Miesten karsintakilpailun tulokset

Suunnistuksen MM-keskimatkan karsinnan tulokset. Viisitoista parasta eristä finaaliin.

 

Karsintaerä 1      
         
1 Daniel Hubmann Sveitsi 25:50:00  
2 Thierry Gueorgiou Ranska 26:05:00 +15
3 Johan Runesson Ruotsi 27:31:00 +1:41
4 Pavlo Ushkvarok Ukraina 28:15:00 +2:25
5 Lauri Sild Viro 28:23:00 +2:33
6 Tomas Dlabaja Tšekki 28:29:00 +2:39
7 Zsolt Lenkei Unkari 28:40:00 +2:50
8 Andreu Blanes Espanja 28:54:00 +3:04
9 Gernot Kerschbaumer Itävalta 29:06:00 +3:16
10 Michal Kraj ík Slovakia 29:10:00 +3:20
11 Hector Haines Iso-Britannia 29:19:00 +3:29
12 Mateusz Wenslaw Puola 29:35:00 +3:45
13 Bjørn Ekeberg Norja 29:56:00 +4:06
14 Valentin Novikov Venäjä 30:03:00 +4:13
15 Simonas Krpata Liettua 30:27:00 +4:37
16 Yury Tambasov Valko-Venäjä 30:39:00 +4:49
17 Christoph Brandt Saksa 30:47:00 +4:57
18 Søren Schwartz Sørensen Tanska 31:14:00 +5:24
19 Andris Jubelis Latvia 32:06:00 +6:16
20 Ivaylo Kamenarov Bulgaria 32:12:00 +6:22
21 Petteri Muukkonen Suomi 32:19:00 +6:29
22 Simion Suciu Romania 32:20:00 +6:30
23 Tim Robertson Uusi-Seelanti 38:20:00 +12:30
24 Igor Postica Moldova 38:27:00 +12:37
25 João Figueiredo Portugali 38:28:00 +12:38
26 Conor Short Irlanti 39:38:00 +13:48
27 Alexey Marchenko Israel 40:14:00 +14:24
28 Klaus Schgaguler Italia 40:20:00 +14:30
29 Lachlan Dow Australia 46:17:00 +20:27
30 Tomas Hendrickx Belgia 47:06:00 +21:16
31 Brendan Shields Yhdysvallat 47:50:00 +22:00
32 Yuta Tanikawa Japani 48:47:00 +22:57
33 Francisco Buselli Argentiina 53:30:00 +27:40
34 Yefeng Luo Kiina 59:06:00 +33:16
35 Eric Kemp Kanada 1:05:08 +39:18
  Kin Wai Lee Hongkong keskeytti  
  Dragutin Vujovic Montenegro keskeytti  
         
Karsintaerä 2      
         
1 Matthias Kyburz Sveitsi 26:56:00  
2 Hannu Airila Suomi 27:42:00 +46
3 Carl Godager Kaas Norja 27:44:00 +48
4 Edgars Bertuks Latvia 27:48:00 +52
5 Oleksandr Kratov Ukraina 28:21:00 +1:25
6 Alexey Bortnik Venäjä 29:20:00 +2:24
7 Gustav Bergman Ruotsi 29:32:00 +2:36
8 MrtiFa Sirmais Latvia 29:47:00 +2:51
9 Rasmus Thrane Hansen Tanska 29:50:00 +2:54
10 Mark Nixon Iso-Britannia 30:04:00 +3:08
11 Pavel Gvozdev Israel 30:55:00 +3:59
12 Tiago Aires Portugali 31:13:00 +4:17
13 Mikhail Mamleev Italia 31:19:00 +4:23
14 Olle Kärner Viro 31:29:00 +4:33
15 Simon Uppill Australia 31:34:00 +4:38
16 Wojciech Kowalski Puola 31:37:00 +4:41
17 Nicolas Simonin Irlanti 31:43:00 +4:47
18 Aleksei Alekseyonok Valko-Venäjä 31:49:00 +4:53
19 Lucas Basset Ranska 31:55:00 +4:59
20 Bjarne Friedrichs Saksa 32:53:00 +5:57
21 Jan Sedivy Tšekki 33:26:00 +6:30
22 Máté Kerényi Unkari 35:09:00 +8:13
23 Helmut Gremmel Itävalta 35:17:00 +8:21
24 Eric Bone Yhdysvallat 36:54:00 +9:58
25 Antonio Martinez Espanja 37:24:00 +10:28
26 Liutauras Bilevicius Liettua 38:21:00 +11:25
27 Xiyuang Liang Kiina 43:28:00 +16:32
28 Nicholas Mulder   43:42:00 +16:46
29 Ivan Fomiciov Moldova 43:53:00 +16:57
30 Serghei Logvin Kanada 46:34:00 +19:38
31 Vladimir Atanasov Bulgaria 46:51:00 +19:55
32 Tane Cambridge Uusi-Seelanti 48:18:00 +21:22
33 KyongSa Ri Pohjois-Korea 51:19:00 +24:23
34 Tsz Wai Yu Hongkong 55:33:00 +28:37
  Yannick Michiels Belgia keskeytti  
  Yoichi Shimbo Japani keskeytti  
  Wei-Lun Lai Kiinan Taipei keskeytti  
         
Karsintaerä 3      
         
1 Kalvis Mihailovs Latvia 27:39:00  
2 Leonid Novikov Venäjä 28:22:00 +43
3 Anders Nordberg Norja 28:32:00 +53
4 Philippe Adamski Ranska 29:11:00 +1:32
5 Jan Prochazka Tšekki 29:12:00 +1:33
6 Fabian Hertner Sveitsi 29:23:00 +1:44
7 Peter Öberg Ruotsi 29:39:00 +2:00
8 Denys Shcherbakov Ukraina 30:26:00 +2:47
9 Timo Sild Viro 30:29:00 +2:50
10 Christoph Prunsche Saksa 30:30:00 +2:51
11 Jonas Vytautas Gvildys Liettua 32:06:00 +4:27
12 Roger Casal Espanja 32:12:00 +4:33
13 Robert Merl Itävalta 32:21:00 +4:42
14 Daniel Barkasz Romania 32:32:00 +4:53
15 Tue Lassen Tanska 33:11:00 +5:32
16 Máté Baumholczer Unkari 33:50:00 +6:11
17 Ross Morrison Uusi-Seelanti 34:00:00 +6:21
18 Wojciech Dwojak Puola 34:11:00 +6:32
19 Alessio Tenani Italia 38:06:00 +10:27
20 Will Critchley Kanada 38:43:00 +11:04
21 Darren Burke Irlanti 39:15:00 +11:36
22 Ahmet Kaçmaz Turkki 40:43:00 +13:04
23 Simo-Pekka Fincke Suomi 42:15:00 +14:36
24 Diogo Miguel Portugali 43:57:00 +16:18
25 Hirokazu Osaki Japani 45:07:00 +17:28
26 Guy Sabo Israel 45:19:00 +17:40
27 Matja~ `tanfel Kroatia 46:01:00 +18:22
28 Boris Granovskiy Yhdysvallat 48:30:00 +20:51
29 Grigor Karaivanov Bulgaria 48:41:00 +21:02
30 Bryan Keely Australia 50:43:00 +23:04
31 Pieter Hendrickx Belgia 54:30:00 +26:51
32 Xiaoming Liang Kiina 1:03:35 +35:56
  Che-Hao Chang Kiinan Taipei keskeytti  
  Pablo Sanguinetti Uruguay keskeytti  
  Faig Baghirov Azerbaidžan keskeytti  
  Chi Ko Abdon Cheung Hongkong keskeytti  
  Andrei Bezdîga Moldova keskeytti  

ulvang banneri