Suunnistustuloksia viikonlopulta

Viikonloppuna juostiin yökisoja ja Varsinais-Suomessa nuoriso sai kirmailla Oravatonnissa ja Nuorisoviestissä.

Perjantai 23.9.

Yökansallinen ja Keski-Suomen AM-yö, Jämsän Retki-Veikot

H21

1. Jouni Kahelin VaajTe KS 56.14
2. Toni Saari VaajTe KS 57.46 +1.32
3. Marko Tölli S-JKL KS 58.03 +1.49
4. Kari Kallio Koovee 58.03 +1.49
5. Lasse Kautto VaajTe KS 58.06 +1.51

D21

1. Laura Hokka Pohjant 40.36
2. Mia Taini Koovee 46.56 +6.20
3. Laura Palm KangSK 47.03 +6.27
4. Saana Sivill S-JKL KS 47.20 +6.44
5. Hanna-Mari Siivonen SuSe 48.32 +7.56

Kisasivut

Hämeen ja Satakunnan AM-yö, Ikaalisten Nouseva-Voima

H21 : 10,1 km

1. Maxim Sychev Hiisi 1.01.10
2. Petteri Laitinen KangSK 1.04.05 +2.55
3. Jouni Heinonen Koovee 1.04.27 +3.17
4. Juha Tommila Hiisi 1.05.07 +3.57
5. Ari-Pekka Lassila VetU 1.05.56 +4.46

D21 : 6,9 km

1. Mira Kaskinen UlvUra 49.47
2. Päivi Autio Hiisi 52.41 +2.54
3. Jenni Pulkkinen RaLu 1.10.07 +20.20

Kisasivut

Lauantai 24.9.

Sprinttiviesti, Turun Suunnistajat

H21

1) Angelniemen Ankkuri 1 44:48 (Tuomas Kari, Tuomo Mäkelä )
2) MS Parma 2 47:36 (Tomi Mattila, Juha Peltola)
3) Angelniemen Ankkuri 2 47:45 (Vesa Mäkinen, Pekka Hyvönen)
4) Tampereen Pyrintö 48:07 (Anni-Maija Fincke, Jarkko Huovila)
5) Angelniemen Ankkuri 3 48:30 (Antti-Pekka Niinistö, Miika Kirmula)

D21

1) Paimion Rasti 57:25 (Nina Temjakova, Inga Dambe)
2) MS Parma 59:56 (Tiia Miettinen, Tuulia Viberg
3) Koovee 1:00:15 (Tuuli Paunonen, Miia Niittynen)

Nuorisoviesti, Turun Suunnistajat

A-sarja

1) Tampereen Pyrintö 1 2:07:11 
(Anton Kuukka, Salla Pitkänen, Konsta Pitkänen, Teemu Eerola,
Johanna Viilo, Jussi Harju, Aleksi Niemi)

2) Helsingin Suunnistajat 1 2:09:32
(Ville Lampinen, Veeti Otsamo, Essi Roininen, Helena Matilainen,
Atte Hietaoja, Topi Syrjäläinen, Arttu Syrjäläinen)
3) MS Parma 1 2:18:39 
(Aaro Ruohola, Niklas Ekström, Akseli Ruohola, Anni Valtonen,
Emilia Rantanen, Essi Hakala, Arto Talvinen)

B-sarja

1) Kangasala SK 1 42:41 
(Jeremias Joutsensaari, Hilda Kukonlehto, Topias Ahola, Mikko Ahola)
2) Tampereen Pyrintö 1 42:57 
(Mikko Eerola, Kaisa Haanpää, Vili Mähönen, Lasse Viilo)
3) Helsingin Suunnistajat 1 46:45 
(Topias Niemi, Elli Salonen, Lauri Syrjäläinen, Juuso Lampinen)

C-sarja

1) OK77 1 1:00:45 (Tomas Ray, Rasmus Mårtenson, Mikael Donner)
2) Turun NMKY 1:04:35 (Jukka Lehtonen, Olli Välke, Juha Nappu)
3) Rastivarsat 1 1:05:22 (Tatu Leirimaa, Tommi Maasilta, Lassi Hirvonen)


Linkki Turun Suunnistajien sivuille, jossa uutinen viestien kulusta

Kuusankosken Urheiluseuran yökansalliset ja Kaakon AM-yö

H21A : 9,0 km

1. Antti Parjanne Lynx 54.16
2. Tuomas Mattila VeVe 57.24 +3.08
3. Janne Weckman VeVe 57.38 +3.22
4. Eeli Viholainen S-JKL 59.41 +5.25
5. Simo Mertanen LappRi 1.00.10 +5.54

D21A : 5,5 km

1. Marttiina Joensuu Pohjant 52.03
2. Sanna Andelin LaTa 52.55 +52
3. Johanna Tuosa LappRi 53.31 +1.28
4. Elisa Kemppainen VeVe 56.54 +4.51
5. Katja Vanhalakka KS 59.36 +7.33

Kisasivut

Sunnuntai 25.9.

Mynämäen Suunnistajat -52, Oravatonni

H21A : 12,4 km

1. Juha Peltola MSParma 1.11.11
2. Daniel Stenlund PR 1.15.13 +4.02
3. Samuli Salmenoja MSParma 1.15.54 +4.43
4. Sergei Detkov Hiisi 1.16.23 +5.12
5. Mikael Salo Orient 1.17.42 +6.31

D21A : 7,7 km

1. Inga Dambe PR 52.05
2. Anni Heikkonen RasKa 52.42 +37
3. Jaana Pietilä-Annala KangSK 59.48 +7.43
4. Miia Niittynen Koovee 1.00.19 +8.14
5. Nina Temjakova PR 1.01.54 +9.49

Oravatonnin kokonaispisteet 2011

1. Kangasala SK 91
2. Tampereen Pyrintö 90
3. Helsingin Suunnistajat 87
4. Turun Suunnistajat 52
5. MS Parma 49

Kisasivut

Kaustisen Pohjan-Veikot, kansallinen ja AM-erikoispitkä

H21A

1. Samuel Heinonen JRV 1.55.05
2. Timo Hongell KoS 1.58.29 +3.24
3. Hannu Oja Kaju 2.02.07 +7.02

D21A

1. Ann-Sofie Sundelin Botnia 1.25.26
2. Pirjo Knuuti NivU 1.26.59 +1.33
3. Mia-Riitta Vikström KoS 1.27.45 +2.19
4. Tiina Koskela RasTiimi 1.28.15 +2.49
5. Tanja Rannila VetU 1.28.22 +2.56

Kisasivut


str8 boxi

Premiumsport.fi

ulvang banneri