CHXL 550x90px webbanneri

Suomalaisnaiset jatkoon Nove Meston sprintissä

Mona-Liisa Malvalehto. Kuva: Felgenhauer/NordicFocus

Mona-Liisa Malvalehto. Kuva: Felgenhauer/NordicFocus

Kaikki kolme suomalaisnaista selvisivät sprintin karsintakilpailusta jatkoon Nove Meston maailmancupissa.

Naiset 1,334 km (v)

1 VISNAR Katja SLO 2:44.51
2 INGEMARSDOTTER Ida SWE 2:45.21
3 VAN DER GRAAFF Laurien SUI 2:45.34
4 VUERICH Gaia ITA 2:45.45
5 OEBERG Jennie SWE 2:45.69
6 OESTBERG Ingvild Flugstad NOR 2:45.84
7 LAURENT Greta ITA 2:46.15
8 FALK Hanna SWE 2:46.28
9 NILSSON Stina SWE 2:46.29
10 RANDALL Kikkan USA 2:47.03
11 RINGWALD Sandra GER 2:47.14
12 GAIAZOVA Daria CAN 2:47.18
13 CEBASEK Alenka SLO 2:47.22
14 MALVALEHTO Mona-Lisa FIN 2:47.33
15 MATVEEVA Natalia RUS 2:47.38
16 LAUKKANEN Mari FIN 2:47.54
17 KOLB Hanna GER 2:47.56
18 HARSEM Kathrine Rolsted NOR 2:47.76
19 RAZINGER Nika SLO 2:47.86
20 HERRMANN Denise GER 2:47.89
21 BRUN-LIE Celine NOR 2:48.10
22 BUILLET Marion FRA 2:48.22
23 CALDWELL Sophie USA 2:48.24
24 KOROSTELEVA Natalia RUS 2:48.43
25 DOTSENKO Anastasia RUS 2:48.53
26 SHAPOVALOVA Evgenia RUS 2:48.61
27 ANGER Lucia GER 2:49.47
28 ERIKSON Hanna SWE 2:49.55
29 NIKOLAEVA Svetlana RUS 2:49.83
30 SARASOJA-LILJA Riikka FIN 2:49.89
31 SCHICHO Elisabeth GER 2:49.92
32 VRABCOVA - NYVLTOVA Eva CZE 2:50.03
33 JOHANSSON NORGREN Britta SWE 2:50.05
34 KOWALCZYK Justyna POL 2:50.29
35 FALLA Maiken Caspersen NOR 2:50.89
35 GROENVOLL Maria Nysted NOR 2:50.89
37 GJEITNES Kari Vikhagen NOR 2:50.90
38 EIDE Mari NOR 2:51.16
39 JONES Perianne CAN 2:51.30
40 NOVAKOVA Petra CZE 2:51.56
41 DEBERTOLIS Ilaria ITA 2:51.90
42 JEAN Aurore FRA 2:52.15
43 GRUBER Bettina SUI 2:52.42
44 GROHOVA Karolina CZE 2:52.82
45 HYNCICOVA Petra CZE 2:53.21
46 DE MARTIN TOPRANIN Virginia ITA 2:53.23
47 MAN Dandan CHN 2:53.59
48 AYMONIER Celia FRA 2:53.68
49 KVAALE Barbro NOR 2:53.92
50 SARGENT Ida USA 2:54.00
51 PROCHAZKOVA Alena SVK 2:54.35
52 SZYMANCZAK Agnieszka POL 2:54.49
53 IVANOVA Julia RUS 2:54.75
54 SCHUETZOVA Sandra CZE 2:55.43
55 MUSCHET Kerstin AUT 2:56.35
56 HAJKOVA Eliska CZE 2:58.05
57 PORMEISTER Piret EST 2:58.65
58 OJASTE Triin EST 2:59.03
59 OSSIPOVA Tatyana KAZ 2:59.34
60 LI Hongxue CHN 2:59.54
61 MORAVCOVA Klara CZE 2:59.60
62 SCHWARZ Nathalie AUT 2:59.69
63 KLACLOVA Sarka CZE 3:00.06
64 GREGG Caitlin USA 3:00.62
65 LANCHAKOVA Viktoriya KAZ 3:02.14
66 BEROUSKOVA Katerina CZE 3:05.63
67 MATROSSOVA Marina KAZ 3:06.49
68 BOUDIKOVA Adela CZE 3:11.60
69 SIMON Agnes HUN 3:17.34

 

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Kuuntele uusin Latu Podcast

Premiumsport.fi

ulvang banneri