Estejuoksijat kilpailivat Stanfordissa

Yhdysvalloissa harjoittelevat estejuoksijat kilpailivat Payton Jordanin muistokisoissa Stanfordissa sunnuntaina.

Yhdysvalloissa harjoittelevat estejuoksijat kilpailivat Payton Jordanin muistokisoissa Stanfordissa sunnuntaina. Oulun Pyrinnön Minna-Maria Kangas jatkoi hienoja esityksiä. Kankaan tulos 10.04,08 osoittaa alkukauden tason vakiintuneen kymmenen minuutin pintaan.

Sekä miesten että naisten kympillä hurjasteltiin kauden kärkiajat maailmassa!

Naiset 3000 m esteet B-erä
1. Ángela Maria Figueroa Pa Colombia 9.52,35
2. Collier Lawrence Unattached 9.53,79
3. Betsy Graney Grand Valley St. 9.53,85
...
9. Minna-Maria Kangas Suomi 10.04,08
 
Naiset 3000 m esteet C-erä
1. Fiona Crombie Unattached 10.08,36
2. Grace Heymsfield Arkansas 10.13,41
3. Lydia Willemse Speed River Tfc 10.21,20
...
7. Janica Mäkelä Suomi 10.26,67
11. Mira Tuominen Suomi 10.51,05

Miehet 3000 m esteet B-erä
1. Jordan Fife Brooks Team 8.33,89
2. Lyle Weese Unattached 8.35,09
3. Tsuyoshi Takeda Suzuki Hamamatsu AC 8.35,86
...
17. Joonas Harjamäki Suomi 9.16,48

Huh huh! Mitkä kympit!

Miehet 10 000 m
1. Cameron Levins Southern Utah 27:27.96 kk
2. Sam Chelanga Otc 27:29.82
3. Chris Derrick Stanford 27:31.38
4. Daniele Meucci Unattached 27:32.86
5. Diego Estrada Unattached 27:32.90
6. Mohammed Ahmed Wisconsin 27:34.64
7. Brent Vaughn Nike Otc 27:40.21
8. Ben True Saucony 27:41.17
9. Brian Olinger Reebok 27:50.58
10. Akinobu Murasawa  Tokai University 27:50.59
11. Aaron Braun adidas 27:51.01
12. Ryan Vail Brooks 27:51.07
13. Tsuyoshi Ugachi Konica Minolta 27:52.79
14. Bobby Mack Unattached 27:53.52
15. Andy Vernon Melbourne Tr 27:53.65
16. Yuki Sato Nissin Foods 27:57.07
17. Simon Bairu Nike Otc 27:58.05
18. Collis Birmingham Melbourne Tr 28:06.63
19. Aron Rono Unattached 28:06.74
20. David McNeill Unattached 28:09.58

Naiset 10 000 m                      
1. Betsy Saina Unattached 31:15.97 kk   
2. Amy Hastings Brooks 31:19.87         
3. Fionnuala Britton Ireland 31:29.22   
4. Julia Bleasdale  Melbourne Tr 31:29.57
5. Janet Cherobon-Bawcom Unattached 31:33.50
6. Lisa Uhl Nike Otc 31:35.50           
7. Deena Kastor Asics 31:49.23          
8. Kim Conley Sra Elite 32:00.94        
9. Lara Tamsett Melbourne Tr 32:01.60   
10. Alisha Williams adidas Brc/Adp 32:03.07
11. Charlotte Purdue Nike 32:03.55      
12. Deborah Maier Cal 32:12.47          
13. Meaghan Nelson Iowa State 32:14.27  
14. Allie Kieffer Unattached 32:25.69   
15. Madai Perez Mexico 32:27.91         
16. Katie McGregor Reebok 32:37.83      
17. Kellyn Johnson Adidas McMil 32:39.04
18. Alissa McKaig Zap Fitness 32:39.87  
19. Stephanie Rothstein adidas 32:40.67
20. Diane Nukuri Johnson Asics 32:45.96

>>Tulokset


Kuuntele uusin Latu Podcast

Kuuntele uusin Livigno2Levi Podcast

Suositeltavaa luettavaa

Kilpailukalenterit

Kaupalliset yhteistyöt

Kuukauden luetuimmat

  1. 03.10.2020Kaisa Mäkäräinen vauhdissa Kolilla
  2. 17.10.2020Mäkäräinen taas vauhdissa poluilla
  3. 12.10.2020Oloksen Tykkikisat peruttu – 30 vuoden historiaan katkos
  4. 23.10.2020Lapissa hiihdetään jo luonnonlumella!
  5. 15.10.2020Tulevan kauden suunnitusmaajoukkue valittu
  6. 25.10.2020Vuokatti Sport Biathlon Team kehittyy Mäkäräisen ja Nousiaisen kokemusta hyödyntäen
  7. 09.10.2020Northug treenaa jälleen!
  8. 22.10.2020Yleisöllä pääsy ampumahiihdon maailmancupin avaukseen
  9. 27.10.2020Pärmäkoski paljastaa: Tykkiparia säästellään olympialaisiin
  10. 08.10.2020Team Electrofit tekee paluun Visma Ski Classics -sarjaan
  11. 10.10.2020Miska Poikkimäki totuttelee uuteen arkeensa: "On luottavainen fiilis"
  12. 21.10.2020Magner Dalen: Harjoittelemme rajoilla ja välillä ylikin
  13. 06.10.2020Pärmäkosken harjoituskausi sujunut ilman ongelmia
  14. 07.10.2020Pärmäkoski puhuu avoimesti ravintoasioista ja painosta sekä paljastaa suosikkipitsansa reseptin
  15. 12.10.2020Suomi neuvottelee tulevan talven nuorten MM-hiihdoista
  16. 28.09.2020Mårten Boström juoksi kolmanneksi Lidingöloppetissa
  17. 28.09.2020Juho Mikkonen tuunasi kesäharjoitteluaan MM-kisojen 50 kilometriä mielessään
  18. 02.10.2020Hiihtoliitto vailla markkinointijohtajaa – Töykän lähtö tuli yllätyksenä
  19. 17.10.2020Rantanen ja Suna mestarit suunnistuksen SM-erikoispitkällä
  20. 07.10.2020Polarilta markkinoille uusi lippulaivamalli
  21. 02.10.2020Oona Kettunen tyytyväinen vapaan hiihtonsa kehitykseen: "Tekninen puoli on pikkuhiljaa mennyt eteenpäin"
  22. 27.10.2020Ruka sai vihreää valoa maailmancupin avaukselle
  23. 20.10.2020Iivo Niskasen kauden ensimmäinen tosi testi Rukalla – "Perusasiat ovat toistaiseksi johtaneet kehitykseen"
  24. 23.10.2020Ruotsin maajoukkuekin pääsi lumelle
  25. 01.10.2020Kestävyysurheilu.fi Wsportsmedian omistukseen
  26. 22.10.2020Treenitorstai: Seitsemän hyvää voimaliikettä kuntohiihtäjille
  27. 19.10.2020Sami Jauhojärvi aloitti valmentajan ammattitutkinnon suorittamisen – nähdäänkö mies tulevaisuudessa maajoukkuevalmentajana?
  28. 14.10.2020Yläkoululeirityksessä laadukasta treeniä hyvässä porukassa ja ideoita kotiharjoitteluun
  29. 13.10.2020Aki Karvosenkin valmentajana toimineelle Veikko Ahoselle tunnustuspalkinto juniorityöstä
  30. 21.10.2020Anita Korva toivoo pääsevänsä takaisin ehjään harjoitusrytmiin

ulvang banneri