CHXL 550x90px webbanneri

Naisten 30 kilometrin lähtölista

Anne Kyllönen starttaa niasten kilpailuun viimeisenä. Kuva: Hevoskuuri.fi

Anne Kyllönen starttaa niasten kilpailuun viimeisenä. Kuva: Hevoskuuri.fi

Hiihdon kuninkuusmatkojen Suomen mestarit ratkotaan sunnuntaina Kontiolahdella. Tässä naisten 30 kilometrin lähtölista. Kilpailu hiihdetään vapaalla hiihtotavalla.

SM Hiihdot, naisten 30 km (v)

Nro Kilpailijan nimi Seura Lähtöaika
1 Johanna Lindholm Lovisa Tor-Loviisan Tor 9:15:30
2 Satu Rautiainen Vuokatti Ski Team Kainuu 9:16:00
3 Annemari Sandell-Hyvärinen Kalannin Vankka 9:16:30
4 Maija Oravamäki Oulun Hiihtoseura 9:17:00
5 Kaisa Varis Joensuun Hiihtoveikot 9:17:30
6 Eevamari Oksanen Kouvolan Hiihtoseura 9:18:00
7 Peppi Pöntynen Posion Pyrintö 9:18:30
8 Elizaveta Burtseva - 9:19:00
9 Niina Mäki Aavasaksan Urheilijat 9:19:30
10 Jessica Strandholm Vörå IF 9:20:00
11 Anna-Kaisa Lall IF Femman 9:20:30
12 Piritta Määttä Kuusamon Erä-Veikot 9:21:00
13 Marjo Korander-Taavitsainen Vihdin Viesti 9:21:30
14 Päivi Piminäinen Kainuun Hiihtoseura 9:22:00
15 Greta Kurkinen Oulun Hiihtoseura 9:22:30
16 Mari Patanen Saloisten Salama 9:23:00
17 Laura Toivanen Kontiolahden Urheilijat 9:23:30
18 Heini Nikander Vihdin Viesti 9:24:00
19 Maria Mikkonen Kuusamon Erä-Veikot 9:24:30
20 Jonna Heimonen Kouvolan Hiihtoseura 9:25:00
21 Heidi Lindfors Vaasan Hiihtäjät 9:25:30
22 Saara Nikander Lohjan Louhi 9:26:00
23 Laura Juntunen Jämsänkosken Ilves 9:26:30
24 Mervi Pesu Lempäälän Kisa 9:27:00
25 Noora Kanerva Vantaan Hiihtoseura 9:27:30
26 Salla Koskela Tammelan Ryske 9:28:00
27 Emma Hämäläinen Kiteen Urheilijat 9:28:30
28 Mari Lindström Imatran Urheilijat 9:29:00
29 Ida Rintala Kankaantaan Kisa 9:29:30
30 Johanna Heinänen Kuoreveden Kärki 9:30:00
31 Elina Mäkitalo Himangan Urheilijat 9:30:30
32 Suvi Karjaluoto Tampereen Pyrintö 9:31:00
33 Jonna Juntunen Kainuun Hiihtoseura 9:31:30
34 Ruut Tornberg-Mattila Yppärin Urheilijat 9:32:00
35 Heta Jalonen Valkeakosken Haka 9:32:30
36 Jenni Mattila Hämeenlinnan Hiihtoseura 9:33:00
37 Meri Sipilä Keravan Urheilijat 9:33:30
38 Tiina Idström Kuusamon Erä-Veikot 9:34:00
39 Maaret Rantalainen Valkeakosken Haka 9:34:30
40 Aira-Maarit Immonen Iisalmen Visa 9:35:00
41 Tiia Uusi-Autti Ounasvaaran Hiihtoseura 9:35:30
42 Marja-Terttu Repo Sulkavan Urheilijat 41 9:36:00
43 Anniina Perä Jämsänkosken Ilves 9:36:30
44 Maarit Korpi Teuvan Rivakka 9:37:00
45 Eevakaisa Loukusa Saloisten Reipas 9:37:30
46 Milla Saarinen Huhtasuon Hiihto 2000 9:38:00
47 Ida Meriläinen Huhtasuon Hiihto 2000 9:38:30
48 Anni Keisanen Lehtimäen Jyske 9:39:00
49 Terttu Lappi Kangasniemen Kalske 9:39:30
50 Sanna Markkanen Leppävirran Viri 9:40:00
51 Iina Ahokas Nastolan Naseva 9:40:30
52 Maria Paatero Espoon Hiihtoseura 9:41:00
53 Satu Kekkonen Vihdin Viesti 9:41:30
54 Sirkka Ehrnrooth Espoon Hiihtoseura 9:42:00
55 Laura Karkkulainen Kiteen Urheilijat 9:42:30
56 Noora Kivikko Lahden Hiihtoseura 9:43:00
57 Päivi Roivainen Siilinjärven Hiihtoseura 9:43:30
58 Riikka-Liisa Räsänen Joutsan Pommi 9:44:00
59 Emma Sjölund IF Brahe 9:44:30
60 Sanna Martikkala Vuokatti Ski Team Kainuu 9:45:00
61 Pauliina Pohja Huhtasuon Hiihto 2000 9:45:30
62 Jennie Lindvall IK Kronan 9:46:00
63 Marie Sippus Vörå IF 9:46:30
64 Terhi Pollari Team Kallesport 9:47:00
65 Josefin Sandvik IF Brahe 9:47:30
66 Jenni Tolonen Liperin Hiihtoseura 9:48:00
67 Anni Kainulainen Hämeenlinnan Hiihtoseura 9:48:30
68 Inka Komonen Nastolan Naseva 9:49:00
69 Marjo Loukkola Vuokatti Ski Team Kainuu 9:49:30
70 Eeva Nurmi Kymin Koskenpojat 9:50:00
71 Johanna Ukkola Siilinjärven Hiihtoseura 9:50:30
72 Satu Heikkilä Valkeakosken Haka 9:51:00
73 Heini Hokkanen Kangasniemen Kalske 9:51:30
74 Kati Venäläinen Leppävirran Viri 9:52:00
75 Tanja Kauppinen Leppävirran Viri 9:52:30
76 Niina Virtanen Lahden Hiihtoseura 9:53:00
77 Anne Mäkinen Tarvasjoen Urheilijat 9:53:30
78 Sini Alusniemi Huhtasuon Hiihto 2000 9:54:00
79 Silja Tarvonen Kangasniemen Kalske 9:54:30
80 Petra Torvinen Kainuun Hiihtoseura 9:55:00
81 Mona-Liisa Malvalehto Kouvolan Hiihtoseura 9:55:30
82 Liisa Anttila Valkeakosken Haka 9:56:00
83 Maria Grundvall IK Kronan 9:56:30
84 Henna Kallunki Ounasvaaran Hiihtoseura 9:57:00
85 Maija Hakala Hämeenlinnan Hiihtoseura 9:57:30
86 Andrea Julin IF Minken 9:58:00
87 Mari Laukkanen Enon Kisa-Pojat 9:58:30
88 Jenni Raivio Ruoveden Pirkat 9:59:00
89 Marjaana Pitkänen Vieremän Koitto 9:59:30
90 Eeva Palosaari Oulun Hiihtoseura 10:00:00
91 Laura Ahervo Hämeenlinnan Hiihtoseura 10:00:30
92 Hennariikka Rahkola IF Länken 10:01:00
93 Riikka Sarasoja-Lilja Lappeen Riento 10:01:30
94 Krista Niiranen Liperin Hiihtoseura 10:02:00
95 Kerttu Niskanen Vieremän Koitto 10:02:30
96 Ruut Vähämetsä Oulun Hiihtoseura 10:03:00
97 Aino-Kaisa Saarinen Lempäälän Kisa 10:03:30
98 Saana Kemppainen Vuokatti Ski Team Kainuu 10:04:00
99 Krista Lähteenmäki Ikaalisten Urheilijat 10:04:30
100 Susanna Saapunki Vuokatti Ski Team Kainuu 10:05:00
101 Riitta-Liisa Roponen Oulun Hiihtoseura 10:05:30
102 Heli Heiskanen Kouvolan Hiihtoseura 10:06:00
103 Anne Kyllönen Kainuun Hiihtoseura 10:06:30

 

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Kuuntele uusin Latu Podcast

Premiumsport.fi

ulvang banneri