KU Swix Pro 22 550x90px

Tour de Ski: naisten sprintin karsinnan lähtölista

Sylwia Jaskowiec. .Kuva: Felgenhauer/NordicFocus

Sylwia Jaskowiec. .Kuva: Felgenhauer/NordicFocus

Sveitsin Lenzerheideen siirtynyt Tour de Ski jatkuu tiistaina vapaan hiihtotavan sprinteillä. Naisten karsintakilpailu alkaa kello 13.15.

Naiset 1.5 km (v)

1 DIGGINS Jessica 1991 USA
2 VAN DER GRAAFF Laurien 1987 SUI
3 AYMONIER Celia 1991 FRA
4 ANGER Lucia 1991 GER
5 JACOBSEN Astrid Uhrenholdt 1987 NOR
6 FESSEL Nicole 1983 GER
7 CEBASEK Alenka 1989 SLO
8 BOEHLER Stefanie 1981 GER
9 JASKOWIEC Sylwia 1986 POL
10 ERIKSON Hanna 1990 SWE
11 ROPONEN Riitta-Liisa 1978 FIN
12 ZELLER Katrin 1979 GER
13 KYLLOENEN Anne 1987 FIN
14 GAIAZOVA Daria 1983 CAN
15 NYSTAD Claudia 1978 GER
16 HUGUE Coraline 1984 FRA
17 NISKANEN Kerttu 1988 FIN
18 WENG Heidi 1991 NOR
19 JOHAUG Therese 1988 NOR
20 LAHTEENMAKI Krista 1990 FIN
21 JEAN Aurore 1985 FRA
22 HERRMANN Denise 1988 GER
23 VRABCOVA - NYVLTOVA Eva 1986 CZE
24 CALDWELL Sophie 1990 USA
25 BJOERGEN Marit 1980 NOR
26 KOLB Hanna 1991 GER
27 VUERICH Gaia 1991 ITA
28 SAARINEN Aino-Kaisa 1979 FIN
29 OESTBERG Ingvild Flugstad 1990 NOR
30 SETTLIN Evelina 1992 SWE
31 RINGWALD Sandra 1990 GER
32 LINDBORG Sara 1983 SWE
33 JONES Perianne 1985 CAN
34 BROOKS Holly 1982 USA
35 BROCARD Elisa 1984 ITA
36 SARASOJA-LILJA Riikka 1982 FIN
37 STEPHEN Elizabeth 1987 USA
38 SKOFTERUD Vibeke W 1980 NOR
39 MEDVEDEVA Polina 1989 RUS
40 FAIVRE PICON Anouk 1986 FRA
41 SMUTNA Katerina 1983 AUT
42 STEIRA Kristin Stoermer 1981 NOR
43 NOVAKOVA Petra 1993 CZE
44 SCHWARZ Nathalie 1993 AUT
45 RYDQVIST Maria 1983 SWE
46 HAAG Anna 1986 SWE
47 DEBERTOLIS Ilaria 1989 ITA
48 JEZERSEK Barbara 1986 SLO
49 SVAN Julia 1993 SWE
50 PILLER Marina 1984 ITA
51 SCARDONI Lucia 1991 ITA
52 MACIUSZEK Paulina 1985 POL
53 MONONEN Laura 1984 FIN
54 WIKEN Emma 1989 SWE
55 KUZIUKOVA Olga 1985 RUS
56 ERMOSHINA Polina 1988 RUS
57 STADLOBER Teresa 1993 AUT
58 CARL Victoria 1995 GER
59 KHAZOVA Irina 1984 RUS
60 DE MARTIN TOPRANIN Virginia 1987 ITA
61 BELGER Julia 1994 GER
62 TANYGINA Alevtina 1989 RUS
63 GROHOVA Karolina 1990 CZE
64 ISHIDA Masako 1980 JPN
65 MAN Dandan 1989 CHN
66 LI Hongxue 1984 CHN
67 GUSCHINA Mariya 1989 RUS
68 LAURENT Greta 1992 ITA
69 AGREITER Debora 1991 ITA
70 SHEVCHENKO Valentina 1975 UKR
71 IVANOVA Julia 1985 RUS
72 KUBINSKA Kornelia 1985 POL
73 TIKHONOVA Yulia 1986 RUS
74 MANNIMA Tatjana 1980 EST
75 MUSGRAVE Rosamund 1986 GBR
76 SHAIDUROVA Larisa 1987 RUS
77 CHI Chunxue 1998 CHN


Banner Swix Pro22 550 350

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Suositeltavaa luettavaa

Kilpailukalenterit