Viikonlopun suunnistustuloksia

Viikonloppuna käytiin useita keskimatkan kansallisia kilpailuja ympäri eteläisen ja keskisen Suomen. Myös Tanskassa kilpailtiin pitkän matkan mestaruuksista.

Viikonloppuna käytiin useita keskimatkan kansallisia kilpailuja eteläisen ja keskisen Suomen. Myös Tanskassa kilpailtiin pitkän matkan mestaruuksista.

Lauantai 10.9.

Pohjois-Pohjanmaan AM-keskimatka, Saloisten Reipas

H21 : 5,49 km

1. Arto Holappa YlikNM 38.01
2. Jouni Kujala Pohjant 38.06 +5
3. Janne Runtti VePo 39.54 +1.53

D21 : 4,32 km

1. Maria Laitinen YlikNM 37.00
2. Mirka Haataja EsSu 37.05 +5
3. Ulla Silventoinen Pohjant 39.03 +2.03

Esijukola 2011 Sipoossa, Keravan Urheilijat ja Pihkaniskat

H21A : 6,0 km

1. Pasi Ikonen VaajTe 35.02
2. Juha Sorvisto VaajTe 36.08 +1.06
3. Jani Lakanen VaajTe 36.38 +1.36
4. Tuomas Mattila VeVe 37.22 +2.20
5. Jonne Lakanen VaajTe 37.27 +2.25
5. Petteri Huikko VaajTe 37.27 +2.25

D21A : 5,0 km

1. Inga Dambe PR 38.43
2. Sofia Haajanen Pohjant 39.28 +45
3. Outi Sareila MSParma 40.33 +1.50
4. Maija Sianoja MSParma 40.50 +2.07
5. Katja Mjøsund MSParma 45.19 +6.36

Savo-Karjalan alueen keskimatka Kuopiossa, Kuopion Suunnistajat

H21 5,23 km

1. Nurmonen Antti KR 27.04
2. Fincke Simo-Pekka KR 29.27 +2.23
3. Mäkäläinen Jyri SiiRa 32.15 +5.11

D21 3,68 km

1. Silvennoinen Tarja KR 29.28
2. Partanen Ritva IisVi 30.58 +1.30
3. Nybakken Line KR 42.36 +13.08

Tanskassa juostiin mestaruusviestit, mutta ajanotto-ongelmista johtuen järjestäjät eivät saaneet julkistettua tuloksia. Maanantaina kaksi päivää viestin jälkeen on edelleen epäselvää ketkä pärjäisivät.

Sunnuntai 11.9.

Helsingin Poliisi-Voimailijat kansallinen, Espoo

H21A : 4980 km

1. Aapo Leskinen Lynx 33.22
2. Antti Parjanne Lynx 33.27 +5
3. Juha-Ville Ketolainen VeVe 34.05 +43

D21A : 4000 km

1. Anu Åkerman HS 35.58
2. Virpi Roine DELTA 43.16 +7.18
3. Saana Orkola DELTA 48.00 +12.02

Hollola-Rastit, Hollolan Urheilijat -46

H21A : 5,3 km

1. Tero Föhr Vehkalahden Veikot 31.10
2. Leo Laakkonen Tampereen Pyrintö 31.20 +10
3. Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti 31.47 +37
4. Jussi Suna Turun Metsänkävijät 32.06 +56
5. Topi Penttinen OK Orient 33.31 +2.21

D21A : 4,4 km

1. Inga Dambe Paimion Rasti 31.39
2. Saila Kinni Tampereen Pyrintö 33.00 +1.21
3. Anni Heikkonen Rastikarhut 33.18 +1.39
4. Marttiina Joensuu SK Pohjantähti 33.26 +1.47
5. Venla Niemi Tampereen Pyrintö 34.28 +2.49

Kansallinen Keskimatka Nokialla, Rasti-Nokia

H21A 5,89 km

1. Mattila Tuomas VeVe 32.40
2. Huovila Jarkko TP 32.52 +12
3. Laitinen Petteri KangSK 33.49 +1.09

D21A 4,97 km

1. Laine Maria TP 38.02
2. Marila Anna-Sofia TP 38.46 +44
3. Pietilä-Annala Jaana KangSK 40.11 +2.09

Tanskan pitkänmatkan mestaruuskilpailut, OK Gorm

H21, 17,25 km

1 Christensen,Christian OK Pan Århus 1:34:37 
2 J.,Sigge Lundedal FIF Hillerød Orientering 1:38:47 + 04:10
3 Bloch,Claus Hallingdal OK Pan Århus 1:39:44 + 05:07

D21, 11,8 km

1 Søes,Signe OK Pan Århus 1:13:28
2 Alm,Maja OK H.T.F. 1:15:17 + 01:49
3 Semak,Masha Farum OK 1:21:57 + 08:29




str8 boxi

Premiumsport.fi

ulvang banneri