KU Swix Pro 550x90px

Toblachin maailmancupin lähtölista - miehet

Kilpailua johtava pääsee huomenna istahtamaan lumesta veistetylle valtaistuimelle. kuva: Manzoni/NordicFocus

Kilpailua johtava pääsee huomenna istahtamaan lumesta veistetylle valtaistuimelle. kuva: Manzoni/NordicFocus

Hiihdon maailmancup jatkuu huomenna lauantaina Italian Toblachissa. Miehet hiihtävät 15 kilometriä perinteisellä hiihtotavalla. Kilpailu starttaa kello 15:15 Suomen aikaa.

Lähtölista:

Nro Nimi Maa
 1 FREEMAN Kris  USA 
 2 PERRILLAT BOITEUX Ivan  FRA 
 3 GULLO Giovanni  ITA 
 4 VELICHKO Yevgeniy  KAZ 
 5 PERL Curdin  SUI 
 6 CHECCHI Valerio  ITA 
 7 DYRHAUG Niklas  NOR 
 8 TEICHMANN Axel  GER 
 9 LEHTONEN Lari  FIN 
 10 GLAVATSKIKH Konstantin  RUS 
 11 PELLEGRIN Mattia  ITA 
 12 OESTENSEN Simen Haakon  NOR 
 13 NELSON Lars  SWE 
 14 UTKIN Alexander  RUS 
 15 HOFFMAN Noah  USA 
 16 YOSHIDA Keishin  JPN 
 17 SOEDERGREN Anders  SWE 
 18 FILBRICH Jens  GER 
 19 NOECKLER Dietmar  ITA 
 20 DI CENTA Giorgio  ITA 
 21 BAUER Lukas  CZE 
 22 ANGERER Tobias  GER 
 23 ROENNING Eldar  NOR 
 24 CLARA Roland  ITA 
 25 COLOGNA Dario  SUI 
 26 BESSMERTNYKH Alexander  RUS 
 27 GJERDALEN Tord Asle  NOR 
 28 TSCHARNKE Tim  GER 
 29 JAPAROV Dmitriy  RUS 
 30 RICHARDSSON Daniel  SWE 
 31 BING Thomas  GER 
 32 KERSHAW Devon  CAN 
 33 HELLNER Marcus  SWE 
 34 BABIKOV Ivan  CAN 
 35 GAILLARD Jean Marc  FRA 
 36 HEIKKINEN Matti  FIN 
 37 TOENSETH Didrik  NOR 
 38 GOLBERG Paal  NOR 
 39 HALFVARSSON Calle  SWE 
 40 MANIFICAT Maurice  FRA 
 41 DOTZLER Hannes  GER 
 42 ROETHE Sjur  NOR 
 43 NORTHUG Petter Jr.  NOR 
 44 CHERNOUSOV Ilia  RUS 
 45 DUERR Johannes  AUT 
 46 HARVEY Alex  CAN 
 47 LEGKOV Alexander  RUS 
 48 POLTORANIN Alexey  KAZ 
 49 SUNDBY Martin Johnsrud  NOR 
 50 KHOKHRYAKOV Nikolay  RUS 
 51 KILLICK Graeme  CAN 
 52 GREGG Brian  USA 
 53 BAUMANN Jonas  SUI 
 54 MUSGRAVE Andrew  GBR 
 55 STAROSTIN Mark  KAZ 
 56 LENTING Akira  JPN 
 57 BJORNSEN Erik  USA 
 58 COCKNEY Jesse  CAN 
 59 RIGONI Sergio  ITA 
 60 CHEBOTKO Nikolay  KAZ 
 61 NISKANEN Iivo  FIN 
 62 CHEREPANOV Sergey  KAZ 
 63 KOSTNER Janmatie  ITA 
 64 PASINI Fabio  ITA 
 65 YEUILLA Daniel  ITA 
 66 HOFER David  ITA 
 67 ROJO Imanol  SPA 
 68 GUTIERREZ Javier  SPA 
 69 GARDENER Stefano  ITA 
 70 CLEMENTI Fabrizio  ITA 
 71 MIYAZAWA Hiroyuki  JPN 
 72 MULLER Claudio  ITA 
 73 ORLANDI Luca  ITA 
 74 DADIC Edi  CRO 
 75 COLOGNA Gianluca  SUI 
 76 WATSON Callum  AUS 
 77 BURIC Andrej  CRO 
 78 LIEPINS Arvis  LAT 
 79 STANDEN Alexander  GBR 
 80 SEYD Seyed Sattar  IRA 
 81 CICHERO Federico Pablo  ARG 

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy

Kuuntele uusin Livigno2Levi Podcast

Kilpailukalenterit