KU Rollerski 550x90px

Miesten viestin tulokset

Ruotsin juhlat jälleen. Kuva: NordicFocus

Ruotsin juhlat jälleen. Kuva: NordicFocus

Miesten 4 x 10 kilometrin olympiaviestin tulokset.

 

SijaMaa ja hiihtäjäSynt.AikaEro
 1 SWEDEN   1:28:42.0  
    NELSON Lars  1985  23:16.5  
    RICHARDSSON Daniel  1982  22:59.6  
    OLSSON Johan  1980  21:00.4  
    HELLNER Marcus  1985  21:25.5  
 2 RUSSIA   1:29:09.3  +27.3
    JAPAROV Dmitriy  1986  23:43.8  
    BESSMERTNYKH Alexander  1986  23:13.6  
    LEGKOV Alexander  1983  20:33.4  
    VYLEGZHANIN Maxim  1982  21:38.5  
 3 FRANCE   1:29:13.9  +31.9
    GAILLARD Jean Marc  1980  23:26.1  
    MANIFICAT Maurice  1986  23:13.6  
    DUVILLARD Robin  1983  20:55.4  
    PERRILLAT BOITEUX Ivan  1985  21:38.8  
 4 NORWAY   1:29:51.7  +1:09.7
    ROENNING Eldar  1982  23:42.8  
    JESPERSEN Chris Andre  1983  23:36.1  
    SUNDBY Martin Johnsrud  1984  20:56.8  
    NORTHUG Petter jr.  1986  21:36.0  
 5 ITALY   1:30:04.7  +1:22.7
    NOECKLER Dietmar  1988  23:41.5  
    DI CENTA Giorgio  1972  23:16.3  
    CLARA Roland  1982  21:00.4  
    HOFER David  1983  22:06.5  
 6 FINLAND   1:30:28.4  +1:46.4
    JAUHOJAERVI Sami  1981  23:16.8  
    NISKANEN Iivo  1992  22:59.3  
    LEHTONEN Lari  1987  22:09.7  
    HEIKKINEN Matti  1983  22:02.6  
 7 SWITZERLAND   1:30:33.8  +1:51.8
    PERL Curdin  1984  23:38.0  
    BAUMANN Jonas  1990  23:34.0  
    FISCHER Remo  1981  21:49.1  
    LIVERS Toni  1983  21:32.7  
 8 CZECH REPUBLIC   1:30:36.8  +1:54.8
    RAZYM Ales  1986  23:43.5  
    BAUER Lukas  1977  22:49.9  
    JAKS Martin  1986  21:25.2  
    KOZISEK Dusan  1983  22:38.2  
 9 GERMANY   1:31:18.8  +2:36.8
    FILBRICH Jens  1979  23:53.3  
    TEICHMANN Axel  1979  23:18.5  
    ANGERER Tobias  1977  21:32.9  
    DOTZLER Hannes  1990  22:34.1  
 10 ESTONIA   1:32:52.6  +4:10.6
    TAMMJARV Karel  1989  24:17.2  
    KARP Algo  1985  23:53.3  
    REHEMAA Aivar  1982  22:13.0  
    RANKEL Raido  1990  22:29.1  
 11 UNITED STATES OF AMERICA   1:33:15.1  +4:33.1
    NEWELL Andrew  1983  24:34.3  
    BJORNSEN Erik  1991  23:56.8  
    HOFFMAN Noah  1989  21:37.4  
    HAMILTON Simeon  1987  23:06.6  
 12 CANADA   1:33:19.0  +4:37.0
    VALJAS Len  1988  24:16.1  
    BABIKOV Ivan  1980  23:56.9  
    KILLICK Graeme  1989  22:04.6  
    COCKNEY Jesse  1989  23:01.4  
 13 KAZAKHSTAN   1:34:11.9  +5:29.9
    VOLOTKA Denis  1985  23:50.1  
    CHEREPANOV Sergey  1986  24:28.7  
    VELICHKO Yevgeniy  1987  22:44.2  
    STAROSTIN Mark  1990  23:08.9  
 14 BELARUS   1:34:40.1  +5:58.1
    SEMENOV Michail  1986  24:20.6  
    LASUTKIN Alexander  1983  25:13.2  
    IVANOU Aliaksei  1980  22:27.8  
    DOLIDOVICH Sergei  1973  22:38.5  
 15 POLAND   1:35:46.5  +7:04.5
    KRECZMER Maciej  1981  24:04.1  
    GAZUREK Sebastian  1990  24:35.5  
    STAREGA Maciej  1990  22:42.9  
    ANTOLEC Jan  1990  24:24.0  
 16 JAPAN      
    MIYAZAWA Hiroyuki  1991  25:17.8  
    YOSHIDA Keishin  1987  24:54.3  
    NARUSE Nobu  1984  23:31.2  
    LENTING Akira  1990  
 

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Kuuntele uusin Latu Podcast

ulvang banneri