Maastohiihdon maailmancup - Lillehammer - miehet 10 km vapaalla

Maastohiihdon maailmancupin tulokset, miesten 10 kilometriä vapaalla, Lillehammer.

Sija Nimi Maa Aika
1 SUNDBY Martin Johnsrud NOR 22:55.8
2 KROGH Finn Haagen NOR 22:58.0
3 ROETHE Sjur NOR 23:02.2
4 HALFVARSSON Calle SWE 23:03.7
5 DYRHAUG Niklas NOR 23:14.7
6 JESPERSEN Chris Andre NOR 23:15.3
7 HEIKKINEN Matti FIN 23:16.5
8 BELOV Evgeniy RUS 23:17.8
9 COLOGNA Dario SUI 23:25.1
10 LIVERS Toni SUI 23:26.4
11 RICHARDSSON Daniel SWE 23:28.3
12 GOLBERG Paal NOR 23:29.5
13 MUSGRAVE Andrew GBR 23:30.7
14 JOHANSSON Martin SWE 23:31.4
15 LEGKOV Alexander RUS 23:32.5
16 VYLEGZHANIN Maxim RUS 23:34.5
17 TOENSETH Didrik NOR 23:35.5
18 PERL Curdin SUI 23:37.0
19 GAILLARD Jean Marc FRA 23:37.4
19 TRITSCHER Bernhard AUT 23:37.4
21 TURYSHEV Sergey RUS 23:37.9
22 CLARA Roland ITA 23:39.6
23 KRUEGER Simen Hegstad NOR 23:39.7
24 GLOEERSEN Anders NOR 23:41.1
25 DE FABIANI Francesco ITA 23:41.9
26 BAUER Lukas CZE 23:43.1
27 DOBLER Jonas GER 23:45.5
28 POLTORANIN Alexey KAZ 23:45.8
29 NELSON Lars SWE 23:45.9
30 JAKS Martin CZE 23:48.5
31 YOSHIDA Keishin JPN 23:48.6
32 HOFER David ITA 23:48.9
33 HARVEY Alex CAN 23:50.4
34 OESTENSEN Simen Haakon NOR 23:50.9
35 NORTHUG Petter Jr. NOR 23:51.5
36 ROENNING Eldar NOR 23:51.7
37 FURGER Roman SUI 23:53.4
38 TSCHARNKE Tim GER 23:53.7
39 CHERNOUSOV Ilia RUS 23:54.0
40 DUVILLARD Robin FRA 23:54.4
41 LARKOV Andrey RUS 23:55.6
42 NOTZ Florian GER 23:57.7
43 BABIKOV Ivan CAN 24:00.8
44 LINDBLAD Anton SWE 24:01.1
45 TSINZOV Veselin BUL 24:01.5
46 GOALABRE Paul FRA 24:03.5
47 EISENLAUER Sebastian GER 24:04.4
48 USTIUGOV Sergey RUS 24:04.8
49 NOUSIAINEN Ville FIN 24:05.5
50 RAZYM Ales CZE 24:08.3
51 BJORNSEN Erik USA 24:09.0
52 JYLHAE Martti FIN 24:11.7
53 BRANDSDAL Eirik NOR 24:12.0
54 TARANTOLA Damien FRA 24:13.9
55 HYVARINEN Perttu FIN 24:14.0
56 SVEEN Simen Andreas NOR 24:19.2
57 VALJAS Len CAN 24:20.1
58 KERSHAW Devon CAN 24:20.4
59 LEHTONEN Lari FIN 24:21.1
60 BING Thomas GER 24:21.8
61 GRIDIN Andrey BUL 24:23.8
62 KATZ Andreas GER 24:24.0
63 COLOGNA Gianluca SUI 24:25.2
64 JOENSSON Emil SWE 24:25.5
65 MIKKONEN Juho FIN 24:26.3
66 KRECZMER Maciej POL 24:26.4
67 STRANDVALL Matias FIN 24:27.5
68 IVERSEN Emil NOR 24:30.3
69 DI CENTA Giorgio ITA 24:30.6
70 NOECKLER Dietmar ITA 24:31.4
71 PETUKHOV Alexey RUS 24:32.3
72 YOUNG Andrew GBR 24:32.5
73 SOEDERGREN Anders SWE 24:34.4
74 HAMILTON Simeon USA 24:36.5
75 MIYAZAWA Hiroyuki JPN 24:38.5
76 STAREGA Maciej POL 24:42.2
77 COCKNEY Jesse CAN 24:42.6
78 LENTING Akira JPN 24:43.0
79 PARISSE Clement FRA 24:44.8
80 PELLEGRINO Federico ITA 24:45.6
81 SCHAAD Roman SUI 24:46.9
81 PETERSON Teodor SWE 24:46.9
83 KUEHNE Andy GER 24:48.3
84 RASTELLI Maicol ITA 24:49.7
85 GRAEF Jakub CZE 24:52.2
86 JAPAROV Dmitriy RUS 24:53.5
87 ANTOLEC Jan POL 24:57.8
88 STAROSTIN Mark KAZ 24:59.4
89 BESSMERTNYKH Alexander RUS 25:00.1
90 HEDIGER Jovian SUI 25:01.1
91 KNOP Petr CZE 25:05.8
92 VELICHKO Yevgeniy KAZ 25:08.7
93 KINDSCHI Joeri SUI 25:11.7
94 KILLICK Graeme CAN 25:15.0
95 MALYSHEV Sergey KAZ 25:15.1
96 HAUKE Max AUT 25:15.2
97 ROJO Imanol SPA 25:21.6
98 DADIC Edi CRO 25:21.9
99 WATSON Callum AUS 25:26.2
100 KLISZ Pawel POL 25:29.2
101 VOLOTKA Denis KAZ 25:29.5
101 KORDAC Jacob Tony CZE 25:29.5
103 NEWELL Andrew USA 25:33.0
104 BADER Markus AUT 25:59.3
105 WURM Harald AUT 26:00.3
106 CHUCHUGANOV Yordan BUL 26:07.1
107 SHIMIZU Kohei JPN 26:10.5
108 HANNEMAN Reese USA 26:22.3
109 BELLINGHAM Phillip AUS 26:38.6
110 SHANG Jincai CHN 27:06.9

ulvang banneri