Junior Vuokatin Aateli Race 2016

Hiihtäjien kesäkisa Vuokatin Aateli Racen 18-vuotiaiden junioreiden kilpailu 28.6.

Tytöt maastojuoksu 3km + rullahiihto 3 km (v) Vuokatinvaaran päälle 

    JUOKSU RULLAHIIHTO TULOS
1. Josefiina Böök Karihaaran Visa 12:27 (6.) 12:29 (1.) 24.56
2. Ella Anttola Alatornion Pirkat 12:40 (9.) 12:33 (2.) 25.13
3. Jasmin Kähärä Mikkelin Hiihtäjät 12:41 (10.) 12:36 (3.) 25.17
4. Heidi Nikkinen Kouvolan Hiihtoseura 12:47 (13.) 12:40 (4.) 25.27
5. Katariina Neuvonen Mikkelin Hiihtäjät 12:12 (3.) 13:17 (9.) 25.29
6. Annu Pylkkänen Rantasalmen Urheilijat 12:56 (16.) 12:48 (5.) 25.34
7. Ella Himanka  Kalajoen Junkkarit 12:41 (11.) 12:58 (6.) 25.39
8. Rebecca Ehrnrooth Espoon Hiihtoseura 12:19 (4.) 13:33 (10.) 25.52
9. Tiia Olkkonen Haapajärven Kiilat 12:54 (15.) 13:03 (7.) 25.57
10. Noora Tivinen Mikkelin Hiihtäjät 12:08 (1.) 13:58 (18.) 26;06
11. Ella Hyvärinen Nastolan Naseva 12:21 (5.) 13:45 (13.) 26;07
12. Anni-Sofia Ankkuri Seinäjoen Hiihtoseura 12:35 (8.) 13:37 (12.) 26.13
13. Sandra Jordman  One Way Proteam 13:17 (22.) 13:03 (7.) 26.21
14. Hilda Kukonlehto Valkeakosken Haka 12:29 (7.) 14:07 (23.) 26.37
15. Anniina Neuvonen Mikkelin Hiihtäjät 12:57 (17.) 14:00 (20.) 26.58
16. Josefiina Latvanen Viialan Viri 13:08 (20.) 13:50 (15.) 26.59
17. Tuuli Liukkonen Joutsan Pommi 13:11 (21.) 13:53 (16.) 27;05
18. Sanni Kuusinen Valkeakosken Haka 13:20 (23.) 13:48 (14.) 27;09
19. Henna Pylvänäinen Anjalan Liitto 12:43 (12.) 14:26 (29.) 27;10
20. Susanna Juhola Kalajoen Junkkarit 13:02 (18.) 14:08 (24.) 27;11
21. Emma Metzner One Way Proteam 12:51 (14.) 14:25 (27.) 27.17
22. Reetta Silvasti Puijon Hiihtoseura 13:28 (26.) 13:55 (17.) 27.24
23. Iiris Moisio  Puijon Hiihtoseura 12:11 (2.) 15:14 (32.) 27.26
24. Erica Storbacka If Femman 13:04 (19.) 14:24 (26.) 27.29
25. Maija Keränen Hämeenlinnan Hiihtoseura 13:24 (24.) 14:06 (21.) 27.31
26. Noora Kupari Seinäjoen Hiihtoseura 13:58 (32.) 13:33 (10.) 27.32
27. Riina Perkiö  Vantaan Hiihtoseura 13:37 (27.) 14:06 (21.) 27.44
28. Tiia Kauppinen Juvan Urheilijat 13:49 (29.) 13:57 (18.) 27.46
29. Matilda Suhonen Hollolan Urheilijat -46 13:38 (28.) 14:11 (25.) 27.50
30. Viivi Varjus Imatran Urheilijat 13:26 (25.) 14:25 (27.) 27.52
31. Anni Huovinen Paltamon Urheilijat 14:00 (34.) 14:28 (30.) 28.28
32. Sanni Oikkonen Ounasvaaran Hiihtoseura 13:57 (31.) 15:06 (31.) 29;03
33. Cecilia Back  IF Minken 13:59 (33.) 15:18 (33.) 29.17
34. Nella Keskinen Vähäkyrön Viesti 13:55 (30.) 15:36 (35.) 29.31
35. Johanna Salonpää  Oulaisten Huima 14:54 (35.) 15:19 (34.) 30.13

 

Pojat maastojuoksu 4,5km + rullahiihto 3km (v) Vuokatinvaaran päälle

 

      JUOKSU RULLAHIIHTO TULOS
1. Robin Sundsten If Femman 15:26 (2.) 10:10 (1.) 25.36
2. Miska Poikkimäki Sievin Sisu 15:23 (1.) 10:30 (3.) 25.53
3. Kevin Lindholm IF Minken 15:26 (3.) 10:42 (7.) 26;08
4. Viljami Vuorre Oulun Hiihtoseura 15:40 (4.) 10:49 (9.) 26.29
5. Leo Rantahalvari One Way Proteam 16:25 (9.) 10:24 (2.) 26.49
6. Alex Svartsjö If Femman 15:49 (5.) 11:02 (11.) 26.51
7. Kalle Parantainen Lahden Hiihtoseura 15:57 (6.) 11:07 (12.) 27;04
8. Emil Talsi One Way Proteam 16:38 (12.) 10:31 (4.) 27;09
9. Ville Vakkila Vantaan Hiihtoseura 16:30 (11.) 10:48 (8.) 27.18
10. Juho Hökkä Metsäveikot -85 16:16 (7.) 11:07 (12.) 27.23
11. Onni Rantahalvari One Way Proteam 16:57 (16.) 10:46 (6.) 27.43
12. Juuso Mattila Himangan Urheilijat 16:17 (8.) 11:27 (22.) 27.44
13. Wiljam Mattila Keravan Urheilijat 16:41 (14.) 11:11 (15.) 27.52
14. Arsi Ruuskanen Siilinjärven Hiihtoseura 16:58 (17.) 10:55 (10.) 27.53
15. Eetu Kurkikangas Tammelan Ryske 16:50 (15.) 11:13 (19.) 28;03
16. Oskari Hökkä Metsä- Veikot 85 17:05 (20.) 11:09 (14.) 28.14
17. Eelis Valikainen Kalajoen Junkkarit 16:38 (13.) 11:47 (30.) 28.25
18. Otto-Emil Karvinen Kontiolahden Urheilijat 17:05 (21.) 11:34 (28.) 28.39
19. Tomi Santasalo Jämin Jänne 17:25 (27.) 11:29 (24.) 28.54
20. Tuure Pesola Pyhäjärven Pohti 17:42 (33.) 11:12 (17.) 28.54
21. Kalev Christopher  EST 17:07 (23.) 11:48 (32.) 28.55
22. Lari Laine Kankaantaan Kisa 17:03 (19.) 11:53 (34.) 28.56
23. Oskari Juutinen Paltamon Urheilijat 17:05 (22.) 11:52 (33.) 28.57
24. Jere Helminen Raision Kuula 17:01 (18.) 12:00 (37.) 29;01
25. Eerik Nurminen Kangasalan Kisa 17:31 (29.) 11:32 (27.) 29;03
26. Roni Lukkarinen Lappeen Riento 17:53 (36.) 11:11 (15.) 29;04
27. Johannes Vuorela Ylistaron Kilpa- Veljet 17:19 (26.) 11:47 (30.) 29;05
28. Patrik Kuuttinen Närpes Kraft Skidförening 17:40 (32.) 11:29 (24.) 29;06
29. Riku Ollikainen Maaningan Mahti 17:44 (35.) 11:27 (22.) 29;08
30. Anton Damlin If Femman 17:18 (25.) 11:57 (35.) 29;10
31. Aapo Viippola Oulun Hiihtoseura 17:12 (24.) 12:06 (38.) 29.13
32. Aapo Tilli Vehkalahden Veikot 18:10 (42.) 11:15 (20.) 29.25
33. Pyry Stevander Kuortaneen Kunto 17:29 (28.) 11:57 (35.) 29.26
34. Arttu Lukkari Sotkamon Jymy 18:04 (39.) 11:31 (26.) 29.35
35. Arttu Kaario Jämsänkosken Ilves 17:43 (34.) 11:53 (34.) 29.36
36. Santeri Kolehmainen Leppävirran Viri 17:35 (31.) 12:06 (38.) 29.41
37. Tomi Kyrönlahti Jämsänkosken Ilves 18:05 (40.) 11:44 (29.) 29.49
38. Aapo Tauru  Kangasalan Kisa 18:13 (44.) 12:09 (40.) 30.22
39. Vane Vähk EST 18:12 (43.) 12:11 (41.) 30.23
40. Axel Auren If Åsarna 17:58 (37.) 12:28 (43.) 30.26
41. Ilari Hirviniemi Vantaan Hiihtoseura 18:22 (46.) 12:18 (42.) 30.40
42. Santtu Panttila Teuvan Rivakka 18:18 (45.) 12:39 (44.) 30.57
43. Tuomas Seppälä Säkylän Urheilijat 17:34 (30.) 13:23 (48.) 30.57
44. Akseli Loikkanen Leppävirran Viri 18:00 (38.) 12:58 (46.) 30.58
45. Inkki Inola Pihtiputaan Tuisku 18:55 (47.) 13:08 (47.) 32;03
46. Iisakki Ponnikas Keravan Urheilijat 18:08 (41.) 14:15 (50.) 32.23
47. Jussi Jussila Honkajoen Seudun Urheilijat 19:38 (48.) 12:56 (45.) 32.34
48. Markus Malmberg Jämsänkosken Ilves 19:40 (49.) 13:41 (49.) 33.21
  Petteri Koivisto  Kuhmo Ski 16:30 (10.) dns  
  Nico Bennert One Way Proteam dns 10:36 (5.)  
  Otto Invenius Leppävirran Viri dns 11:12 (17.)  
  Jaska Lius Kankaantaan Kisa dns 11:20 (21.)  

ulvang banneri