KU Rollerski 550x90px

Tour de Skin kokonaistilanne neljän etapin jälkeen - miehet

Martin Jonhsrud Sundby Tour de skin johdossa. Kuva: Felgenauer/NordicFocus

Martin Jonhsrud Sundby Tour de skin johdossa. Kuva: Felgenauer/NordicFocus

Martin Johnsrud Sundby johtaa Tour de Skitä neljän etapin jälkeen.

 

Tilanne:

Sija Nimi Maa Aika Ero
 1 SUNDBY Martin Johnsrud  NOR   48:13.6  
 2 HALFVARSSON Calle  SWE   48:45.3  +31.7
 3 HARVEY Alex  CAN   48:48.9  +35.3
 4 NORTHUG Petter Jr.  NOR   48:50.9  +37.3
 5 CHERNOUSOV Ilia  RUS   48:56.8  +43.2
 6 POLTORANIN Alexey  KAZ   49:07.0  +53.4
 7 LEGKOV Alexander  RUS   49:14.6  +1:01.0
 8 JESPERSEN Chris   NOR   49:26.0  +1:12.4
 9 TSCHARNKE Tim  GER   49:32.5  +1:18.9
 10 KROGH Finn Haagen  NOR   49:34.8  +1:21.2
 11 BING Thomas  GER   49:35.1  +1:21.5
 12 BELOV Evgeniy  RUS   49:37.4  +1:23.8
 13 VOLZHENTSEV Stanislav  RUS   49:38.8  +1:25.2
 14 JAKS Martin  CZE   49:38.8  +1:25.2
 15 JAUHOJAERVI Sami  FIN   49:44.7  +1:31.1
 16 DOTZLER Hannes  GER   49:46.1  +1:32.5
 17 NOUSIAINEN Ville  FIN   49:46.6  +1:33.0
 18 RICHARDSSON Daniel  SWE   49:46.8  +1:33.2
 19 TOENSETH Didrik  NOR   49:53.3  +1:39.7
 20 BAUMANN Jonas  SUI   49:56.4  +1:42.8
 21 HEIKKINEN Matti  FIN   49:56.9  +1:43.3
 22 KERSHAW Devon  CAN   49:57.2  +1:43.6
 23 ROETHE Sjur  NOR   49:58.9  +1:45.3
 24 DOBLER Jonas  GER   50:00.3  +1:46.7
 25 LEHTONEN Lari  FIN   50:00.5  +1:46.9
 26 GAILLARD Jean Marc  FRA   50:03.3  +1:49.7
 27 FILBRICH Jens  GER   50:03.7  +1:50.1
 28 MANIFICAT Maurice  FRA   50:08.4  +1:54.8
 29 TURYSHEV Sergey  RUS   50:10.1  +1:56.5
 30 DUVILLARD Robin  FRA   50:10.6  +1:57.0
 31 RAZYM Ales  CZE   50:16.6  +2:03.0
 32 BABIKOV Ivan  CAN   50:22.5  +2:08.9
 33 GJERDALEN Tord Asle  NOR   50:23.6  +2:10.0
 34 DUERR Johannes  AUT   50:25.1  +2:11.5
 35 DI CENTA Giorgio  ITA   50:25.5  +2:11.9
 36 TEICHMANN Axel  GER   50:25.7  +2:12.1
 37 DYRHAUG Niklas  NOR   50:27.1  +2:13.5
 38 LARKOV Andrey  RUS   50:28.0  +2:14.4
 39 BAUER Lukas  CZE   50:32.0  +2:18.4
 40 ERIKSSON Jens  SWE   50:32.5  +2:18.9
 41 UTKIN Alexander  RUS   50:35.3  +2:21.7
 42 SOEDERGREN Anders  SWE   50:38.6  +2:25.0
 43 YOSHIDA Keishin  JPN   50:42.6  +2:29.0
 44 GLAVATSKIKH Konstantin  RUS   50:43.2  +2:29.6
 45 LIVERS Toni  SUI   50:48.1  +2:34.5
 46 JOHANSSON Martin  SWE   50:49.5  +2:35.9
 47 NOECKLER Dietmar  ITA   50:49.7  +2:36.1
 48 PELLEGRIN Mattia  ITA   50:49.8  +2:36.2
 49 NEWELL Andrew  USA   50:52.5  +2:38.9
 50 BACKSCHEIDER Adrien  FRA   50:58.8  +2:45.2
 51 KUEHNE Andy  GER   50:59.3  +2:45.7
 52 RANKEL Raido  EST   51:10.7  +2:57.1
 53 HOFER David  ITA   51:16.0  +3:02.4
 54 MUSGRAVE Andrew  GBR   51:18.8  +3:05.2
 55 KARP Algo  EST   51:19.6  +3:06.0
 56 HAMILTON Simeon  USA   51:20.5  +3:06.9
 57 DOLIDOVICH Sergei  BLR   51:22.6  +3:09.0
 58 BAJCICAK Martin  SVK   51:23.8  +3:10.2
 59 TAMMJARV Karel  EST   51:26.7  +3:13.1
 60 REHEMAA Aivar  EST   51:29.0  +3:15.4
 61 DE FABIANI Francesco  ITA   51:29.6  +3:16.0
 62 ANGERER Tobias  GER   51:30.1  +3:16.5
 63 EISENLAUER Sebastian  GER   51:30.6  +3:17.0
 64 YOUNG Andrew  GBR   51:31.0  +3:17.4
 65 SEMENOV Michail  BLR   51:31.2  +3:17.6
 66 WIBAULT Mathias  FRA   51:36.6  +3:23.0
 67 PERL Curdin  SUI   51:38.2  +3:24.6
 68 GOERING Franz  GER   51:39.5  +3:25.9
 69 HOFFMAN Noah  USA   51:40.4  +3:26.8
 70 ERIKSSON Gustav  SWE   51:42.3  +3:28.7
 71 MORIGGL Thomas  ITA   51:42.9  +3:29.3
 72 QUICKLUND Carl  SWE   51:49.5  +3:35.9
 73 PERRILLAT BOITEUX Ivan  FRA   51:55.2  +3:41.6
 74 SEDOV Petr  RUS   51:59.0  +3:45.4
 75 FISCHER Remo  SUI   52:13.4  +3:59.8
 76 GULLO Giovanni  ITA   52:28.2  +4:14.6
 77 STAREGA Maciej  POL   52:33.0  +4:19.4
 78 PASINI Fabio  ITA   52:33.3  +4:19.7
 79 HORYNA Ondrej  CZE   52:36.1  +4:22.5
 80 LASUTKIN Alexander  BLR   52:37.7  +4:24.1
 81 MAGAL Jiri  CZE   52:43.2  +4:29.6
 82 RASTELLI Maicol  ITA   52:47.3  +4:33.7
 83 MLYNAR Peter  SVK   53:07.6  +4:54.0
 84 XU Wenlong  CHN   53:26.5  +5:12.9
 85 RAGOZIN Roman  KAZ   53:30.8  +5:17.2
 86 MOELLER Martin  DAN   53:53.4  +5:39.8
 87 IVANOU Aliaksei  BLR   54:08.8  +5:55.2
 88 ZHOU Hu  CHN   54:35.6  +6:22.0
 89 GAZUREK Sebastian  POL   55:35.4  +7:21.8
 90 ANTOLEC Jan  POL   55:50.5  +7:36.9
 91 SUN Qinghai  CHN   56:42.7  +8:29.1

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Kuuntele uusin Latu Podcast

ulvang banneri