KU Rollerski 550x90px

Tour de Ski: naisten prologin lähtölista

Anne Kyllönen säntää lauantaina ladulle numerolla 57. Kuva: Felgenhauer/NordicFocus

Anne Kyllönen säntää lauantaina ladulle numerolla 57. Kuva: Felgenhauer/NordicFocus

Tour de Skin naisten kilpailun prologin lähtölista. Kolmen kilometrin vapaan hiihtotavan kilpailu käydään Saksan Oberhofissa kello 15:00 alkaen.

Naiset 3 km (v)

1. ITA DE MARTIN TOPRANIN Virginia 1987
2. ITA DEBERTOLIS Ilaria 1989
3. FIN MONONEN Laura 1984
4. FRA AYMONIER Celia 1991
5. RUS MEDVEDEVA Polina 1989
6. SLO CEBASEK Alenka 1989
7. RUS SHAIDUROVA Larisa 1987
8. GER CARL Victoria 1995
9. RUS TIKHONOVA Yulia 1986
10. AUT STADLOBER Teresa 1993
11. GER RINGWALD Sandra 1990
12. ITA PILLER Marina 1984
13. SWE HAAG Anna 1986
14. RUS KHAZOVA Irina 1984
15. RUS KUZIUKOVA Olga 1985
16. FRA FAIVRE PICON Anouk 1986
17. FRA JEAN Aurore 1985
18. ITA AGREITER Debora 1991
19. RUS GUSCHINA Mariya 1989
20. UKR SHEVCHENKO Valentina 1975
21. FIN SARASOJA-LILJA Riikka 1982
22. USA BROOKS Holly 1982
23. SWE WIKEN Emma 1989
24. GER ZELLER Katrin 1979
25. FRA HUGUE Coraline 1984
26. GER FESSEL Nicole 1983
27. FIN ROPONEN Riitta-Liisa 1978
28. USA STEPHEN Elizabeth 1987
29. GER SACHENBACHER-STEHLE Evi 1980
30. POL KUBINSKA Kornelia 1985
31. CZE VRABCOVA - NYVLTOVA Eva 1986
32. CHN LI Hongxue 1984
33. USA DIGGINS Jessica 1991
34. CAN GAIAZOVA Daria 1983
35. AUT SMUTNA Katerina 1983
36. EST MANNIMA Tatjana 1980
37. FIN SAARINEN Aino-Kaisa 1979
38. SWE SETTLIN Evelina 1992
39. NOR SKOFTERUD Vibeke W 1980
40. SWE LINDBORG Sara 1983
41. JPN ISHIDA Masako 1980
42. POL MACIUSZEK Paulina 1985
43. RUS IVANOVA Julia 1985
44. GER ANGER Lucia 1991
45. FIN NISKANEN Kerttu 1988
46. AUT SCHWARZ Nathalie 1993
47. NOR STEIRA Kristin Stoermer 1981
48. KAZ SLONOVA Anastasia 1991
49. FIN LAHTEENMAKI Krista 1990
50. RUS ERMOSHINA Polina 1988
51. NOR OESTBERG Ingvild Flugstad 1990
52. ITA BROCARD Elisa 1984
53. FIN KYLLOENEN Anne 1987
54. USA CALDWELL Sophie 1990
55. NOR WENG Heidi 1991
56. ITA SCARDONI Lucia 1991
57. NOR JACOBSEN Astrid Uhrenholdt 1987
58. SLO JEZERSEK Barbara 1986
59. GER HERRMANN Denise 1988
60. SWE SVAN Julia 1993
61. NOR JOHAUG Therese 1988
62. GER BELGER Julia 1994
63. POL KOWALCZYK Justyna 1983
64. GER BOEHLER Stefanie 1981
65. NOR BJOERGEN Marit 1980
66. CZE NOVAKOVA Petra 1993
67. POL JASKOWIEC Sylwia 1986
68. CHN MAN Dandan 1989
69. GER NYSTAD Claudia 1978
70. CZE GROHOVA Karolina 1990
71. GER KOLB Hanna 1991
72. SWE ERIKSON Hanna 1990
73. CHN CHI Chunxue 1998
74. SWE RYDQVIST Maria 1983
75. RUS TANYGINA Alevtina 1989
76. GBR MUSGRAVE Rosamund 1986
77. ITA VUERICH Gaia 1991
78. CAN JONES Perianne 1985
79. SUI VAN DER GRAAFF Laurien 1987
80. ITA LAURENT Greta 1992

 

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Kuuntele uusin Latu Podcast

ulvang banneri