KU Motion Krista 550x90px

Oloksen tykkikisat: Miesten lähtölista lauantain kilpailuun

Lukas Bauer on ykis ennakkosuosikeista. Kuva: Hevoskuuri.fi

Lukas Bauer on ykis ennakkosuosikeista. Kuva: Hevoskuuri.fi

Alla miesten lähtölista huomiseen Oloksen tykkikisojen kymmenen kilometrin perinteisen hiihtotavan kilpailuun.

Nro Nimi   Maa Aika
227 VAVILKIN Evgeniy RUS 11:15:40
228 POLKOVNIKOV Boris RUS 11:16:00
229 JAKOVLEV Dmitriy RUS 11:16:20
230 BIKSE Indulis LAT 11:16:40
231 BIE Maximilian NOR 11:17:00
232 KURAKIN Nikita RUS 11:17:20
233 TERENTJEV Stepan LTU 11:17:40
234 FROLOV Vladimir RUS 11:18:00
235 SEROV Maxim KAZ 11:18:20
236 OEBERG Simon SWE 11:18:40
237 SHKLYAEV Mikhail RUS 11:19:00
238 MIKKELSEN Eirik NOR 11:19:20
239 PITKANEN Jouni FIN 11:19:40
240 ENGSTROEM Jacob SWE 11:20:00
241 HAARALA Juuso FIN 11:20:20
242 PESTOV Alexey RUS 11:20:40
243 YAREMENKO Kostyantyn UKR 11:21:00
244 HEIMDAL Eivind Krane NOR 11:21:20
245 KONDRASHOV Dmitriy RUS 11:21:40
246 JOENSUU Joona FIN 11:22:00
247 MOSKALENKO Oleksandr UKR 11:22:20
248 PENSASMAA Artturi FIN 11:22:40
249 MAKELA Juuso FIN 11:23:00
250 LEPISTO Lauri FIN 11:23:20
251 KRASOVSKYI Oleksii UKR 11:23:40
252 ISHIKAWA Kentaro JPN 11:24:00
253 HIETANEN Markus FIN 11:24:20
254 MAKI Joni FIN 11:24:40
255 MALYSHEV Sergey KAZ 11:25:00
256 CHERVOTKIN Alexey RUS 11:25:20
257 SEPPALA Tero FIN 11:25:40
258 KOLLO Toomas EST 11:26:00
259 DURSUN Hamza TUR 11:26:20
260 EINARSSON Sturla NOR 11:26:40
261 FORS Wiljam FIN 11:27:00
262 KHRIPUNOV Sergey RUS 11:27:20
263 VEERPALU Andreas EST 11:27:40
264 MATRENTSEV Mikhail RUS 11:28:00
265 KNIAZEV Alexey RUS 11:28:20
266 CHO Yong-jin KOR 11:28:40
267 JACOBSEN Tobias Thoernquist NOR 11:29:00
268 BORTSOV Konstantin KAZ 11:29:20
269 KNYAZEV Vyacheslav RUS 11:29:40
270 MARCHENKO Andriy UKR 11:30:00
271 KARLSSON Tobias SWE 11:30:20
272 AXELSSON Erik SWE 11:30:40
273 STROLIA Tautvydas LTU 11:31:00
274 AASTROEM Anton SWE 11:31:20
275 RELL Martti EST 11:31:40
276 PETTERSSON Jonas SWE 11:32:00
277 KOIVUNEN Elmo FIN 11:32:20
278 KARDELIS Julius LTU 11:32:40
279 IGNATOV Alexey RUS 11:33:00
280 ATES Savas TUR 11:33:20
281 SHESHELEV Kirill RUS 11:33:40
282 LINDQVIST Jonatan FIN 11:34:00
283 POLOSIN Ivan RUS 11:34:20
284 POLLUSTE Mart Kevin EST 11:34:40
285 RAJALA Patrik FIN 11:35:00
286 KOCHETKOV Alexander RUS 11:35:20
287 NISCHAKOV Andrey RUS 11:35:40
288 BEKKEVOLL Simen NOR 11:36:00
289 DOTSENKO Danil RUS 11:36:20
290 ABAKUMOV Vladislav RUS 11:36:40
291 SELLIOV Silver EST 11:37:00
292 VALOEY Elias NOR 11:37:20
293 JOHNSEN Marcus NOR 11:37:40
294 MITIN Alexey RUS 11:38:00
295 NESVOLD Ole Martin Myre NOR 11:38:20
296 HOGNABBA Oscar FIN 11:38:40
297 KHAKHALKIN Gennadiy RUS 11:39:00
298 PETTERSSON Jesper SWE 11:39:20
299 GRISHIN Alexey RUS 11:39:40
300 SHKLYAEV Alexey RUS 11:40:00
301 STOYAN Nikita KAZ 11:40:20
302 CARP Robin FIN 11:40:40
303 YURASOV Ivan RUS 11:41:00
304 SNEKKEVIK Sindre Kloster NOR 11:41:20
305 OLSEN Sindre Raade NOR 11:41:40
306 SHUBIN Dmitriy KAZ 11:42:00
307 YAKIMENKA Dzmitry BLR 11:42:20
308 ZHARNOSSENKO Nikita KAZ 11:42:40
309 NAKONECHNYY Sergey KAZ 11:43:00
310 EVSIN Roman RUS 11:43:20
311 ESSENSON Vladimir RUS 11:43:40
312 KURGANSKIY Dmitriy RUS 11:44:00
313 TSYBROV Pavel RUS 11:44:20
314 MATVEEV Alexander RUS 11:44:40
315 KOZLOV Pavel RUS 11:45:00
316 DROZDOV Nikolay RUS 11:45:20
317 PILYUGIN Dmitriy RUS 11:45:40
318 EVSIN Mark RUS 11:46:00
319 ANANIEV Nikita RUS 11:46:20
320 SUTT Romet EST 11:46:40
321 EREMENKO Sergey RUS 11:47:00
322 LEHISMETS Siim EST 11:47:20
323 USTYUKHOV Andrey RUS 11:47:40
324 MENSHENIN Denis RUS 11:48:00
325 STENIN Anton RUS 11:48:20
326 PRYANICHNIKOV Daniil RUS 11:48:40
327 FEDOROV Maxim RUS 11:49:00
328 YAKOVLEV Yaroslav RUS 11:49:20
329 SOBOLEV Grigoriy RUS 11:49:40
330 PETROV Pavel RUS 11:50:00
331 BENTZEN Martin NOR 11:50:20
332 AVVAKUMOV Yuriy RUS 11:50:40
333 NELIUBOV Sergey RUS 11:51:00
334 KARLSSON Marcus SWE 11:51:20
335 HARBACHEUSKI Vadzim BLR 11:51:40
336 LYUFT Ivan KAZ 11:52:00
337 NEVEROV Alexander RUS 11:52:20
338 NIKISHOV Bogdan RUS 11:52:40
339 CHEKURIN Konstantin RUS 11:53:00
340 VOLKOV Egor RUS 11:53:20
341 BAKANOV Evgeniy RUS 11:53:40
342 BELYSHEV Bogdan RUS 11:54:00
343 SAVKIN Vladislav RUS 11:54:20
344 ZAGAINOV Denis KAZ 11:54:40
345 HELGAAS Erling NOR 11:55:00
346 TYAGUNOV Anatoliy RUS 11:55:20
347 RODIN Yuriy RUS 11:55:40
348 PALIAKOU Artsiom BLR 11:56:00
349 KUUS Thomas EST 11:56:20
350 CHESTIKOV Oleg RUS 11:56:40
351 MOLOSTOV Danila RUS 11:57:00
355 JAUHOJAERVI Sami FIN 11:58:20
356 SHATAGIN Anton RUS 11:58:40
357 ROMANOV Viktor RUS 11:59:00
358 TSINZOV Veselin BUL 11:59:20
359 KOUKAL Martin CZE 11:59:40
360 MCKEEVER Brian CAN 12:00:00
361 MAGAL Jiri CZE 12:00:20
362 SIMILAE Tero FIN 12:00:40
363 STAROSTIN Mark KAZ 12:01:00
364 RAZYM Ales CZE 12:01:20
365 CHEBOTKO Nikolay KAZ 12:01:40
366 REHEMAA Aivar EST 12:02:00
367 VELICHKO Yevgeniy KAZ 12:02:20
368 EINARSSON Snorri NOR 12:02:40
369 DOLIDOVICH Sergei BLR 12:03:00
370 SEMENOV Michail BLR 12:03:20
371 LEHTONEN Lari FIN 12:03:40
372 BAJCICAK Martin SVK 12:04:00
373 NOVIKOV Sergey RUS 12:04:20
374 TEICHMANN Axel GER 12:04:40
375 GOERING Franz GER 12:05:00
376 FREEMAN Kris USA 12:05:20
377 YOSHIDA Keishin JPN 12:05:40
378 TSCHARNKE Tim GER 12:06:00
379 BAUER Lukas CZE 12:06:20
380 FILBRICH Jens GER 12:06:40
381 ELIASSEN Petter NOR 12:07:00
382 DOTZLER Hannes GER 12:07:20
383 ANGERER Tobias GER 12:07:40
384 POLTORANIN Alexey KAZ 12:08:00
385 NOUSIAINEN Ville FIN 12:08:20
386 VARIS Kari FIN 12:08:40
387 KITTILAE Kusti FIN 12:09:00
388 TARLING Sam USA 12:09:20
389 CHEREPANOV Sergey KAZ 12:09:40
390 TAMMJARV Karel EST 12:10:00
391 PENTSINEN Anssi FIN 12:10:20
392 HYVARINEN Perttu FIN 12:10:40
393 LASUTKIN Alexander BLR 12:11:00
394 BILOSYUK Myroslav UKR 12:11:20
395 LENTING Akira JPN 12:11:40
396 RANKEL Raido EST 12:12:00
397 KARP Algo EST 12:12:20
398 ONDA Yuichi JPN 12:12:40
399 VAHTRA Eeri EST 12:13:00
400 SHTUN Vitaliy UKR 12:13:20
401 HAKOLA Ristomatti FIN 12:13:40
402 IVANOU Aliaksei BLR 12:14:00
403 SIMULA Jussi FIN 12:14:20
404 HORYNA Ondrej CZE 12:14:40
405 OZERSKIY Dmitriy RUS 12:15:00
406 OJANSIVU Antti FIN 12:15:20
407 LAMPINEN Antti FIN 12:15:40
408 SUZDALEV Anton RUS 12:16:00
409 KOUTANIEMI Mikko FIN 12:16:20
410 STRANDVALL Matias FIN 12:16:40
411 MIKKONEN Juho FIN 12:17:00
412 KASHIWABARA Nobuhito JPN 12:17:20
413 HUHTA Jari FIN 12:17:40
414 POERSTI Markus FIN 12:18:00
415 MIKAYELYAN Sergey ARM 12:18:20
416 MALYSHEV Alexandr KAZ 12:18:40
417 NARUSE Kaichi JPN 12:19:00
418 KIMURA Masaya JPN 12:19:20
419 LUUSUA Ari FIN 12:19:40
420 PUSHKIN Vasiliy RUS 12:20:00
421 MATVIYENKO Gennadiy KAZ 12:20:20
422 KORPELA Heikki FIN 12:20:40
423 ZVUKOV Andrey RUS 12:21:00
424 AKHMADIYEV Yerdos KAZ 12:21:20
425 RAGOZIN Roman KAZ 12:21:40
426 KULESHOV Alexander RUS 12:22:00
427 ASTAPENKA Yury BLR 12:22:20
428 PRIKS Morten EST 12:22:40
429 MIKKOLAINEN Juha-Matti FIN 12:23:00
430 NORBERG Mikael SWE 12:23:20
431 HARKONEN Teemu FIN 12:23:40
432 CARLETON Erik CAN 12:24:00
433 TOLVANEN Olli-Pekka FIN 12:24:20
434 STAREGA Maciej POL 12:24:40
435 KETELAE Toni FIN 12:25:00
436 SHVIDKIY Oleksiy UKR 12:25:20
437 KAMBARBAEV Kuanysh KAZ 12:25:40
438 KOSHEVOY Yevgeniy KAZ 12:26:00
439 WESTERLUND Johan SWE 12:26:20
440 MONONEN Janne FIN 12:26:40
441 LIEPINS Arvis LAT 12:27:00
442 KLIUKVIN Evgeniy RUS 12:27:20
443 SEDOV Petr RUS 12:27:40
444 ANTOLEC Jan POL 12:28:00
445 IGAWA Junichi JPN 12:28:20
446 UDA Takatsugu JPN 12:28:40
447 JENSEN Rolf Einar NOR 12:29:00
448 KUORELAHTI Topi FIN 12:29:20
449 VOLOTKA Denis KAZ 12:29:40
450 BOLOTOV Nikolay RUS 12:30:00
451 VINOGRADOV Yuriy RUS 12:30:20
452 GAZUREK Sebastian POL 12:30:40
453 NISHIDA Jumpu JPN 12:31:00
454 IDSTROEM Reima FIN 12:31:20
455 UUSIVIRTA Risto FIN 12:31:40
456 ARKHIPOVSKIY Alexander RUS 12:32:00
457 NIKOLAEV Sergey RUS 12:32:20
458 ARTEMYEV Alexander FIN 12:32:40
459 MAISEYENKA Ihar BLR 12:33:00
460 PAAKKONEN Lasse FIN 12:33:20
461 XU Wenlong CHN 12:33:40
462 KOROLEV Vadim RUS 12:34:00
463 KOISTINEN Kalle FIN 12:34:20
464 KLISZ Pawel POL 12:34:40
465 STROLIA Vytautas LTU 12:35:00
466 ALEV Alvar Johannes EST 12:35:20
467 SHAPAROV Dmitry RUS 12:35:40
468 MLYNAR Peter SVK 12:36:00
469 KOTENKO Andrey RUS 12:36:20
470 SEPPANEN Jonne FIN 12:36:40
471 GONTAR Valeriy RUS 12:37:00
472 PEREKHODA Ruslan UKR 12:37:20
473 BERGSTROEM Martin SWE 12:37:40
474 JARVENPAA Markus FIN 12:38:00
475 HACHIRO Kosuke JPN 12:38:20
476 MIKKELSEN Martin NOR 12:38:40
477 JYLHAE Martti FIN 12:39:00
478 MAKI-HEIKKILA Rikhard FIN 12:39:20
479 MURSU Esa FIN 12:39:40
480 VAIKMAA Madis EST 12:40:00
481 HWANG Jun-ho KOR 12:40:20
482 BILOSYUK Ivan UKR 12:40:40
483 TIILIKAINEN Tino FIN 12:41:00
484 KUZMENKO Sergej BLR 12:41:20
485 MAZEPKIN Andrey RUS 12:41:40
486 KALLIO Vesa FIN 12:42:00
487 LINDELL Jonas FIN 12:42:20
488 TITOV Artem RUS 12:42:40
489 NIEMI Harri FIN 12:43:00
490 GERMANIS Juris LAT 12:43:20
491 KUZIN Alexander RUS 12:43:40
492 MAUNUKSELA Ville FIN 12:44:00
493 SIMOLA Jani FIN 12:44:20
494 VOLKOV Anatoliy RUS 12:44:40
495 OGLAGO Sebahattin TUR 12:45:00
496 PAVLOV Ivan RUS 12:45:20
497 SAETRE Erlend Skippervik NOR 12:45:40
498 NISKA Niklas SWE 12:46:00
499 OSSIPOV Aleksandr KAZ 12:46:20
500 MYLLYKOSKI Tuomas FIN 12:46:40
501 KOZACHOK Dmytro UKR 12:47:00
502 VORANAU Aliaksandr BLR 12:47:20
503 SAMBLA Avo EST 12:47:40
504 SLOTINS Roberts LAT 12:48:00
505 TKACHENKO Nikita KAZ 12:48:20
506 MIKKELSEN Espen NOR 12:48:40
507 LINDVALL Christoffer FIN 12:49:00
508 RAKHIMBAYEV Daulet KAZ 12:49:20
509 HA Tae-bok KOR 12:49:40
510 SUN Qinghai CHN 12:50:00
511 JAKELIUNAS Lukas LTU 12:50:20
512 SEMENENKA Uladzislau BLR 12:50:40
513 LASSILA Kalle FIN 12:51:00
514 YOLTUKHOVSKYY Oleg UKR 12:51:20
515 MOELLER Martin DAN 12:51:40
516 ZHOU Hu CHN 12:52:00
517 RAJAS Janari EST 12:52:20
518 PORSTI Lasse FIN 12:52:40
519 KAKHANOV Alexander RUS 12:53:00
520 CHENIKALO Oleksandr UKR 12:53:20
521 BUGGE Christian Tvedt NOR 12:53:40
522 LUTKOV Mikhail RUS 12:54:00
523 NYGAARD Andreas NOR 12:54:20
524 PARK Seong-beom KOR 12:54:40
525 RIBAKOVS Pavels LAT 12:55:00
526 SUZUKI Takahiro JPN 12:55:20
527 AHOKAS Niila FIN 12:55:40
528 JEONG Jong-won KOR 12:56:00
529 POGHOSYAN Tadevos ARM 12:56:20
530 NOVIKOV Sergey RUS 12:56:40
531 SJOLUND Oskar FIN 12:57:00
532 KIM Min-uk KOR 12:57:20
533 STROEMHOLT Rune NOR 12:57:40
534 EDENROTH Karl SWE 12:58:00
535 SORSA Anthony SWE 12:58:20
536 KUPRYIANETS Pavel BLR 12:58:40
537 TURUNEN Tero FIN 12:59:00
538 SHAVEL Aliaksandr BLR 12:59:20
539 BERGSTROEM Adrian SWE 12:59:40
540 KIM Tae-sung KOR 13:00:00
541 YEGHOYAN Artur ARM 13:00:20
542 TIIRO Matias FIN 13:00:40
543 FARSTAD Eirik NOR 13:01:00
544 KOPAKKA Heikki FIN 13:01:20
545 KODAMA Shohei JPN 13:01:40
546 FURRER Philip SUI 13:02:00
547 JUMANIYAZAU Tsimur BLR 13:02:20
548 PAAKKONEN Pekka FIN 13:02:40
549 MYSEV Dmitriy RUS 13:03:00
550 VAHTRA Eno EST 13:03:20
551 SMAGIN Nikita KAZ 13:03:40
552 JAAMA Mattis EST 13:04:00
553 PETASNORO Rami FIN 13:04:20
554 KLIMUSHIN Konstantin RUS 13:04:40
555 JOUTSEN Jari FIN 13:05:00
556 PELTONIEMI Niklas FIN 13:05:20
557 NASSAR Martin EST 13:05:40
558 HIMMA Martti EST 13:06:00
559 KUROCHKIN Mikhail RUS 13:06:20
560 METS Andre EST 13:06:40
561 NISKANEN Veli-Matti FIN 13:07:00
562 DUK Evgeniy RUS 13:07:20
563 SINIJAERVI Markus FIN 13:07:40
564 KRISTENSEN Karl Peter DAN 13:08:00
565 BIRGISSON Saevar ISL 13:08:20
566 TOLONEN Raine FIN 13:08:40
567 KAMARAINEN Juho FIN 13:09:00
568 STORVALL Eric FIN 13:09:20
569 TEEARU Hans EST 13:09:40
570 NILSEN Markus Norum NOR 13:10:00
571 GUNDERSEN Simon Fredrik NOR 13:10:20
572 TYRVAINEN Olli FIN 13:10:40
573 KUPRYIANAU Mikita BLR 13:11:00
574 GKOUNKO Alexis GRE 13:11:20
575 SHABUNIN Alexander RUS 13:11:40
576 LOVDAHL Victor FIN 13:12:00
577 VOLKAU Aliaksandr BLR 13:12:20
578 BJOERGAARD John NOR 13:12:40
579 SALADKOU Aliaksandr BLR 13:13:00
580 BRAGIEL Paul COL 13:13:20
581 RZESZOTKO Marcin POL 13:13:40
582 SHIMIZU Kohei JPN 13:14:00
583 HIRNER Manuel AUT 13:14:20
584 ANDREEV Anton RUS 13:14:40
585 TEKSNES Morten NOR 13:15:00
586 TIKHONOV Fedor RUS 13:15:20
587 SOLLI Tarjei NOR 13:15:40
588 BONDARENKO Yevgeniy KAZ 13:16:00
589 MARUHA Pavel BLR 13:16:20
590 YAZYKOU Yuri BLR 13:16:40
591 GRIDIN Andrey BUL 13:17:00
592 DURKIN Mikhail RUS 13:17:20
593 FIRSOV Artur RUS 13:17:40

 

 

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy

Kuuntele uusin Latu Podcast

ulvang banneri