA Oxana KAZ 1:32:55.7
57 LANCHAKOVA Viktoriya KAZ 1:33:02.7

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


LATU Podcast boxi

Premiumsport.fi

ulvang banneri