Tour de Ski 2. etappi: naiset 10 km (P) takaa-ajo

Tour de Skin toisen etapin tulokset.

Tour de Ski 2. etappi 10 km (P) takaa-ajo

Viimeisessä sarakkeessa päivän osuusaika.

 1 BJOERGEN Marit  NOR   29:27.6    29:27.6
 2 WENG Heidi  NOR   30:23.8  +56.2  30:08.1
 3 JOHAUG Therese  NOR   30:24.4  +56.8  29:56.2
 4 NILSSON Stina  SWE   31:01.1  +1:33.5  30:18.5
 5 FESSEL Nicole  GER   31:05.3  +1:37.7  30:36.8
 6 KOWALCZYK Justyna  POL   31:07.2  +1:39.6  30:31.9
 7 WIKEN Emma  SWE   31:09.4  +1:41.8  30:21.4
 8 TANYGINA Alevtina  RUS   31:12.9  +1:45.3  30:31.2
 9 OESTBERG Ingvild Flugstad  NOR   31:13.9  +1:46.3  30:43.8
 10 HAGA Ragnhild  NOR   31:14.9  +1:47.3  30:52.7
 11 VRABCOVA - NYVLTOVA Eva  CZE   31:15.9  +1:48.3  30:36.7
 12 HAAG Anna  SWE   31:17.3  +1:49.7  30:33.8
 13 NISKANEN Kerttu  FIN   31:19.5  +1:51.9  30:44.1
 14 BJORNSEN Sadie  USA   31:20.3  +1:52.7  30:46.3
 15 STEPHEN Elizabeth  USA   31:22.1  +1:54.5  30:47.2
 16 HERRMANN Denise  GER   31:23.4  +1:55.8  30:47.0
 17 FALLA Maiken Caspersen  NOR   31:25.9  +1:58.3  30:39.4
 18 BOEHLER Stefanie  GER   31:35.6  +2:08.0  30:55.9
 19 BONER Seraina  SUI   31:38.7  +2:11.1  30:54.7
 20 RYDQVIST Maria  SWE   31:39.1  +2:11.5  30:59.7
 21 SAARINEN Aino-Kaisa  FIN   31:43.1  +2:15.5  30:54.4
 22 KYLLOENEN Anne  FIN   31:55.9  +2:28.3  31:12.4
 23 JASKOWIEC Sylwia  POL   31:56.5  +2:28.9  31:13.5
 24 STADLOBER Teresa  AUT   32:00.9  +2:33.3  31:04.4
 25 MONONEN Laura  FIN   32:06.6  +2:39.0  31:28.2
 26 VON SIEBENTHAL Nathalie  SUI   32:09.4  +2:41.8  31:10.1
 27 IVANOVA Julia  RUS   32:17.1  +2:49.5  31:25.7
 28 NOVAKOVA Petra  CZE   32:18.4  +2:50.8  31:21.8
 29 DE MARTIN TOPRANIN Virginia  ITA   32:18.4  +2:50.8  31:14.8
 30 SHAPOVALOVA Evgenia  RUS   32:26.5  +2:58.9  31:30.1
 31 JEAN Aurore  FRA   32:27.2  +2:59.6  31:45.6
 32 PARMAKOSKI Krista  FIN   32:29.2  +3:01.6  31:38.6
 33 LINDBORG Sara  SWE   32:31.6  +3:04.0  31:32.9
 34 THOMAS HUGUE Coraline  FRA   32:33.3  +3:05.7  31:58.3
 35 BAUDIN Francesca  ITA   32:34.5  +3:06.9  31:33.5
 36 DEBERTOLIS Ilaria  ITA   32:37.5  +3:09.9  31:38.4
 37 SOEDERLUND Helene  SWE   32:41.5  +3:13.9  31:36.9
 38 SCHWARZ Nathalie  AUT   32:52.3  +3:24.7  31:49.7
 39 USATOVA Oxana  RUS   32:54.2  +3:26.6  31:58.2
 40 SARGENT Ida  USA   32:56.7  +3:29.1  31:50.3
 41 AYMONIER Celia  FRA   33:07.2  +3:39.6  32:24.1
 42 RINGWALD Sandra  GER   33:07.9  +3:40.3  32:16.9
 43 KUBINSKA Kornelia  POL   33:08.2  +3:40.6  32:01.3
 44 RANDALL Kikkan  USA   33:08.3  +3:40.7  32:25.8
 45 KUZIUKOVA Olga  RUS   33:08.9  +3:41.3  31:50.0
 46 SCHICHO Elisabeth  GER   33:09.3  +3:41.7  31:58.0
 47 ORGUE Laura  SPA   33:10.0  +3:42.4  32:05.8
 48 EINFALT Lea  SLO   33:10.5  +3:42.9  32:23.0
 49 SIEGEL Monique  GER   33:13.6  +3:46.0  32:06.3
 50 BELGER Julia  GER   33:24.1  +3:56.5  32:13.7
 51 STUERZ Giulia  ITA   33:29.2  +4:01.6  32:30.2
 52 ANGER Lucia  GER   33:29.5  +4:01.9  32:38.8
 53 KOLB Hanna  GER   33:31.7  +4:04.1  32:43.8
 54 CEBASEK Alenka  SLO   33:50.0  +4:22.4  33:13.7
 55 CALDWELL Sophie  USA   33:52.7  +4:25.1  32:55.7
 56 DIGGINS Jessica  USA   33:59.0  +4:31.4  33:21.9
 57 NECHAEVSKAYA Anna  RUS   34:07.8  +4:40.2  32:57.1
 58 CARL Victoria  GER   34:08.0  +4:40.4  33:03.1
 59 SHUNIAEVA Nadezhda  RUS   34:08.7  +4:41.1  33:15.6
 60 GRAEFNINGS Maria  SWE   34:24.3  +4:56.7  33:14.9
 61 VAN DER GRAAFF Laurien  SUI   34:35.6  +5:08.0  33:31.4
 62 VUERICH Gaia  ITA   35:35.3  +6:07.7  34:30.7
 63 WOLF Eva  GER   35:52.3  +6:24.7  34:09.4
 64 GIMMLER Laura  GER   35:58.5  +6:30.9  34:08.7
 65 VLASOVA Anastasia  RUS   37:04.9  +7:37.3  35:37.8
 66 LAURENT Greta  ITA   38:34.4  +9:06.8  37:28.2

 

Did not start

 
  HAGEN Martine Ek  NOR       
Did not finish
 
  NYSTAD Claudia  GER       

 

ulvang banneri