Peiponen vauhdissa Rovaniemellä

Johanna Peiponen haastoi miehet haastavassa kelissä juostussa Talvisarjajuoksussa Rovaniemellä.

Rovaniemellä juostiin Talvisarjajuoksun toinen osakilpailu varsin haastavassa kelissä. Lunta reitillä oli 5-10 senttiä ja alusta oli muutenkin liukas.

Naisten sarjan ylivoimainen ykkönen Johanna Peiponen piti liukkaalla reitillä sen verran kovaa vauhtia, ettei edelle ehtinyt kuin kaksi miespuolista juoksijaa. Peiposen aika 5 kilometrillä oli 18.34. Mikko Kelottijärvi voitti miesten kisan ajalla 18.03.

M 5 km                 
1. Kelottijärvi Mikko   LaLu    18:03
2. Ylisaukko-oja Jani   LaLu    18:14
3. Suopela Feodont      TerTe   20:59

M35 5 km                      
1. Leppänen Ari-Pekka   RDS     21:09

M40 5 km                      
1. Ronkainen Teppo      ONMKYu  18:44
2. Kuusela Teuvo        Kemi    20:13

M45 5 km                      
1. Viuhkola Juha        PudU    21:02
2. Törmänen Sakari      RDS     21:14
3. Väyrynen Markku      LapVe   24:37

M50 5 km                      
1. Sieppi Erkki         RDS     20:03
2. Määttä Aimo          RDS     21:02
3. Kankkunen Juha       AMC     23:08

M55 5 km                      
1. Halonen Jouni        SiSi    21:41
2. Jylhänlehto Kari     PudU    21:46
3. Suopela Kuisma       TerTe   23:39

M60 5 km                      
1. Tuisku Kauko         RDS     20:39
2. Kangas Pauli         RDS     21:20
3. Kuivalainen Pekka    KittU   23:56

M65 5 km                      
1. Pätäri Aarno         Hikiset 23:58
2. Broman Kari          RDS     24:45
3. Puolakka Väinö       RDS     26:01

M70 2 km            
1. Onnela Jorma         Hikiset 10:27
2. Lukkari Oiva         AlatPi  11:22

M75 2 km            
1. Jumisko Timo         AlatPi  11:30
2. Moilanen Asko Vuoskinnan NS  11:38

M80 2 km            
1. Väisänen Aarne       RDS     15:21

M90 2 km            
1. Hakanpää Tauno       RDS     20:54

P18 5 km            
1. Väyrynen Iiro        LapVe   23:49

P16 5 km            
1. Sulisalo Samuli      LapVe   22:34
2. Huhtala Severi       OPP     31:25

MKunto 5 km                
1. Kierivaara Miikka    OH      23:54
2. Ahola Erkki          PosPy   25:11
3. Pirttijärvi Asko     RDS     26:01

N 5 km
1. Peiponen Johanna     RoLa    18:34

N35 5 km
1. Lehtelä Marika Rovaniemi     22:37

N40 5 km
1. Sipola Mari          Kemi    29:09

N45 5 km                      
1. Kuivalainen Kati     KittU   23:32
2. Keihtä Tuija         AMC     25:04
3. Mäkinen Miia         RDS     29:11

N50 5 km                      
1. Leminen-Lahdenperä Jaana AMC 24:37
2. Tulppo Eeva          AMC     25:37

N55 5 km                      
1. Ruutiainen Pirjo     TerTe   38:11

T18 5 km                    
1. Haataja Iida         LaLu    21:16

NKunto 5 km                  
1. Kaarlela Kaisa Rovaniemi     23:10
2. Pihlajamäki Emma Rovaniemi   24:20

P8 1 km            
1. Mäkinen Sampo        RDS     6:15
2. Väyrynen Aaro        LapVe   7:57

P10 2 km            
1. Mäkinen Rasmus       RDS     11:41

P12 2 km            
1. Kontio Topias        LaLu    8:26
2. Ojaniemi Janne       LaLu    10:15
3. Vaattovaara Santeri  SiSi    10:19

P14 2 km            
1. Vaattovaara Saku     SiSi    9:14

T8 1 km            
1. Manninen Seliina     OH      5:46
2. Raudasoja Viivi      LaLu    6:09
3. Petrelius Enni       LaLu    7:13

T14 2 km            
1. Heinonen Ella        OH      9:07
2. Väyrynen Iina        LapVe   10:43    

 >>Täydelliset tulokset


Kuuntele uusin Latu Podcast

ulvang banneri