Juha Kangaskokko Vaarojen MTB Kolin voittoon

Ensimmäinen Vaarojen MTB Koli ajettiin upeissa maisemissa. Kuva: Marko Haapalehto/Vaarojen MTB

Ensimmäinen Vaarojen MTB Koli ajettiin upeissa maisemissa. Kuva: Marko Haapalehto/Vaarojen MTB

Oulu Triathlon & Cycling -seuran Juha Kangaskokko voitti ensimmäistä kertaa järjestetyn Vaarojen MTB Koli -tapahtuman pisimmän, 60 km matkan. 30 km matkalla nopeimmat olivat Joensuun Pyöräilijöiden Sanna Niiranen ja Johannes Kuitunen.

Oululainen Juha Kangaskokko kellotti 60 km kuninkuusmatkalla kovan pohja-ajan. Oulu Triathlon & Cycling -seuran Kangaskokko pysäytti kellot ajassa 2:59:46 ja voitti toiseksi tulleen Dani Härgisen neljällä minuutilla. 

Kestavyysurheiluplus

Tämä artikkeli on vain tilaajille.

Tilaa Kestävyysurheilu+ ja kaikki sisällöt ovat käytössäsi!

Tilaa Kestävyysurheilu+

Jos olet jo tilaaja, kirjaudu alla.

Kirjaudu sisään lukeaksesi artikkelin.

ulvang banneri