Suunnistustulokset viikonlopulta

Suunnistajat viimeistelivät kuntoaan ja osumatarkkuuttaan eGamesissa Espoon keskuspuistossa. WRE-kilpailun lisäksi maakunnissa taisteltiin muutamista aluemestaruusmitaleista.

Lauantai 31.8.

eGames, Espoon Suunta

H21E : 15,0 km

1. Muukkonen Petteri Vehkalahden Veikot 1:26:22
2. Parjanne Antti Lynx 1:27:21 +59
3. Pajunen Jere Kalevan Rasti 1:27:52 +1:30
4. Asikainen Aaro Kalevan Rasti 1:28:03 +1:41
5. Sirén Mikko Angelniemen Ankkuri 1:29:13 +2:51

D21E : 10,6 km

1. Kinni Saila Tampereen Pyrintö 1:12:56
2. Fincke Anni-Maija Tampereen Pyrintö 1:13:02 +6
3. Liikanen Marjo Rajamäen Rykmentti 1:13:09 +13
4. Gunell Yvonne Pargas IF 1:15:08 +2:12
5. Ojanen Outi Kangasala SK 1:16:14 +3:18

Sunnuntai 1.9.

eGames, Espoon Suunta

H21E : 5,9 km

1. Lakanen Jani Vaajakosken Terä 34:42
2. Salmenoja Samuli MS Parma 37:14 +2:32
3. Parjanne Antti Lynx 37:27 +2:45
4. Leskinen Aleksi Lynx 37:29 +2:47
5. Patana Mikko Hiidenkiertäjät 37:36 +2:54

D21E : 4,5 km

1. Virta Elli Rastikarhut 30:49
2. Gunell Yvonne Pargas IF 31:43 +54
3. Nurmela Sari Vehkalahden Veikot 31:53 +1:04
4. Holmström Bodil Norway 32:48 +1:59
5. Saarimäki Heini Angelniemen Ankkuri 33:14 +2:25

eGames, kahden päivän yhteistulokset

H21E : 15,0 + 5,9 km

1. Parjanne Antti Lynx 2:04:48
2. Muukkonen Petteri Vehkalahden Veikot 2:05:47 +59
3. Leskinen Aleksi Lynx 2:08:09 +3:21
4. Parkkinen Jarno Rajamäen Rykmentti 2:09:32 +4:44
5. Patana Mikko Hiidenkiertäjät 2:12:19 +7:31

D21E : 10,6 + 4,5 km

1.  Gunell Yvonne Pargas IF 1:46:51
2.  Nurmela Sari Vehkalahden Veikot 1:51:05 +4:14
3.  Holmström Bodil Norway 1:51:23 +4:32
4.  Saarimäki Heini Angelniemen Ankkuri 1:56:34 +9:43
5.  Autio Päivi Hiisirasti 2:01:24 +14:33

Keski-Pohjanmaan AM-erkoispitkä

H21 18.0 km

1. Sami Löfbacka KPV 2.05.06
2. Huusari Pekka LS-37 2.07.10 +2.04
3. Timo Hongell KoS 2.12.43 +7.37

D21 13.1 km

1. Hongell Mia-Riitta KoS 2.23.47
2. Tiina Koskela HalTo 2.37.19 +13.32

Satakunnan alueen AM-erikoispitkä

H21 : 16,6 km

1. Kalle Peltomäki SiikSi 2.17.59
2. Mikael Kauppi RaLu 2.18.01 +2
3. Juho Uotila Hiisi 2.19.57 +1.58

D21 : 11,4 km

1. Piia Gustafsson RaLu 2.18.40

ulvang banneri