Suunnistustuloksia 13.-14.9.2014

Suunnistustuloksia 13.-14.9.2014

Järvenpään Palo, Juhlakilpailu

H21 10,4 km
1. Huttunen Esa Turun Metsänkävijät 1:08:40
2. Wickholm Jörgen Rajamäen Rykmentti 1:12:12 +3:32
3. Noponen Petri Anttolan Urheilijat 1:12:43 +4:03

D21 7,3 km
1. Liikanen Marjo Rajamäen Rykmentti 58:13

Pohjantähti-sprintti

H21 2,8km
1. Väisänen Henri Hiisi 18:48
2. Helander Iisak Pohjant 18:59 +11
3. Saarela Ville-Petteri KemU 19:17 +29

D21 2,4km
1. Heikkonen Anni MSParma 20:20
2. Polso Anne VetU 20:40 +20
3. Niva Sara LaiVe 21:46 +1:26

Kymenlaakson Sähkö –sprintti, Kouvolan Suunnistajat

H21 3,8 km
1. Timo Sild HiKi 16:28
2. Tuukka Jurvakainen VaajTe 17:23 +55
3. Ville Saikko LappRi 18:08 +1:40

D21 3,3 km
1. Sari Nurmela VeVe 17:40
2. Hanna Raitanen RR 18:13 +33
3. Sanna Andelin LaTa 18:36 +56

Helsingin Poliisi-Voimailijat, kansallinen

H21
1. Parjanne Antti Lynx 30:29
2. Kodeda Stepan MS Parma 32:11 +1:42
3. Saramäki Niklas Lynx 32:23 +1:54
4. Närvä Marko Lynx 32:36 +2:07
5. Grishman Denis Rasti-Kurikka 32:37 +2:08
6. Keskisaari Ville Vaajakosken Terä 33:08 +2:39

D21
1. Iso-Markku Paula Kalevan Rasti 31:07
2. Ikäheimonen Taru 33:12 +2:05
3. Mjösund Katja 33:20 +2:13

Kangasala SK:n kansalliset, keskimatka

D21
1. Paunonen Tuuli Koovee 35:27
2. Marila Anna-Sofia TP 37:21 +01:54
3. Lauronen Sirkka-Liisa AR 37:50 +02:23

H21
1. Kotro Tuomas SKVuoksi 38:26
2. Istolahti Tuomo YKV 38:29 +03
3. Närvä Tomi HiKi 41:06 +02:40

XXXVII Rastijahti - kansallinen suunnistuskilpailu, Someron Esa

H21 11,5 km
1. Samuli Salmenoja MS Parma 1:09:33
2. Matti Koivisto MS Parma 1:15:49 +6:16
3. Lauri Kleemola Lynx 1:17:25 +7:52

D21 7,9 km
1. Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri 1:01:06
2. Inga Dambe Paimion Rasti 1:02:45 +1:39

Laitasaarirastit, Laitasaaren Veto

H21
1. Parkkinen Keijo Ylikiimingin Nuijamiehet 34:23
2. Kujala Jouni SK Pohjantähti 34:32
3. Asikainen Saku Hiisirasti 35:36

D21
1. Näsi Aurora SK Pohjantähti 40:03
2. Laitinen Maria Ylikiimingin Nuijamiehet 40:34
3. Haataja Mirka Espoon Suunta 42:12

ÖIDM pitkä matka, Närpes OK

H21
1. Bäckström Anders IF Femman 1:01:33
2. Brunell Filip IF Brahe 1:04:11 +2:38
3. Välikorpi Jari Rasti-Kurikka 1:08:37 +7:04

D21
1. Sundelin Ann-Sofie OK Botnia 1:06:39

ulvang banneri