KU Swix Pro 550x90px

Tour de Skin tilanne kuuden etapin jälkeen, miehet

Dario Cologna johtaa Tour de Skitä kuuden etapin jälkeen. Matti Heikkinen on parhaana suomalaisena 18. Dario Cologna johtaa Tour de Skitä kuuden etapin jälkeen. Matti Heikkinen on parhaana suomalaisena 18.

Sija Nimi Synt. Maa Aika
1 COLOGNA Dario 1986 SUI 1:53:15.4
2 NORTHUG Petter jr. 1986 NOR 1:53:28.9
3 LEGKOV Alexander 1983 RUS 1:54:43.6
4 KERSHAW Devon 1982 CAN 1:55:22.0
5 VYLEGZHANIN Maxim 1982 RUS 1:55:31.2
6 MANIFICAT Maurice 1986 FRA 1:55:50.7
7 BAUER Lukas 1977 CZE 1:55:54.0
8 HELLNER Marcus 1985 SWE 1:56:00.4
9 HARVEY Alex 1988 CAN 1:56:01.6
10 ROENNING Eldar 1982 NOR 1:56:02.0
11 CHERNOUSOV Ilia 1986 RUS 1:56:03.8
12 JAPAROV Dmitriy 1986 RUS 1:56:12.7
13 TURYSHEV Sergey 1985 RUS 1:56:28.0
14 ANGERER Tobias 1977 GER 1:56:31.0
15 FILBRICH Jens 1979 GER 1:56:36.3
16 JAKS Martin 1986 CZE 1:56:45.0
17 DI CENTA Giorgio 1972 ITA 1:56:45.8
18 HEIKKINEN Matti 1983 FIN 1:57:03.2
19 TSCHARNKE Tim 1989 GER 1:57:12.1
20 DYRHAUG Niklas 1987 NOR 1:57:16.0
21 PASINI Fabio 1980 ITA 1:57:18.8
22 JAUHOJAERVI Sami 1981 FIN 1:57:25.7
23 PERL Curdin 1984 SUI 1:57:42.9
24 RENNEMO Kristian Tettli 1984 NOR 1:57:57.2
25 PERRILLAT Christophe 1979 FRA 1:58:10.1
26 CHECCHI Valerio 1980 ITA 1:58:11.4
27 MORIGGL Thomas 1981 ITA 1:58:14.1
28 BING Thomas 1990 GER 1:58:17.3
29 ROETHE Sjur 1988 NOR 1:58:29.2
30 NELSON Lars 1985 SWE 1:58:29.4
31 JOENSSON Emil 1985 SWE 1:58:37.2
32 CLARA Roland 1982 ITA 1:58:38.7
33 BESSMERTNYKH Alexander 1986 RUS 1:58:44.0
34 NOUSIAINEN Ville 1983 FIN 1:58:53.4
35 JONSSON Fredrik 1990 SWE 1:58:56.8
36 DOLIDOVICH Sergei 1973 BLR 1:59:07.6
37 PETERSON Teodor 1988 SWE 1:59:13.2
38 MORILOV Nikolay 1986 RUS 1:59:19.2
39 CHEBOTKO Nikolay 1982 KAZ 1:59:19.6
40 HOFER David 1983 ITA 1:59:35.0
41 TEICHMANN Axel 1979 GER 1:59:45.1
42 FREEMAN Kris 1980 USA 1:59:48.7
43 BABIKOV Ivan 1980 CAN 1:59:53.1
44 DUVILLARD Robin 1983 FRA 1:59:58.0
45 REHEMAA Aivar 1982 EST 1:59:59.7
46 VELICHKO Yevgeniy 1987 KAZ 2:00:09.4
47 BAJCICAK Martin 1976 SVK 2:00:14.5
48 YOSHIDA Keishin 1987 JPN 2:00:15.9
49 LEHTONEN Lari 1987 FIN 2:00:26.9
50 KUEHNE Andy 1987 GER 2:00:27.9
51 SEMENOV Michail 1986 BLR 2:00:49.6
52 GAILLARD Jean Marc 1980 FRA 2:00:51.2
53 NOECKLER Dietmar 1988 ITA 2:01:25.5
54 LUUSUA Ari 1988 FIN 2:01:47.0
55 MATVIYENKO Gennadiy 1988 KAZ 2:01:49.4
56 PETUKHOV Alexey 1983 RUS 2:01:49.6
57 SCOLA Fulvio 1982 ITA 2:02:17.3
58 FISCHER Remo 1981 SUI 2:02:18.6
59 TAMMJARV Karel 1989 EST 2:02:25.7
60 TRITSCHER Bernhard 1988 AUT 2:02:35.0
61 DUERR Johannes 1987 AUT 2:02:43.2
62 KARP Algo 1985 EST 2:02:46.0
63 KRIUKOV Nikita 1985 RUS 2:03:17.9
64 WIBAULT Mathias 1985 FRA 2:03:24.5
65 MIRANDA Cyril 1985 FRA 2:03:42.0
66 LASUTKIN Alexander 1983 BLR 2:03:50.9
67 AKHMADIYEV Yerdos 1985 KAZ 2:04:11.0
68 MUSGRAVE Andrew 1990 GBR 2:04:14.8
69 RICKARDSSON Daniel 1982 SWE 2:04:20.5
70 KUMMEL Peeter 1982 EST 2:05:31.2
71 VAHTRA Eeri 1988 EST 2:05:35.0
72 MLYNAR Peter 1988 SVK 2:05:43.0
73 SIMONLATSER Timo 1986 EST 2:05:47.9
74 WENZL Josef 1984 GER 2:06:00.9
75 PELLEGRINO Federico 1990 ITA 2:06:32.0
76 SHVIDKIY Oleksiy 1986 UKR 2:06:48.3
77 EINASTE Kein 1985 EST 2:10:09.8

 

langrenn.com Sweden United-States-of-America Germany France italy


Suositeltavaa luettavaa

Kilpailukalenterit