CHXL 550x90px webbanneri

Oloksen tykkikisat: Naisten lähtölista lauantain kilpailuun

Kerttu niskanen on yksi huomisen kilapilun ennakkosuosikeista. Kuva: Heidi Lehikoinen.

Kerttu niskanen on yksi huomisen kilapilun ennakkosuosikeista. Kuva: Heidi Lehikoinen.

Alla naisten lähtölista huomiseen Oloksen tykkikisojen viiden kilometrin perinteisen hiihtotavan kilpailuun.

 

Nro Nimi   Maa Lähtöaika
1 BACKMAN Amanda FIN 10:00:20
2 SEVERINA Irina RUS 10:00:40
3 SUNDSTROEM Ida SWE 10:01:00
4 SMIRNOVA Maria RUS 10:01:20
5 MKHITARYAN Anna ARM 10:01:40
6 LOVDAHL Elin FIN 10:02:00
7 OSTROVSKAIA Anastasia RUS 10:02:20
8 RAY Sara FIN 10:02:40
9 KHAROSHKA Liana BLR 10:03:00
10 KULHELM Emilia FIN 10:03:20
11 HILDEN Jenni FIN 10:03:40
12 VIKMAN Hanna SWE 10:04:00
13 LARSEN Johanne NOR 10:04:20
14 SHURYGA Alina KAZ 10:04:40
15 SIRAZETDINOVA Guzel RUS 10:05:00
16 KALININA Arina RUS 10:05:20
17 LUNDKVIST Helena SWE 10:05:40
18 VEERPALU Anette EST 10:06:00
19 SHATALOVA Oksana UKR 10:06:20
20 JULIN Andrea FIN 10:06:40
21 TOLONEN Jenni FIN 10:07:00
22 HEIMDAL Lovise NOR 10:07:20
23 LUKONINA Ina BLR 10:07:40
24 NURMI Leena FIN 10:08:00
25 JOENSUU Jasmi FIN 10:08:20
26 MYLLYKOSKI Emilia FIN 10:08:40
27 ROGOZHKINA Svetlana RUS 10:09:00
28 LYLYNPERA Katri FIN 10:09:20
29 SEDOVA Anastasia RUS 10:09:40
30 CARL Victoria GER 10:10:00
31 SIPOLA Jasmin FIN 10:10:20
32 LETUCHEVA Olga RUS 10:10:40
33 AVERINA Anna RUS 10:11:00
34 VIRTALA Julia SWE 10:11:20
35 KLEMETS Jennifer FIN 10:11:40
36 OHDAIRA Maki JPN 10:12:00
37 LARSSON Jenny SWE 10:12:20
38 MANNINEN Sofia FIN 10:12:40
39 ZUBOK Olena UKR 10:13:00
40 BURTSEVA Elizaveta RUS 10:13:20
41 EBEL Valentina KAZ 10:13:40
42 BUKOVSKYTE Neda LTU 10:14:00
43 CHVANOVA Tatiana RUS 10:14:20
44 LIPATOVA Alena RUS 10:14:40
45 ORLOVA Maria RUS 10:15:00
46 PEEK Seila EST 10:15:20
47 ILINA Darina RUS 10:15:40
48 EBEL Tamara KAZ 10:16:00
49 ABRAMOVA Elena RUS 10:16:20
50 MANDRIKA Yekaterina KAZ 10:16:40
51 SMIRNOVA Nataliya RUS 10:17:00
52 PANFEROVA Anna RUS 10:17:20
53 DURKINA Lidia RUS 10:17:40
54 SHESHELEVA Alina RUS 10:18:00
55 ALEXEEVA Mariya RUS 10:18:20
56 ENGSTROEM Johanna SWE 10:18:40
57 PODOXENOVA Alexandra RUS 10:19:00
58 KONSTANTINOVA Ekaterina RUS 10:19:20
59 NIEMI Ottilia SWE 10:19:40
60 MIKESHINA Irina RUS 10:20:00
61 ZAGRENCHUK Maria RUS 10:20:20
62 ZALESOVA Olga RUS 10:20:40
63 KARTSEVA Irina RUS 10:21:00
64 KALIPENOVA Zura KAZ 10:21:20
65 CHI Chunxue CHN 10:21:40
66 PAULIUCHENKA Iryna BLR 10:22:00
67 MUTAGAROVA Elmira KAZ 10:22:20
68 ANTONOVA Irina RUS 10:22:40
69 ROSHCHYNSKAYA Maryia BLR 10:23:00
73 ANTYPENKO Tetyana UKR 10:24:20
74 PROCHAZKOVA Alena SVK 10:24:40
75 PITKAENEN Marjaana FIN 10:25:00
76 BOEHLER Stefanie GER 10:25:20
77 TIKHONOVA Julia RUS 10:25:40
78 KHAZOVA Irina RUS 10:26:00
79 SHUNIAEVA Nadezhda RUS 10:26:20
80 SIEGEL Monique GER 10:26:40
81 SHAIDUROVA Larisa RUS 10:27:00
82 MEDVEDEVA Polina RUS 10:27:20
83 IKSANOVA Alija RUS 10:27:40
84 MONONEN Laura FIN 10:28:00
85 NIKOLAEVA Svetlana RUS 10:28:20
86 RINGWALD Sandra GER 10:28:40
87 IVANOVA Julia RUS 10:29:00
88 KUZIUKOVA Olga RUS 10:29:20
89 KHRAMTSOVA Ekaterina RUS 10:29:40
90 ZHUKOVA Natalia RUS 10:30:00
91 SAARINEN Aino-Kaisa FIN 10:30:20
92 GUSCHINA Mariya RUS 10:30:40
93 SHEVCHENKO Valentina UKR 10:31:00
94 ZELLER Katrin GER 10:31:20
95 HERRMANN Denise GER 10:31:40
96 FESSEL Nicole GER 10:32:00
97 NISKANEN Kerttu FIN 10:32:20
98 ROPONEN Riitta-Liisa FIN 10:32:40
99 ISHIDA Masako JPN 10:33:00
100 KYLLOENEN Anne FIN 10:33:20
101 TCHEKALEVA Yulia RUS 10:33:40
102 KOWALCZYK Justyna POL 10:34:00
103 BELAIA Anna RUS 10:34:20
104 ANTSYBOR Maryna UKR 10:34:40
105 VRABCOVA - NYVLTOVA Eva CZE 10:35:00
106 MACIUSZEK Paulina POL 10:35:20
107 RUDAKOVA Ekaterina BLR 10:35:40
108 OEBERG Jennie SWE 10:36:00
109 KOBAYASHI Yuki JPN 10:36:20
110 NOVIKOVA Valentina RUS 10:36:40
111 SANNIKOVA Alena BLR 10:37:00
112 KOLOMINA Yelena KAZ 10:37:20
113 SZYMANCZAK Agnieszka POL 10:37:40
114 OJASTE Triin EST 10:38:00
115 KAZAKUL Anastasia RUS 10:38:20
116 IZHUTINA Nadezhda RUS 10:38:40
117 DAVYDENKOVA Maria RUS 10:39:00
118 MATROSSOVA Marina KAZ 10:39:20
119 BOCHKAREVA Svetlana RUS 10:39:40
120 KUBINSKA Kornelia POL 10:40:00
121 GRIGOROVA-BURGOVA Antoniya BUL 10:40:20
122 ILJINA Natalja RUS 10:40:40
123 GRYGORENKO Kateryna UKR 10:41:00
124 HAKALA Maija FIN 10:41:20
125 MANNIMA Tatjana EST 10:41:40
126 JAMBAEVA Tatjana RUS 10:42:00
127 OSSIPOVA Tatyana KAZ 10:42:20
128 GODOVANICHENKO Daria RUS 10:42:40
129 NOVAKOVA Petra CZE 10:43:00
130 KAUPPINEN Tanja FIN 10:43:20
131 GRUNDVALL Maria FIN 10:43:40
132 OBAYASHI Chisa JPN 10:44:00
133 LI Hongxue CHN 10:44:20
134 STOROZHILOVA Daria RUS 10:44:40
135 LISOGOR Marina UKR 10:45:00
136 ISHIGAKI Sumiko JPN 10:45:20
137 MALVALEHTO Mona-Lisa FIN 10:45:40
138 HOKKANEN Heini FIN 10:46:00
139 LEE Chae-won KOR 10:46:20
140 ALBA Laura EST 10:46:40
141 RAJU Heidi EST 10:47:00
142 JASKOWIEC Sylwia POL 10:47:20
143 SHAPOVALOVA Evgenia RUS 10:47:40
144 OMORI Naoko JPN 10:48:00
145 MAEKINEN Anne FIN 10:48:20
146 LANCHAKOVA Viktoriya KAZ 10:48:40
147 CHERDANTSEVA Jaroslava RUS 10:49:00
148 NYSTAD Claudia GER 10:49:20
149 SANTER Stephanie ITA 10:49:40
150 MAN Dandan CHN 10:50:00
151 KOLB Hanna GER 10:50:20
152 MALCHEVA Teodora BUL 10:50:40
153 STOYAN Anna KAZ 10:51:00
154 KASHIWABARA Michiko JPN 10:51:20
155 KAMINSKAYA Valiantsina BLR 10:51:40
156 NIIRANEN Krista FIN 10:52:00
157 ZERNOVA Natalia RUS 10:52:20
158 VLASOVA Anastasia RUS 10:52:40
159 SHEVCHENKO Anna KAZ 10:53:00
160 LOUKKOLA Marjo FIN 10:53:20
161 SCHUETZOVA Sandra CZE 10:53:40
162 HRAKOVICH Yana BLR 10:54:00
163 SANDVIK Josefin FIN 10:54:20
164 TAMMJARV Kati EST 10:54:40
165 ROBERTSEN Marit NOR 10:55:00
166 SJOELANDER Emma SWE 10:55:20
167 RAHKOLA Hennariikka FIN 10:55:40
168 ZAVIEDIEIEVA Zoya UKR 10:56:00
169 VAHAMETSA Ruut FIN 10:56:20
170 HEISKANEN Heli FIN 10:56:40
171 RAIVIO Jenni FIN 10:57:00
172 KEISANEN Anni FIN 10:57:20
173 LAVRENOVA Olga RUS 10:57:40
174 PORMEISTER Piret EST 10:58:00
175 RYZHANKOVA Maryna BLR 10:58:20
176 HOYLANEN Jenni FIN 10:58:40
177 YADOVINA Ekaterina RUS 10:59:00
178 KOZEKAEVA Maria RUS 10:59:20
179 ROMANOVA Yulia RUS 10:59:40
180 ARDISAUSKAITE Ingrida LTU 11:00:00
181 LELETKO Iryna UKR 11:00:20
182 WATSON Aimee AUS 11:00:40
183 LOVDAHL Sofie FIN 11:01:00
184 ZEIBEL Olga RUS 11:01:20
185 MANDRIKA Olga KAZ 11:01:40
186 JU Hye-ri KOR 11:02:00
187 VAHTRA Kaija EST 11:02:20
188 OTSUKA Yuka JPN 11:02:40
189 KORPI Maarit FIN 11:03:00
190 BEZINA Alexandra RUS 11:03:20
191 CETINKAYA Kelime TUR 11:03:40
192 NEDYUKHINA Maryia BLR 11:04:00
193 GROENVOLL Maria Nysted NOR 11:04:20
194 SJOELUND Emma FIN 11:04:40
195 PYRRO Alisa FIN 11:05:00
196 NAM Seul-gi KOR 11:05:20
197 PELTTARI Elisa FIN 11:05:40
198 STEWART Brandy CAN 11:06:00
199 HANDO Narumi JPN 11:06:20
200 KNAP Aliaksandra BLR 11:06:40
201 KARCHUKOVA Alina BLR 11:07:00
202 AHOKAS-KOMONEN Iina FIN 11:07:20
203 UUSI-AUTTI Tiia FIN 11:07:40
204 BERTHELSEN Niviaq Chemnitz DAN 11:08:00
205 NURMI Eeva FIN 11:08:20
206 BERGSTROEM Emma SWE 11:08:40
207 MIKHAILAVA Ilona BLR 11:09:00
208 DAUSHKANE Inga LAT 11:09:20
209 MUIZHNIECE Anda LAT 11:09:40
210 ZHVIKAVA Volha BLR 11:10:00
211 KASAHARA Chihiro JPN 11:10:20
212 KALDA Liis EST 11:10:40
213 SVENKERUD Berthe Annette NOR 11:11:00
214 POVALIAEVA Anna RUS 11:11:20
215 SHTUN Oleksandra UKR 11:11:40
216 LAPINA Natalia RUS 11:12:00
217 TCHAROTCHKINA Tatiana RUS 11:12:20
218 SOKOVNINA Natalya KAZ 11:12:40
219 SERDYUK Kateryna UKR 11:13:00
220 RYSINA Nina RUS 11:13:20
221 MATVEEVA Natalia RUS 11:13:40
222 TANYGINA Alevtina RUS 11:14:00
223 OLEKH Viktoriya UKR

11:14:20

 

 

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Kuuntele uusin Latu Podcast

Premiumsport.fi

ulvang banneri