Viikonlopun suunnistustuloksia

Viikonloppuna kilpailtiin ympäri Suomea kansallisten merkeissä.

Perjantai 11.5.

Vierumäki-sprintti 11.5.2012

H21

(Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. Boström Mårten Lynx 16:09

2. Brickhill-Jones David RasKu 16:10 +1

3. Kivelä Matti Delta 16:46 +37

4. Jurvakainen Tuukka VaajTe 16:48 +39

5. Hyyryläinen Juha AnttU 16:50 +40

D21

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Nurmela Maiju RaKaS 17:46

2. Liukkonen Sonja Delta 17:54 +7

3. Andelin Sanna LaTa 17:58 +11

4. Pajunen Jenna Navi 18:24 +37

5. Meriläinen Eija Lynx 18:35 +48

Lauantai 12.5.

Kärppäjahti

H21A (15) 6,5 km

1 Portin Fredric PR 38:03 0:00

2 Fagerudd Kim PR 38:12 +0:09

3 Isokoski Markku PelPo 38:35 +0:32

4 Sorvisto Juha VaajTe 40:18 +2:15

5 Fröjdö Jonathan PR 44:08 +6:05

D21A (7) 5,8 km

1 Fagerudd Salla PR 45:44 0:00

2 Wennman Heini Pohjant 51:07 +5:23

3 Åstrand Ulla-Maria Botnia 57:30 +11:46

Hissin kevätkansallinen 12.5.2012

H21A : 5,7 km

(Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1.Hämäläinen Sami MSParma 35:05

2.Istolahti Tuomo YKV 35:22 +17

3.Stenlund Daniel PR 35:54 +49

4.Noponen Petri Delta 35:55 +50

5.Summanen Aapo VaajTe 36:34 +1:29

D21A : 4,8 km

(Lähti: 22, Keskeytti: 2, Hylätty: 1)

1.Engström Josefine Alfta Ösa 37:54

2.Sianoja Maija MSParma 39:12 +1:18

3.Nikkari Saara RR 40:22 +2:28

4.Savolainen Iida KangSK 41:14 +3:20

5.Anttila Liisa Koovee 42:32 +4:38

Karhurastit 1.pv

H21A: 6.94 km

(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Mieskoski Kimmo Rasti-Lukko 48:33

2. Saari Tatu Suunta-Sepot 49:24 +51

3. Mauriala Jarmo Koovee 58:49 +10:16

D21A: 4.58 km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Pulkkinen Jenni Rasti-Lukko 1:02:43

Eukkorastit, Ruokolahti

H21A

(Lähti: 17, Keskeytti: 1, Hylätty: 2)

1. Simo-Pekka Fincke KR FIN 40.07

2. Antti Nurmonen KR FIN 41.32 +1.25

3. Simo Mertanen LappRi FIN 42.37 +2.30

4. Miika Hernelahti KR FIN 45.49 +5.42

5. Petteri Niskanen RasHy FIN 51.46 +11.39

D21A

(Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Mari Väänänen KR FIN 39.10

2. Henna Höglund KR FIN 45.19 +6.09

3. Veera Kortelainen RaKaS FIN 47.18 +8.08

4. Elina Kilpeläinen VeVe FIN 47.21 +8.11

5. Marja Tonder AlatPi FIN 48.52 +9.42

Keurusrastit 2012 keskimatkat, KeuKi

H21

(Lähti: 37, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1. Jonne Lakanen VaajTe 37.07

2. Lauri Oikarinen PelPo 38.16 +1.09

3. Petteri Huikko VaajTe 40.10 +3.03

4. Lasse Kautto VaajTe 41.04 +3.57

5. Eeli Viholainen S-JKL 41.57 +4.50

D21

(Lähti: 21, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1. Elli Virta RasKa 34.35

2. Mia Taini Koovee 39.23 +4.48

3. Kaisa Kurittu Kalske 41.24 +6.49

4. Saana Sivill S-JKL 43.07 +8.32

5. Miitu Korhonen KuoSu 45.08 +10.33

Masku sprint 12.5.2012, Mynämäen Suunnistajat-52 1. kilpailu

H21 : 2,8 km

(Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)

1. 18 Hall Andreas IF Femman 14:27

2. 1 Lindeqvist Markus Paimion Rasti 14:47 +20

3. 9 Sirén Mikko Angelniemen Ankkuri 14:58 +31

4. 13 Väre Teemu Paimion Rasti 14:59 +31

5. 24 Mattila Tomi Angelniemen Ankkuri 15:06 +39

D21 : 2,5 km

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. 40 Uotila Ulrika Koovee 12:52

2. 48 Teini Marika SK Pohjantähti 12:56 +3

3. 33 Närhi Anna Delta 13:02 +9

4. 39 Lindeqvist Katri Paimion Rasti 13:10 +17

5. 42 Saarimäki Heini Angelniemen Ankkuri 13:39 +47

Masku sprint 12.5.2012, Mynämäen Suunnistajat-52 2. kilpailu

H21 : 2,5 km

(Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. 3 Mäkelä Tuomo AngA 12:37

2. 1 Lindeqvist Markus PR 13:20 +42

3. 18 Hall Andreas Femman 13:32 +54

4. 8 Kivelä Matti Delta 13:33 +55

5. 26 Taivainen Juho-Matti PelPo 13:33 +55

D21 : 2,1 km

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. 48 Teini Marika Pohjant 12:49

2. 33 Närhi Anna Delta 13:05 +15

3. 39 Lindeqvist Katri PR 13:14 +24

4. 45 Kaskinen Mira RasKa 13:35 +45

5. 42 Saarimäki Heini AngA 13:36 +46

Maskusprint, yhteisajat

H21 : 2,8 + 2,5 km

(Lähti: 25, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. 18 Hall Andreas Femman 27:59 1. 14:27 3. 13:32

2. 1 Lindeqvist Markus PR 28:07 2. 14:47 2. 13:20

3. 26 Taivainen Juho-Matti PelPo 28:40 6. 15:07 5. 13:33

4. 24 Mattila Tomi AngA 28:43 5. 15:06 8. 13:37

5. 20 Huhtinen Mikko TuS 28:45 7. 15:11 6. 13:34

D21 : 2,5 + 2,1 km

(Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. 48 Teini Marika Pohjant 25:45 2. 12:56 1. 12:49

2. 33 Närhi Anna Delta 26:07 3. 13:02 2. 13:05

3. 39 Lindeqvist Katri PR 26:24 4. 13:10 3. 13:14

4. 40 Uotila Ulrika Koovee 26:57 1. 12:52 7. 14:05

5. 42 Saarimäki Heini AngA 27:15 5. 13:39 5. 13:36

Kansalliset Pohjantähtirastit 12.5.2012, Tyrnävä, SK Pohjantähti

H21A 5,70 km

Lähti : 36 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1. Hannuksela Jari Pohjant 29.07

2. Saarela Ville-Petteri KemU 29.25 +18

Kujala Jouni Pohjant 29.25 +18

4. Parkkinen Keijo YlikNM 29.51 +44

5. Perttunen Tapio VePo 30.35 +1.28

D21A 4,70 km

Lähti : 12 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1. Laitinen Maria YlikNM 28.34

2. Kalliokoski Hanna-Mari HalTo 32.37 +4.03

3. Laitinen Kaisa YlikNM 33.24 +4.50

4. Lotvonen Milla LaiVe 35.57 +7.23

5. Pasanen Maija SuomRa 36.02 +7.28

AM Erikoispitkä, Rasti-Kurikka

H21 : 16,21 km

(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

1. Juha Luoma LapVi 1.45.05

2. Heikki Kettunen VaajTe 1.49.11 +4.06

3. Harri Pajula IkNV 1.50.36 +5.31

4. Iivo Kriikkula IkNV 1.58.07 +13.02

5. Patrick Kronberg Femman 2.04.33 +19.28

D21 : 9,82 km

(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Sanna Palomäki LapVi 1.24.14

2. Ann-Sofie Sundelin Botnia 1.29.23 +5.09

3. Elina Grahn NOK 1.33.19 +9.05

4. Johanna Pensas LapVi 1.36.51 +12.37

5. Tiina Hemminki PoRa 1.37.51 +13.37

Sunnuntai 13.5.

Karhurastit, 2.pv

H21A: 9.8 km

(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Mieskoski Kimmo Rasti-Lukko 1:17:30

2. Sipilä Mikko Kangasala SK 1:19:29 +1:59

3. Saari Tatu Suunta-Sepot 1:24:43 +7:13

4. Hakkarainen Vesa Ikaalisten Nouseva-Voima 1:24:53 +7:23

5. Mauriala Jarmo Koovee 1:36:07 +18:37

D21A: 7.32 km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Pulkkinen Jenni Rasti-Lukko 1:44:36

Kahden päivän yhteistulokset

H21A (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Mieskoski Kimmo Rasti-Lukko 2:06:03

2. Saari Tatu Suunta-Sepot 2:14:07

3. Mauriala Jarmo Koovee 2:34:56

D21A(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Pulkkinen Jenni Rasti-Lukko 2:47:19

Eukkorastit 12-13.5.2012 Ruokolahti, 2. päivä

H21A

(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Antti Nurmonen KR FIN 45.51

2. Miika Hernelahti KR FIN 48.41 +2.50

3. Evgeny Artemov IkNV FIN 50.08 +4.17

4. Evgeni Ivanenko Viborg RUS 58.07 +12.16

5. Oleg Vokulov SaPu RUS 58.17 +12.26

D21A

(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Mari Väänänen KR FIN 48.01

2. Marja Tonder AlatPi FIN 50.36 +2.35

3. Henna Höglund KR FIN 51.23 +3.22

4. Marja-Terttu Repo ORa FIN 54.07 +6.06

5. Veera Kortelainen RaKaS FIN 54.10 +6.09

Eukkorastit, kahden päivän yhteistulokset

H21A

(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Antti Nurmonen KR FIN 1.27.23

2. Miika Hernelahti KR FIN 1.34.30 +7.07

3. Petteri Niskanen RasHy FIN 1.51.04 +23.41

D21A

(Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

1. Mari Väänänen KR FIN 1.27.11

2. Henna Höglund KR FIN 1.36.42 +9.31

3. Marja Tonder AlatPi FIN 1.39.28 +12.17

Kansalliset Ylistarossa, YKV

H21A : 5,6 km

(Lähti: 25, Keskeytti: 2, Hylätty: 1)

1. Fredric Portin PR 36.51

2. Elmeri Vähänen TP 37.56 +1.05

3. Petri Saari VaajTe 39.55 +3.04

4. Jonathan Fröjdö PR 41.24 +4.33

5. Teemu Rantala LapVi 44.36 +7.45

D21A : 3,8 km

(Lähti: 11, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

1. Victoria Höstman Femman 35.33

2. Ann-Sofie Sundelin Botnia 38.42 +3.09

3. Pernilla Tunis Femman 38.50 +3.17

4. Maarit Korpi LapVi 41.26 +5.53

5. Kaija Rantoja Jyry 45.55 +10.22

Kansalliset Pohjantähtirastit 13.5.2012, Tyrnävä, SK Pohjantähti

H21A 9,40 km

Lähti : 33 Keskeytti : 1 Hylätty : 1

1. Kivelä Matti Delta 44.50

2. Rahko Sampo Pohjant 47.46 +2.56

3. Parkkinen Keijo YlikNM 48.03 +3.13

4. Salminen Teemu LänRa 50.07 +5.17

5. Räsänen Markus KuoSu 50.48 +5.58

D21A 6,80 km

Lähti : 11 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1. Laitinen Kaisa YlikNM 47.28

2. Malinen Sanna KaSu 53.27 +5.59

3. Lotvonen Milla LaiVe 54.07 +6.39

4. Laitinen Maria YlikNM 54.46 +7.18

5. Nummi Maarit LaiVe 56.01 +8.33

Pohjantähtirastien kahden päivän yhteistulokset

H21A

1. Parkkinen Keijo YlikNM 1.17.54

2. Rahko Sampo Pohjant 1.18.25 +31

3. Hannuksela Jari Pohjant 1.20.05 +2.11

4. Kujala Jouni Pohjant 1.20.17 +2.23

5. Salminen Teemu LänRa 1.21.56 +4.02

D21A

Lähti : 11 Keskeytti : 0 Hylätty : 0

1. Laitinen Kaisa YlikNM 1.20.52

2. Laitinen Maria YlikNM 1.23.20 +2.28

3. Kalliokoski Hanna-Mari HalTo 1.28.42 +7.50

4. Lotvonen Milla LaiVe 1.30.04 +9.12

5. Malinen Sanna KaSu 1.32.52 +12.00

 


LATU Podcast boxi

Premiumsport.fi

ulvang banneri