Viikonlopun suunnistustuloksia

 Viikonloppuna kilpailtiin kaksipäiväisiä kilpailuja Tampereella ja Kuusamossa. Joutsassa kisattiin pyöräsuunnistuksen SM-mitaleista.

Viikonloppuna kilpailtiin kaksipäiväisiä kilpailuja Tampereella ja Kuusamossa. Joutsassa kisattiin pyöräsuunnistuksen SM-mitaleista.

Lauantai

Tampere-suunnistus, 1.pv

H21A,  9,9 km

1. 129 Muukkonen Petteri Vehkalahden Veikot 1:08:39

2. 150 Kymäläinen Severi Tampereen Pyrintö 1:10:41 +2:02

3. 122 Suna Jussi Turun Metsänkävijät 1:11:03 +2:24

4. 124 Väre Teemu Paimion Rasti 1:14:44 +6:05

5. 134 Laitinen Petteri Kangasala SK 1:15:07 +6:28

 

D21A, 7,7 km

1. 169 Ojanen Outi Kangasala SK 1:07:38

2. 170 Gunell Yvonne Pargas IF 1:13:27 +5:49

3. 167 Pohja Pauliina Oriveden Ponnistus 1:13:30 +5:52

4. 186 Kyrölä Sonja Tampereen Pyrintö 1:16:50 +9:12

5. 174 Mäkinen Elisa Mäntsälän Urheilijat 1:17:54 +10:16

 

Koillismaan Rastipäivät, 2.pv

H21A, 6.1 km

1. Matti Kivelä Delta 41.12

2. Keijo Parkkinen YlikNM 41.56 +44

3. Marko Vapa OH 42.43 +1.31

4. Aapo Laiho VeVe 42.54 +1.42

5. Lauri Oikarinen FIN 43.17 +2.05

 

D21A, 4.5 km

1. Saana-Maria Rahko FIN FIN 46.27

2. Anna Kurkela FIN FIN 50.37 +4.10

3. Sanna Soudunsaari FIN FIN 51.04 +4.37

4. Johanna Kriikkula ÄhtU 54.17 +7.50

5. Natalia Zaikova RUS Rus 56.39 +10.12

 

Pyöräsuunnistuksen SM-sprintti, Joutsa

H21

1. Saarinen Juho MU 22.12

2. Tervala Mika RaVa 22.51 +39

3. Pökälä Samuel AR 23.06 +54

4. Saarela Samuli KoS 23.15 +1.03

5. Jutila Juuso KanSu 23.38 +1.26

 

D21

1. Hara Marika Koovee 24.32

2. Stengård Ingrid SV 25.48 +1.16

3. Laurila Susanna JalJa 27.34 +3.02

4. Illarionova Ekaterina LS-37 27.52 +3.20

5. Jäppinen Taija LS-37 28.28 +3.56

 

Sunnuntai

Tampere-suunnistus, 2.pv

H21A, 5,2 km

 1. 129 Muukkonen Petteri Vehkalahden Veikot 32:10

2. 160 Fincke Simo-Pekka Kalevan Rasti 32:30 +20

3. 152 Taanila Vesa Ikaalisten Nouseva-Voima 33:18 +1:08

4. 122 Suna Jussi Turun Metsänkävijät 33:38 +1:28

D21A, 4,2 km

1. 183 Nurmela Sari Vehkalahden Veikot 35:53

2. 174 Mäkinen Elisa Mäntsälän Urheilijat 35:54 +1

3. 189 Joensuu-Partanen Jenni Kangasala SK 36:29 +36

4. 175 Kaskinen Mira Rastikarhut 37:23 +1:30

5. 166 Liuha Riina Asikkalan Raikas 37:44 +1:51

Koillismaan rastipäivät, 2. pv

H21A, 9.9 km

1. Tero Föhr VeVe 1.00.50

2. Matti Kivelä Delta 1.03.29 +2.39

3. Sami-Petteri Juopperi FIN FIN 1.06.06 +5.16

4. Keijo Parkkinen YlikNM 1.06.57 +6.07

5. Lauri Oikarinen FIN 1.08.34 +7.44

 

D21A, 7.9 km

1. Saana-Maria Rahko FIN FIN 1.26.22

2. Natalia Zaikova RUS Rus 1.32.28 +6.06

3. Suvi Pajunen OrPo 1.33.13 +6.51

 

Yhteistulokset

H21A, 6.1 + 9.9 km

1. Matti Kivelä Delta  1.44.41

2. Tero Föhr VeVe  1.46.07

3. Keijo Parkkinen YlikNM  1.48.53

4. Lauri Oikarinen FIN  1.51.51

5. Sami-Petteri Juopperi FIN 1.53.28

 

D21A, 4.5 + 7.9 km

1. Saana-Maria Rahko FIN 2.12.49

2. Natalia Zaikova RUS  2.29.07

3. Sanna Soudunsaari FIN 2.40.52

 

Pyöräsuunnistuksen SM-pitkämatka

H21

1. Juho Saarinen MU 1.27.07

2. Samuli Saarela KoS 1.27.55 +48

3. Pekka Niemi KanSu 1.28.19 +1.12

4. Jussi Laurila JalJa 1.30.42 +3.35

5. Mika Tervala RaVa 1.30.47 +3.40

 

D21

1. Susanna Laurila JalJa 1.15.26

2. Marika Hara Koovee 1.19.58 +4.32

3. Ingrid Stengård SV 1.20.28 +5.02

4. Taija Jäppinen LS-37 1.22.11 +6.45

5. Kirsi Korhonen Navi 1.23.38 +8.12

 

ulvang banneri