Tour de Ski 2. etappi: miehet 15 km (P) takaa-ajo

Tour de Skin toisen etapin tulokset.

Tour de Ski 2. etappi 15 km (P) takaa-ajo

Viimeisessä sarakkeessa päivän osuusaika.

1 NORTHUG Petter Jr.  NOR   42:01.2    41:45.7
 2 HARVEY Alex  CAN   42:01.8  +0.6  41:32.2
 3 HALFVARSSON Calle  SWE   42:02.0  +0.8  41:52.0
 4 DYRHAUG Niklas  NOR   42:03.2  +2.0  41:30.5
 5 POLTORANIN Alexey  KAZ   42:03.3  +2.1  41:28.9
 6 COLOGNA Dario  SUI   42:03.5  +2.3  42:03.5
 7 DE FABIANI Francesco  ITA   42:04.6  +3.4  41:13.1
 8 SUNDBY Martin Johnsrud  NOR   42:05.0  +3.8  41:38.1
 9 HELLNER Marcus  SWE   42:06.4  +5.2  41:43.2
 10 NOECKLER Dietmar  ITA   42:07.7  +6.5  41:18.0
 11 ROENNING Eldar  NOR   42:08.5  +7.3  41:35.7
 12 VYLEGZHANIN Maxim  RUS   42:10.4  +9.2  41:37.3
 13 CLARA Roland  ITA   42:11.9  +10.7  41:35.3
 14 BELOV Evgeniy  RUS   42:14.1  +12.9  41:50.6
 15 RICHARDSSON Daniel  SWE   42:14.4  +13.2  41:27.5
 16 NISKANEN Iivo  FIN   42:17.4  +16.2  41:30.4
 17 BESSMERTNYKH Alexander  RUS   42:24.7  +23.5  41:41.3
 18 LIVERS Toni  SUI   42:27.5  +26.3  41:49.9
 19 SVEEN Simen Andreas  NOR   42:28.0  +26.8  41:53.1
 20 JESPERSEN Chris Andre  NOR   42:31.4  +30.2  41:52.8
 21 JOENSSON Emil  SWE   42:48.2  +47.0  42:07.1
 22 DOTZLER Hannes  GER   42:59.8  +58.6  42:05.5
 23 CHERNOUSOV Ilia  RUS   43:06.5  +1:05.3  42:44.5
 24 DOBLER Jonas  GER   43:06.8  +1:05.6  42:18.0
 25 BOEGL Lucas  GER   43:07.9  +1:06.7  42:34.5
 26 MUSGRAVE Andrew  GBR   43:08.9  +1:07.7  42:26.4
 27 MANIFICAT Maurice  FRA   43:11.7  +1:10.5  42:44.9
 28 PERL Curdin  SUI   43:17.2  +1:16.0  42:37.5
 29 TRITSCHER Bernhard  AUT   43:17.4  +1:16.2  42:30.4
 30 BABIKOV Ivan  CAN   43:17.8  +1:16.6  42:26.2
 31 JAKS Martin  CZE   43:24.7  +1:23.5  42:55.5
 32 JAPAROV Dmitriy  RUS   43:26.2  +1:25.0  42:29.8
 33 SKOBELEV Vladislav  RUS   43:27.4  +1:26.2  42:49.1
 34 WICK Thomas  GER   43:31.2  +1:30.0  42:29.4
 35 PELLEGRINO Federico  ITA   43:33.1  +1:31.9  42:42.0
 36 KERSHAW Devon  CAN   43:38.7  +1:37.5  42:50.6
 37 GAILLARD Jean Marc  FRA   43:43.1  +1:41.9  43:01.6
 38 TURYSHEV Sergey  RUS   43:44.4  +1:43.2  43:09.3
 39 BAUMANN Jonas  SUI   43:44.9  +1:43.7  43:18.3
 40 OESTENSEN Simen Haakon  NOR   43:48.5  +1:47.3  43:03.0
 41 KUEHNE Andy  GER   43:48.6  +1:47.4  42:40.9
 42 TSINZOV Veselin  BUL   43:57.8  +1:56.6  43:17.5
 43 VOLZHENTSEV Stanislav  RUS   44:07.8  +2:06.6  43:33.5
 44 ANDERSSON Simon  SWE   44:08.8  +2:07.6  42:59.9
 45 KRECZMER Maciej  POL   44:10.3  +2:09.1  43:14.8
 46 DI CENTA Giorgio  ITA   44:15.0  +2:13.8  43:26.8
 47 KARP Algo  EST   44:15.4  +2:14.2  42:57.7
 48 SVANEBO Anders  SWE   44:16.1  +2:14.9  43:24.1
 49 TSCHARNKE Tim  GER   44:17.2  +2:16.0  43:13.5
 50 PELLEGRIN Mattia  ITA   44:22.9  +2:21.7  43:30.1
 51 JOHANSSON Martin  SWE   44:28.9  +2:27.7  43:21.8
 52 LARKOV Andrey  RUS   44:33.8  +2:32.6  44:09.8
 53 BING Thomas  GER   44:42.9  +2:41.7  43:24.8
 54 WEEGER Markus  GER   44:44.4  +2:43.2  43:48.9
 55 DUVILLARD Robin  FRA   44:47.0  +2:45.8  44:19.2
 56 SCHNIDER Ueli  SUI   44:52.0  +2:50.8  43:55.2
 57 REHEMAA Aivar  EST   44:53.9  +2:52.7  43:52.6
 58 EISENLAUER Sebastian  GER   44:57.0  +2:55.8  44:07.1
 59 HOFER David  ITA   45:02.0  +3:00.8  44:26.2
 60 BJORNSEN Erik  USA   45:08.5  +3:07.3  44:19.4
 61 HAMILTON Simeon  USA   45:15.8  +3:14.6  44:37.3
 62 KOZISEK Dusan  CZE   45:23.4  +3:22.2  44:33.6
 63 NOUSIAINEN Ville  FIN   45:42.7  +3:41.5  44:49.6
 64 YOUNG Andrew  GBR   45:47.7  +3:46.5  45:00.2
 65 NOTZ Florian  GER   45:48.9  +3:47.7  45:04.8
 66 PERRILLAT BOITEUX Ivan  FRA   45:49.3  +3:48.1  44:45.1
 67 HYVARINEN Perttu  FIN   45:57.2  +3:56.0  45:09.8
 68 KAESER Erwan  SUI   46:05.9  +4:04.7  45:04.2
 69 KINDSCHI Joeri  SUI   46:07.3  +4:06.1  45:17.1
 70 BAJCICAK Martin  SVK   46:08.7  +4:07.5  45:19.1
 71 HAUKE Max  AUT   46:09.1  +4:07.9  44:51.3
 72 MARSCHALL Philipp  GER   46:11.4  +4:10.2  45:02.3
 73 STAREGA Maciej  POL   46:15.4  +4:14.2  45:20.2
 74 RANKEL Raido  EST   46:37.9  +4:36.7  45:19.6
 75 WOLZ Alexander  GER   46:54.0  +4:52.8  45:28.9
 76 JAY Renaud  FRA   47:00.3  +4:59.1  46:16.0
 77 GAZUREK Sebastian  POL   47:03.5  +5:02.3  45:53.7
 78 COLOGNA Gianluca  SUI   47:05.2  +5:04.0  46:18.8
 79 TAMMJARV Karel  EST   47:06.3  +5:05.1  45:49.6
 80 WENZL Josef  GER   47:12.4  +5:11.2  45:52.5
 81 GROS Baptiste  FRA   47:16.2  +5:15.0  46:29.5
 82 MLYNAR Peter  SVK   47:16.5  +5:15.3  46:13.3
 83 VALJAS Len  CAN   47:23.2  +5:22.0  46:33.4
 84 FURGER Roman  SUI   47:34.3  +5:33.1  46:39.0
 85 WURM Harald  AUT   48:06.8  +6:05.6  47:02.5
 86 ANTOLEC Jan  POL   48:31.3  +6:30.1  46:49.2
 87 BELLINGHAM Phillip  AUS   48:51.8  +6:50.6  47:41.1
 88 NEWELL Andrew  USA   50:07.0  +8:05.8  48:53.5
           
Did not finish
  CHUCHUGANOV Yordan  BUL       
  ROJO Imanol  SPA       
  RAZYM Ales  CZE       
  ROETHE Sjur  NOR       


 

ulvang banneri