Ranskan MM-näyttökisojen tulokset kokonaisuudessaan sunnuntain pitkältä matkalta

Alla on vielä Ranskan sunnuntaisen pitkän matkan tulokset kaikkien osallistujien osalta. Kisat oli Annika Billstamin ja Thierry Gueorgioun juhlaa. Sen sijaan suomalaiset olivat vielä hälyyttävän kaukana kärjestä.

Alla on vielä Ranskan sunnuntaisen pitkän matkan tulokset kaikkien osallistujien osalta. Kisat oli Annika Billstamin ja Thierry Gueorgioun juhlaa. Sen sijaan suomalaiset olivat vielä hälyyttävän kaukana kärjestä.

D21E (110) 8.6 km 390 m 14 P

1 BILLSTAM Annika IMP004 SWE Team SWE 1:09:11
2 JANSSON Helena IMP004 SWE Team SWE 1:14:24
3 ELIASSON Lena IMP004 SWE Team SWE 1:17:43
4 ALEXANDERSSON Tove IMP004 SWE Team SWE 1:19:11
5 GUSTAFSSON Linnea IMP004 SWE Team SWE 1:19:23
6 ALM Maja IMP006 DAN Team DEN 1:20:09
7 NOVIKOVA Julia IMP003 RUS Team RUS 1:21:10
8 JURENIKOVA Eva IMP007 CZE Team CZE 1:21:33
9 CLAESSON Emma IMP004 SWE Team SWE 1:22:02
10 CHATAING Amelie 4201RA NOSE Fra 1:22:52
11 WYDER Judith IMP001 SUI Team SUI 1:24:05
12 FINCKE Anni-Maija IMP002 FIN Team FIN 1:24:07
13 KINNI Saila IMP002 FIN Team FIN 1:24:28
14 RANTANEN Merja IMP002 FIN Team FIN 1:26:03
15 BRODMANN Ines IMP001 SUI Team SUI 1:27:14
16 ZVERINOVA Martina IMP007 CZE Team CZE 1:27:27
17 STRAND Lina IMP004 SWE Team SWE 1:27:35
18 CEJKA Caroline IMP001 SUI Team SUI 1:27:45
19 ANDERSSON Emma IMP004 SWE Team SWE 1:28:45
20 NIEMI Venla IMP002 FIN Team FIN 1:28:58
20 ENGSTRÖM Josefine IMP004 SWE Team SWE 1:28:58
22 BROZKOVA Radka IMP007 CZE Team CZE 1:29:24
23 Søes Signe IMP006 DAN Team DEN 1:29:41
24 WILD Angela IMP001 SUI Team SUI 1:29:47
25 D'HARREVILLE Mélanie 8809LO HVO Fra 1:30:14
26 HAAJANEN Sofia IMP002 FIN Team FIN 1:30:52
27 AEBI Bettina IMP001 SUI Team SUI 1:31:12
28 HOLMSTRÖM Bodil IMP002 FIN Team FIN 1:31:25
29 VOLYNSKA Nadiya IMP005 UKR Team UKR 1:31:34
30 FORSGREN Lilian IMP004 SWE Team SWE 1:32:05
31 KUUSELO Riina IMP002 FIN Team FIN 1:32:10
32 JOHANSSON Emma IMP004 SWE Team SWE 1:32:14
33 KLINTBERG Therese IMP004 SWE Team SWE 1:32:34
34 LEIJON-LIND Malin IMP024 OK Kolmården SWE 1:32:43
35 AIJA Skrastina IMP010 LAT Team LAT 1:32:54
36 FRIEDERICH Rahel IMP001 SUI Team SUI 1:33:42
37 ELDER Rachael IMP023 GBR Team GBR 1:34:12
38 GUIZZARDI Michela IMP012 ITA Team ITA 1:34:27
38 VERCELLOTTI Capucine 2517FC OTB Fra 1:34:27
40 REBANE Kirti IMP008 EST Team EST 1:35:06
41 RANTALA Marianne IMP002 FIN Team FIN 1:35:08
42 DUCHOVA Iveta IMP007 CZE Team CZE 1:35:38
43 JOHANSSON Sofie IMP004 SWE Team SWE 1:35:40
44 ORR Hollie IMP023 GBR Team GBR 1:36:49
45 SCALET Nicole IMP012 ITA Team ITA 1:37:40
46 VANJUK Merike IMP008 EST Team EST 1:37:48
47 POKLOPOVA Lenka IMP007 CZE Team CZE 1:38:15
48 KLINTING Signe IMP006 DAN Team DEN 1:38:48
49 SERRALONGA Anna IMP013 ESP Team ESP 1:38:58
50 RAFOLS Ona IMP013 ESP Team ESP 1:40:27
53 KORZHOVA Natalya IMP003 RUS Team RUS 1:41:50
55 BROZKOVA Dana IMP007 CZE Team CZE 1:42:43
56 TEINI Marika IMP002 FIN Team FIN 1:43:28

H21E (169) 13.1 km 620 m 31 P

1 GUEORGIOU Thierry 4201RA NOSE Fra 1:31:29
2 HOLMBERG Anders IMP004 SWE Team SWE 1:40:23
3 HUBMANN Daniel IMP001 SUI Team SUI 1:43:59
4 ADAMSKI Philippe 5907NO T.A.D. Fra 1:44:21
5 ROST Erik IMP004 SWE Team SWE 1:45:24
6 KRATOV Oleksandr IMP005 UKR Team UKR 1:45:49
7 ROLLIER Baptiste IMP001 SUI Team SUI 1:45:58
8 BOSTRÖM Olle IMP004 SWE Team SWE 1:46:11
9 MÜLLER Matthias IMP001 SUI Team SUI 1:47:57
10 NOVIKOV Valentin IMP003 RUS Team RUS 1:48:08
11 IKONEN Pasi IMP002 FIN Team FIN 1:48:30
12 BARTAK Lukas IMP015 SVK Team SVK 1:49:33
13 MERZ Matthias IMP001 SUI Team SUI 1:50:41
14 LAUENSTEIN Marc IMP001 SUI Team SUI 1:51:06
15 HUBMANN Martin IMP001 SUI Team SUI 1:51:49
16 BERTUKS Edgars IMP010 LAT Team LAT 1:52:00
17 LASSEN Tue IMP006 DAN Team DEN 1:52:12
18 FÖHR Tero IMP002 FIN Team FIN 1:54:59
19 BERGMAN Gustav IMP004 SWE Team SWE 1:55:12
20 SILD Lauri IMP008 EST Team EST 1:55:30
21 JOHANSSON Fredrik IMP004 SWE Team SWE 1:56:05
22 MILLINGER Mattias IMP004 SWE Team SWE 1:56:07
23 MYHREN Jonn Are IMP009 IFK Lindigo SWE 1:56:40
24 COUPAT Vincent 2517FC OTB Fra 1:57:01
25 KÄRNER Olle IMP008 EST Team EST 1:57:09
26 KODEDA Stepan IMP007 CZE Team CZE 1:57:53
27 SCHGAGULER Klaus IMP012 ITA Team ITA 1:58:20
28 CORONA Emiliano IMP012 ITA Team ITA 1:58:36
29 ANDERSSON David IMP004 SWE Team SWE 1:58:45
30 JONASSON Niclas IMP004 SWE Team SWE 1:58:58
31 NYKODYM Milos IMP007 CZE Team CZE 1:59:04
32 BORTNIK Alexey IMP003 RUS Team RUS 1:59:28
33 HAJEK Daniel IMP007 CZE Team CZE 2:00:04
34 AIRILA Hannu IMP002 FIN Team FIN 2:00:05
35 MIHAILOVS Kalvis IMP010 LAT Team LAT 2:00:10
36 LYSELL Jerker IMP004 SWE Team SWE 2:00:24
37 HUBER Raffael IMP001 SUI Team SUI 2:00:30
38 SEDIVY Jan IMP007 CZE Team CZE 2:01:12
39 LENKEI Zsolt IMP011 HUN Team HUN 2:02:07
40 Kovács Ádám IMP011 HUN Team HUN 2:02:23
41 FLEURENT Theo 7404RA ASO Fra 2:02:28
42 KARLSSON Mattias Vagnis IMP004 SWE Team SWE 2:02:30
43 LÖÖF Jakob IMP004 SWE Team SWE 2:02:57
44 GVOZDEV Pavel IMP018 ISR Team ISR 2:03:18
45 HOHL Christian IMP001 SUI Team SUI 2:03:45
46 MARTNER Patrik IMP034 IFK Göteborg SWE 2:04:22
47 HEINMANN Kristo IMP008 EST Team EST 2:04:41
48 RÜEDLINGER Andreas IMP001 SUI Team SUI 2:04:52
49 KARLSSON Mattias IMP004 SWE Team SWE 2:05:01
50 LEHTO Jonne IMP002 FIN Team FIN 2:05:06
53 HUOVILA Jarkko IMP002 FIN Team FIN 2:07:10
61 RYAPOLOV Roman IMP003 RUS Team RUS 2:08:57
62 PAJUNEN Jere IMP002 FIN Team FIN 2:08:59
64 PROCHAZKA Jan IMP007 CZE Team CZE 2:09:25
83 TAIVAINEN Olli-Markus IMP002 FIN Team FIN 2:19:44

Linkki tulossivuille: http://www.nationalesavoie2011.fr/index.php?option=com_content&view=article&id=6:resultats&catid=6:resultats&Itemid=6


KRV20 Kestavyysurheilu Helmikuu 2020 550 x 350

MM-hiihdot


Kuuntele uusin Livigno2Levi Podcast

Suositeltavaa luettavaa

Kilpailukalenterit

Kaupalliset yhteistyöt

Kuukauden luetuimmat

  1. 02.02.2021Nuorten MM-hiihtojen ohjelma
  2. 02.02.2021Tässä nuorten MM-joukkue Vuokattiin
  3. 18.02.2021Ylläs-Levin kohtalo selviää viimeistään 10. maaliskuuta
  4. 31.01.2021Joni Mäki sprinttikarsinnan kakkonen Falunissa – Bolshunov kaatui ja karsiutui
  5. 01.02.2021Niskasen pohjeluu murtunut
  6. 13.02.2021Kaksinkertainen MM-kävijä Saapunki hiihti tänään viimeisen kilpailunsa – ottaa varaslähdön vuorijuoksu-uralle
  7. 25.02.2021Tässä Suomen hiihtäjät yhdistelmäkilpailuihin
  8. 15.02.2021Maastohiihdon päävalmentaja Pasanen heitti mitalitavoitteen romukoppaan
  9. 23.02.2021MM-hiihtojen kahden ensimmäisen päivän aikatauluja aikaistettu
  10. 05.02.2021Oberstdorfin MM-hiihtojen ohjelma
  11. 10.02.2021Nuorten MM-ohjelmaan muutoksia
  12. 16.02.2021Kesäkeliä Oberstdorfiin ja muita hiihtouutisia lyhyesti
  13. 07.02.2021Laura Mononen voitti Keravalla ja Kari Varis Ilmajoella – katsaus viikonlopun kotimaisiin hiihtotuloksiin
  14. 03.02.2021Pyhäjärvi avaa SM-kisatalven – Honkavuoren aluetta kehitetty kovasti
  15. 08.02.2021Upseerikokelas Koivisto taisteli torjuntavoiton vainoajastaan
  16. 01.02.2021Nepryaeva sormileikkauksessa ja muita hiihtouutisia lyhyesti
  17. 26.02.2021Niskanen luottaa pitkiin hihoihin Oberstdorfin lämmössä, Pärmäkoski sai ompeluapua Janne Ahoselta
  18. 19.02.2021Oberstdorfin keväinen sää tuntuu kotimaan pakkasten jälkeen helteiseltä – kisasää uhkaa laittaa suksihuollon rajuun testiin ensi viikolla alkavissa MM-kisoissa
  19. 15.02.2021Tässä Suomen joukkue Oberstdorfin MM-hiihtoihin
  20. 01.02.2021Suomi kahdeksan hiihtäjän voimin Ulricehamniin
  21. 09.02.2021Niilo Moilanen nuorten maailmanmestariksi!
  22. 19.02.2021Suhonen ja Haarala kaksoisvoittoon Ruotsin cupissa
  23. 20.02.2021Nuorten SM-hiihdot käynnistyivät Jyväskylässä
  24. 03.02.2021Johaug ja Kläbo Norjan MM-joukkueen kärjet: "MM-valinta ei ole koskaan helppoa Norjassa"
  25. 05.02.2021Kova pakkanen saattaa kiusata nuorten MM-hiihtoja
  26. 31.01.2021Joensuu iloitsi uran parhaasta vauhdista – Norjalaiselle suullinen varoitus Vuorisen eteen leikkaamisesta
  27. 12.02.2021Päivitetty: Tässä Suomen joukkueet nuorten MM-viesteihin
  28. 09.02.2021Niilo Moilanen ylivoimainen nuorten MM-hiihtojen sprinttikarsinnassa!
  29. 31.01.2021Luusuan vauhti ei riittänyt loppunousussa - "Oma taso on tuossa. Sukset pelasivat ja huolto pelasi"
  30. 12.02.2021Lindholm paras suomalainen 23-vuotiaiden 15 kilometrillä, Lapalus hiihti MM-kultaa