Suomalaisenergiaa Patagonian Expedition Race 2012 kilpailussa

Patagoniarace logoTeam Ulkoilun Maailma.fi lähtee Chileen Patagonian Expedition Raceen.

Patagoniarace logoTarjoamme teille erittäin hyvän mahdollisuuden seurata joukkeemme viimeisiä valmisteluja ja kisan aikaisia tapahtumia meidän eri portaaleissa. 8 päivää, yli 600km, meloen, maastopyöräillen, juosten ja trekaten erittäin haastavissa olosuhteissa. 4 hengen sekajoukkueet. 20 joukkuetta ympäri maailmaa.

Nettisivuiltamme löydät juttusarjan joka käsittelee Chilen kilpailuun valmistautumista ja juuri ennen lähtöämme julkaisemme vielä viimeisimmät tuntemukset kilpailuun lähtemisestä. Suomesta joukkueemme jäsenistä Tuomas Sovijärvi ja Mikko Kolehmainen lähtevät 08.02. kohti Chilen Punta Arenasta. Muut joukkueen jäsenet liittyvät joukkueen vahvuuteen 11.02. (Christi Masi – US, Pavel Paloncy – CZ.) Suomessa vahva tukitiimimme on yhteydessä kisajärjestäjiin koko kilpailun ajan ja päivittää joukkueemme nettisivuja ja facebook-sivuja kilpailun tapahtumista kaikkien suomalaisten iloksi.

Parhaiten kisan aikaisista tapahtumista pysyt mukana joukkueemme Facebook-sivuilla.

http://www.facebook.com/teamumng

Juttusarjan, laajemmat raportit itse kisasta sekä muut tiimin asiat löydät täältä.

http://www.ulkoilunmaailma.fi/team/

>> Kisasivut

Kisaterveisin,

Tuomas Sovijärvi, Kapteeni.
Team Ulkoilun Maailma.fi

Kuuntele uusin Livigno2Levi Podcast

ulvang banneri