KU Rollerski 550x90px

Tour de Ski: miesten prologin lähtölista

Matti Heikkinen lähtee lauantain kilpailuun numerolla 74. Kuva: Felgenhauer/NordicFocus

Matti Heikkinen lähtee lauantain kilpailuun numerolla 74. Kuva: Felgenhauer/NordicFocus

Tour de Skin miesten kilpailun prologin lähtölista. Neljän ja puolen kilometrin vapaan hiihtotavan kilpailu käydään Saksan Oberhofissa kello 16:15 alkaen.

Miehet 4.5 km (v)

1. FIN PENTSINEN Anssi 1986
2. BLR LASUTKIN Alexander 1983
3. EST KARP Algo 1985
4. POL KRECZMER Maciej 1981
5. FIN NOUSIAINEN Ville 1983
6. GBR MUSGRAVE Andrew 1990
7. NOR DYRHAUG Niklas 1987
8. SUI BAUMANN Jonas 1990
9. SWE ERIKSSON Jens 1987
10. FRA PERRILLAT BOITEUX Ivan 1985
11. GER WICK Thomas 1991
12. USA NEWELL Andrew 1983
13. AUT TRITSCHER Bernhard 1988
14. SWE JOHANSSON Martin 1984
15. SUI FISCHER Remo 1981
16. RUS VOLZHENTSEV Stanislav 1985
17. RUS SEDOV Petr 1990
18. FIN JAUHOJAERVI Sami 1981
19. FRA BACKSCHEIDER Adrien 1992
20. EST REHEMAA Aivar 1982
21. CZE MAGAL Jiri 1977
22. CAN VALJAS Len 1988
23. SUI LIVERS Toni 1983
24. ITA GULLO Giovanni 1983
25. CZE RAZYM Ales 1986
26. BLR DOLIDOVICH Sergei 1973
27. FRA WIBAULT Mathias 1985
28. CAN KERSHAW Devon 1982
29. GER EISENLAUER Sebastian 1990
30. SVK BAJCICAK Martin 1976
31. BLR SEMENOV Michail 1986
32. ITA MORIGGL Thomas 1981
33. FIN LEHTONEN Lari 1987
34. FRA DUVILLARD Robin 1983
35. GER TEICHMANN Axel 1979
36. ITA PELLEGRIN Mattia 1989
37. GER DOBLER Jonas 1991
38. CZE JAKS Martin 1986
39. GER GOERING Franz 1984
40. GER BING Thomas 1990
41. RUS TURYSHEV Sergey 1985
42. GER KUEHNE Andy 1987
43. RUS GLAVATSKIKH Konstantin 1985
44. RUS UTKIN Alexander 1986
45. NOR TOENSETH Didrik 1991
46. RUS LARKOV Andrey 1989
47. ITA HOFER David 1983
48. JPN YOSHIDA Keishin 1987
49. SUI PERL Curdin 1984
50. SWE SOEDERGREN Anders 1977
51. CAN BABIKOV Ivan 1980
52. GER TSCHARNKE Tim 1989
53. ITA NOECKLER Dietmar 1988
54. GER FILBRICH Jens 1979
55. NOR GJERDALEN Tord Asle 1983
56. CAN HARVEY Alex 1988
57. SWE RICHARDSSON Daniel 1982
58. GER DOTZLER Hannes 1990
59. RUS BELOV Evgeniy 1990
60. NOR ROETHE Sjur 1988
61. ITA DI CENTA Giorgio 1972
62. GER ANGERER Tobias 1977
63. POL ANTOLEC Jan 1990
64. SUI COLOGNA Gianluca 1990
65. POL STAREGA Maciej 1990
66. RUS CHERNOUSOV Ilia 1986
67 KAZ RAGOZIN Roman 1993
68. ITA CLARA Roland 1982
69. CZE KOZISEK Dusan 1983
70. NOR KROGH Finn Haagen 1990
71. DAN MOELGAARD Lasse 1986
72. FRA GAILLARD Jean Marc 1980
73. ITA RASTELLI Maicol 1991
74. FIN HEIKKINEN Matti 1983
75. EST RANKEL Raido 1990
76. AUT DUERR Johannes 1987
77. SUI TAMBORNINO Eligius 1986
78. NOR NORTHUG Petter Jr. 1986
79. SWE QUICKLUND Carl 1992
80. USA HOFFMAN Noah 1989
81. EST TAMMJARV Karel 1989
82. CZE BAUER Lukas 1977
83. BLR IVANOU Aliaksei 1980
84. SWE HALFVARSSON Calle 1989
85. ITA NIZZI Enrico 1990
86. NOR JESPERSEN Chris 1983
87. CZE HORYNA Ondrej 1987
88. KAZ POLTORANIN Alexey 1987
89. ITA DE FABIANI Francesco 1993
90. RUS LEGKOV Alexander 1983
91. SWE ERIKSSON Gustav 1991
92. FRA MANIFICAT Maurice 1986
93. ITA PASINI Fabio 1980
94. NOR SUNDBY Martin Johnsrud 1984
95. GBR YOUNG Andrew 1992
96. CHN XU Wenlong 1987
97. POL GAZUREK Sebastian 1990
98. AUT WURM Harald 1984
99. SVK MLYNAR Peter 1988
100. DAN MOELLER Martin 1980
101. ITA PELLEGRINO Federico 1990
102. CHN ZHOU Hu 1989
103. CHN SUN Qinghai 1988
104. SLO KLAVZAR Bostjan 1990
105. AUS BELLINGHAM Phillip 1991
106. USA HAMILTON Simeon 1987
107. SUI KINDSCHI Joeri 1986
108. GER WENZL Josef 1984
109. GER PEIFFER Arnd 1987

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Kuuntele uusin Latu Podcast

ulvang banneri