Ranskan MM-näyttökisojen tulokset kokonaisuudessaan sunnuntain pitkältä matkalta

Alla on vielä Ranskan sunnuntaisen pitkän matkan tulokset kaikkien osallistujien osalta. Kisat oli Annika Billstamin ja Thierry Gueorgioun juhlaa. Sen sijaan suomalaiset olivat vielä hälyyttävän kaukana kärjestä.

Alla on vielä Ranskan sunnuntaisen pitkän matkan tulokset kaikkien osallistujien osalta. Kisat oli Annika Billstamin ja Thierry Gueorgioun juhlaa. Sen sijaan suomalaiset olivat vielä hälyyttävän kaukana kärjestä.

D21E (110) 8.6 km 390 m 14 P

1 BILLSTAM Annika IMP004 SWE Team SWE 1:09:11
2 JANSSON Helena IMP004 SWE Team SWE 1:14:24
3 ELIASSON Lena IMP004 SWE Team SWE 1:17:43
4 ALEXANDERSSON Tove IMP004 SWE Team SWE 1:19:11
5 GUSTAFSSON Linnea IMP004 SWE Team SWE 1:19:23
6 ALM Maja IMP006 DAN Team DEN 1:20:09
7 NOVIKOVA Julia IMP003 RUS Team RUS 1:21:10
8 JURENIKOVA Eva IMP007 CZE Team CZE 1:21:33
9 CLAESSON Emma IMP004 SWE Team SWE 1:22:02
10 CHATAING Amelie 4201RA NOSE Fra 1:22:52
11 WYDER Judith IMP001 SUI Team SUI 1:24:05
12 FINCKE Anni-Maija IMP002 FIN Team FIN 1:24:07
13 KINNI Saila IMP002 FIN Team FIN 1:24:28
14 RANTANEN Merja IMP002 FIN Team FIN 1:26:03
15 BRODMANN Ines IMP001 SUI Team SUI 1:27:14
16 ZVERINOVA Martina IMP007 CZE Team CZE 1:27:27
17 STRAND Lina IMP004 SWE Team SWE 1:27:35
18 CEJKA Caroline IMP001 SUI Team SUI 1:27:45
19 ANDERSSON Emma IMP004 SWE Team SWE 1:28:45
20 NIEMI Venla IMP002 FIN Team FIN 1:28:58
20 ENGSTRÖM Josefine IMP004 SWE Team SWE 1:28:58
22 BROZKOVA Radka IMP007 CZE Team CZE 1:29:24
23 Søes Signe IMP006 DAN Team DEN 1:29:41
24 WILD Angela IMP001 SUI Team SUI 1:29:47
25 D'HARREVILLE Mélanie 8809LO HVO Fra 1:30:14
26 HAAJANEN Sofia IMP002 FIN Team FIN 1:30:52
27 AEBI Bettina IMP001 SUI Team SUI 1:31:12
28 HOLMSTRÖM Bodil IMP002 FIN Team FIN 1:31:25
29 VOLYNSKA Nadiya IMP005 UKR Team UKR 1:31:34
30 FORSGREN Lilian IMP004 SWE Team SWE 1:32:05
31 KUUSELO Riina IMP002 FIN Team FIN 1:32:10
32 JOHANSSON Emma IMP004 SWE Team SWE 1:32:14
33 KLINTBERG Therese IMP004 SWE Team SWE 1:32:34
34 LEIJON-LIND Malin IMP024 OK Kolmården SWE 1:32:43
35 AIJA Skrastina IMP010 LAT Team LAT 1:32:54
36 FRIEDERICH Rahel IMP001 SUI Team SUI 1:33:42
37 ELDER Rachael IMP023 GBR Team GBR 1:34:12
38 GUIZZARDI Michela IMP012 ITA Team ITA 1:34:27
38 VERCELLOTTI Capucine 2517FC OTB Fra 1:34:27
40 REBANE Kirti IMP008 EST Team EST 1:35:06
41 RANTALA Marianne IMP002 FIN Team FIN 1:35:08
42 DUCHOVA Iveta IMP007 CZE Team CZE 1:35:38
43 JOHANSSON Sofie IMP004 SWE Team SWE 1:35:40
44 ORR Hollie IMP023 GBR Team GBR 1:36:49
45 SCALET Nicole IMP012 ITA Team ITA 1:37:40
46 VANJUK Merike IMP008 EST Team EST 1:37:48
47 POKLOPOVA Lenka IMP007 CZE Team CZE 1:38:15
48 KLINTING Signe IMP006 DAN Team DEN 1:38:48
49 SERRALONGA Anna IMP013 ESP Team ESP 1:38:58
50 RAFOLS Ona IMP013 ESP Team ESP 1:40:27
53 KORZHOVA Natalya IMP003 RUS Team RUS 1:41:50
55 BROZKOVA Dana IMP007 CZE Team CZE 1:42:43
56 TEINI Marika IMP002 FIN Team FIN 1:43:28

H21E (169) 13.1 km 620 m 31 P

1 GUEORGIOU Thierry 4201RA NOSE Fra 1:31:29
2 HOLMBERG Anders IMP004 SWE Team SWE 1:40:23
3 HUBMANN Daniel IMP001 SUI Team SUI 1:43:59
4 ADAMSKI Philippe 5907NO T.A.D. Fra 1:44:21
5 ROST Erik IMP004 SWE Team SWE 1:45:24
6 KRATOV Oleksandr IMP005 UKR Team UKR 1:45:49
7 ROLLIER Baptiste IMP001 SUI Team SUI 1:45:58
8 BOSTRÖM Olle IMP004 SWE Team SWE 1:46:11
9 MÜLLER Matthias IMP001 SUI Team SUI 1:47:57
10 NOVIKOV Valentin IMP003 RUS Team RUS 1:48:08
11 IKONEN Pasi IMP002 FIN Team FIN 1:48:30
12 BARTAK Lukas IMP015 SVK Team SVK 1:49:33
13 MERZ Matthias IMP001 SUI Team SUI 1:50:41
14 LAUENSTEIN Marc IMP001 SUI Team SUI 1:51:06
15 HUBMANN Martin IMP001 SUI Team SUI 1:51:49
16 BERTUKS Edgars IMP010 LAT Team LAT 1:52:00
17 LASSEN Tue IMP006 DAN Team DEN 1:52:12
18 FÖHR Tero IMP002 FIN Team FIN 1:54:59
19 BERGMAN Gustav IMP004 SWE Team SWE 1:55:12
20 SILD Lauri IMP008 EST Team EST 1:55:30
21 JOHANSSON Fredrik IMP004 SWE Team SWE 1:56:05
22 MILLINGER Mattias IMP004 SWE Team SWE 1:56:07
23 MYHREN Jonn Are IMP009 IFK Lindigo SWE 1:56:40
24 COUPAT Vincent 2517FC OTB Fra 1:57:01
25 KÄRNER Olle IMP008 EST Team EST 1:57:09
26 KODEDA Stepan IMP007 CZE Team CZE 1:57:53
27 SCHGAGULER Klaus IMP012 ITA Team ITA 1:58:20
28 CORONA Emiliano IMP012 ITA Team ITA 1:58:36
29 ANDERSSON David IMP004 SWE Team SWE 1:58:45
30 JONASSON Niclas IMP004 SWE Team SWE 1:58:58
31 NYKODYM Milos IMP007 CZE Team CZE 1:59:04
32 BORTNIK Alexey IMP003 RUS Team RUS 1:59:28
33 HAJEK Daniel IMP007 CZE Team CZE 2:00:04
34 AIRILA Hannu IMP002 FIN Team FIN 2:00:05
35 MIHAILOVS Kalvis IMP010 LAT Team LAT 2:00:10
36 LYSELL Jerker IMP004 SWE Team SWE 2:00:24
37 HUBER Raffael IMP001 SUI Team SUI 2:00:30
38 SEDIVY Jan IMP007 CZE Team CZE 2:01:12
39 LENKEI Zsolt IMP011 HUN Team HUN 2:02:07
40 Kovács Ádám IMP011 HUN Team HUN 2:02:23
41 FLEURENT Theo 7404RA ASO Fra 2:02:28
42 KARLSSON Mattias Vagnis IMP004 SWE Team SWE 2:02:30
43 LÖÖF Jakob IMP004 SWE Team SWE 2:02:57
44 GVOZDEV Pavel IMP018 ISR Team ISR 2:03:18
45 HOHL Christian IMP001 SUI Team SUI 2:03:45
46 MARTNER Patrik IMP034 IFK Göteborg SWE 2:04:22
47 HEINMANN Kristo IMP008 EST Team EST 2:04:41
48 RÜEDLINGER Andreas IMP001 SUI Team SUI 2:04:52
49 KARLSSON Mattias IMP004 SWE Team SWE 2:05:01
50 LEHTO Jonne IMP002 FIN Team FIN 2:05:06
53 HUOVILA Jarkko IMP002 FIN Team FIN 2:07:10
61 RYAPOLOV Roman IMP003 RUS Team RUS 2:08:57
62 PAJUNEN Jere IMP002 FIN Team FIN 2:08:59
64 PROCHAZKA Jan IMP007 CZE Team CZE 2:09:25
83 TAIVAINEN Olli-Markus IMP002 FIN Team FIN 2:19:44

Linkki tulossivuille: http://www.nationalesavoie2011.fr/index.php?option=com_content&view=article&id=6:resultats&catid=6:resultats&Itemid=6


Kuuntele uusin Latu Podcast

ulvang banneri