ExtremeRuniin starttipaikan voittaneet

ExtremeRun juostaan tänä vuonna neljällä paikkakunnalla.

ExtremeRun juostaan tänä vuonna neljällä paikkakunnalla.

ExtremeRunin talvivisaan oikein vastanneiden kesken arvottiin viisi starttipaikaa Vantaan ExtremeRuniin.

Voittajat ovat:
Mari Toppari, Ari Rastas, Juha Murtonen, Turo Väätäinen ja Arto Nousiainen. Tervemenoa!

Visan oikeat vastaukset: ExtremeRun-tapahtumia järjestetään tänä vuonna neljällä eri paikkakunnalla. Vantaan ExtremeRunissa voittopalkinto on tuhat euroa ja sama palkinto on myös naisten sarjassa.

Kuuntele uusin Latu Podcast

Kuukauden luetuimmat

  1. 25.11.2019Tässä Suomen maastohiihtäjät Rukan maailmancupiin
  2. 02.12.2019Suomen hiihtäjät Lillehammerin maailmancupiin valittu
  3. 16.11.2019Neprjajeva niukasti Pärmäkoskea nopeampi
  4. 18.11.2019Ruotsalainen kiinteistönvälittäjä yllätti maailmantähdet ampumahiihdon Norjan kauden avauksessa
  5. 20.11.2019Suomen Cupin Rovaniemen viikonlopun aikataulu ja lähtölistat
  6. 15.11.2019Venäläisvoitot Oloksella perjantaina – Kyllönen ja Olkkonen palkintopallille naisten sprintissä
  7. 16.11.2019Niskaselta myrskyvaroitus Oloksella
  8. 09.12.2019Suomen hiihtäjät maailmancupiin Davosiin ja Scandinavia Cupiin Vuokattiin
  9. 22.11.2019Yllätysvoittajat Beitostölenin kauden avauksessa – Johannes Hösflot Kläbo erittäin vaisu sprintissä
  10. 25.11.2019Norjasta 20 kovaa maastohiihtäjää Rukan maailmancupiin
  11. 25.11.2019Näin fluorikielto muuttaa maastohiihtoa
  12. 17.11.2019Niskanen voittoon myös vapaalla
  13. 16.11.2019Sergei Ustjugoville voitto Rovaniemen FIS-kilpailussa
  14. 06.12.2019Hiihdon maailmancup jatkuu Lillehammerissa - katso lähtölistat
  15. 07.12.2019Tässä Suomen joukkueet Lillehammerin viesteihin
  16. 26.11.2019Näin Rukalla hiihdetään viikonloppuna
  17. 19.11.2019Tove Alexandersson on maailmanmestari kolmessa lajissa – kokeilee talvella neljättä lajia maailmancupissa
  18. 17.11.2019Niskanen Neprjajevan jälkeen toiseksi Oloksella
  19. 20.11.2019Suomen Cup kerää maastohiihdon kotimaiset huippunimet Rovaniemelle
  20. 15.11.2019Neprjajeva ja Kyllönen nopeimmat sprinttikarsinnassa Oloksella
  21. 16.11.2019Niskanen otti murskavoittonsa tyynesti
  22. 25.11.2019Ruotsin maastohiihtojoukkue Rukalle valittu
  23. 01.12.2019Luusua kahdeksas Ski Classics -sarjan avauksessa
  24. 21.11.2019Ingvild Flugstad Östbergiä ei päästetä kilpailemaan Beitostöleniin eikä Rukalle terveyssyistä
  25. 15.11.2019Bolshunov ylivoimainen karsintavoittaja Oloksella
  26. 21.11.2019Sotshin olympialaisten 0,2 sekunnin ero mitalista pisti Iivo Niskasen harjoittelun uusiksi - ”Tasatyönnössä oli isoja puutteita”
  27. 24.11.2019Johaug ja Krüger voittoihin Beitostölenissä
  28. 29.11.2019Yllätyksiä Rukan naisten sprinttikarsinnassa: Kalla, Weng ja Karlsson ulos erähiihdoista – neljä suomalaista erähiihtoihin
  29. 25.11.2019Petter Northug tekee paluun hiihtoladuille Visma Ski Classics -sarjassa
  30. 22.11.2019Frida Karlsson kukisti Charlotte Kallan Jällivaaran vapaan kilpailussa

ulvang banneri