Jukola: IFK Göteborg kärjessä toisen osuuden jälkeen

Jukolan Viestin tilanne toisessa vaihdossa.

Jukolan Viestin tilanne toisessa vaihdossa.

Tilanne viestissä 2. osuus Vaihto 12,7 km

1 23 IFK Göteborg SWE 2:32:43 Eskil Kinneberg 1:11:59
2 1 Halden SK NOR +6 Erik Axelsson 1:15:32
3 2 Kalevan Rasti FIN +6 Jarkko Huovila 1:14:12
4 26 Malungs OK Skogsmårdarna SWE +10 Mattias Karlsson 1:14:08
5 3 Delta FIN +37 Lauri Sild 1:14:30
6 5 Södertälje Nykvarn Orienter SWE +1:35 Erik Liljekvist 1:14:28
7 32 Pan-Kristianstad SWE +2:15 Hansen Rasmus Thrane 1:16:19
8 38 Lynx FIN +3:20 Aleksi Leskinen 1:17:10
9 9 Angelniemen Ankkuri FIN +3:21 Vesa Mäkinen 1:17:07
10 24 OK Tisaren SWE +3:28 Daniel Attås 1:14:12
11 16 Järla Orientering SWE +4:19 Martin Härberg 1:18:23
12 176 NTNUI 3 NOR +4:26 Skaare Rasmus Korvald 1:15:31
13 99 IFK Göteborg 2 SWE +4:28 Erik Engstrand 1:15:31
14 14 IFK Moras OK SWE +4:31 Simonas Krepsta 1:17:21
15 11 IL Tyrving NOR +4:58 Björn Ekeberg 1:16:35
16 13 Turun Metsänkävijät FIN +5:08 Sami Hämälistö 1:21:44
17 276 Black Sea OK RUS +5:18 Roman Nazarov 1:18:43
18 34 OK Denseln SWE +5:22 Henrik Berggren 1:18:21
19 56 NTNUI NOR +5:23 Stensland Math Lillevold 1:19:32
20 20 OK Orion SWE +5:30 Måns Sandgren 1:19:15

Osuusajat 2. osuus 12,7 km

1 23 Eskil Kinneberg 1:11:59 IFK Göteborg SWE
2 26 Mattias Karlsson 1:14:08 +2:08 Malungs OK Skogsmårdarna SWE
3 2 Jarkko Huovila 1:14:12 +2:12 Kalevan Rasti FIN
4 24 Daniel Attås 1:14:12 +2:12 OK Tisaren SWE
5 5 Erik Liljekvist 1:14:28 +2:29 Södertälje Nykvarn Orienter SWE
6 3 Lauri Sild 1:14:30 +2:31 Delta FIN
7 99 Erik Engstrand 1:15:31 +3:32 IFK Göteborg 2 SWE
8 176 Skaare Rasmus Korvald 1:15:31 +3:32 NTNUI 3 NOR
9 1 Erik Axelsson 1:15:32 +3:32 Halden SK NOR
10 32 Hansen Rasmus Thrane 1:16:19 +4:20 Pan-Kristianstad SWE
11 11 Björn Ekeberg 1:16:35 +4:35 IL Tyrving NOR
12 9 Vesa Mäkinen 1:17:07 +5:08 Angelniemen Ankkuri FIN
13 38 Aleksi Leskinen 1:17:10 +5:11 Lynx FIN
14 14 Simonas Krepsta 1:17:21 +5:22 IFK Moras OK SWE
15 34 Henrik Berggren 1:18:21 +6:21 OK Denseln SWE
16 16 Martin Härberg 1:18:23 +6:24 Järla Orientering SWE
17 276 Roman Nazarov 1:18:43 +6:43 Black Sea OK RUS
18 20 Måns Sandgren 1:19:15 +7:15 OK Orion SWE
19 56 Stensland Math Lillevold 1:19:32 +7:32 NTNUI NOR
20 18 Kristian Kannus 1:19:49 +7:49 Kangasala SK FIN

Kuuntele uusin Latu Podcast

ulvang banneri